Pagina 47 din 47 PrimulPrimul ... 37454647
Rezultate de la 369 la 375 din 375

Subiect: Sexul dupa nastere

Inregistrat
    08.01.2009

Implicit Re: Sexul dupa nastere

Citat Postat de catalina_oana Vezi mesajul
    multumesc de incurajare strumf. Doamne ajuta sa fie asa cum spui. Si eu tind sa cred ca voi reveni la normal.
    off-topic: stiai ca parintele a lasat cu limba de moarte sa nu fie canonizat da? Din prea mare smerenie. Nu e vorba ca nu vrea Biserica sa-l treaca in randul sfintilor, ci i se respecta dorinta.
    Cu multa placere!

Off-topic: Chiar nu stiam, multumesc, dar tot timpul am simtit ca nu vrea el; am considerat ca nu acesta a fost scopul venirii sale printre noi.

Inregistrat
    26.05.2008

o discutie pe placul meu atata timp cat se aduc argumente in mod civilizat!am citit si eu link-ul si vreau sa mentionez doar 2 lucruri:
    - in Biblie nu scrie ca s-ar interzice in sarcina sau alaptare
    - in cadrul casatoriei sexul nu e desfranare, tot conform Bibliei
    In rest da cred ca trairile parintilor, indeosebi ale mamei influenteaza comportamentul copilului.
    Mai era un subiect atins cu a ramane cand alaptezi...nu e corect cum se zice ca nu ramai dc alaptezi des, ci daca alaptezi des probabilitatea sa ai menstra, (ovulatie e f mica), dar daca alaptezi oricat de des si ti-a venit deja normal ca poti ramane..ai putea ramane si dc n-a venit inca daca esti chiar inainte sa urmeze menstra, adica ai ovulatia..
    "

Daca nu exista Dumnezeu si noi am crezut in El, ce am pierdut ca am trait o viata curata?Dar daca El exista si tu nu crezi ai pierdut totul...

Inregistrat
    26.05.2008

Simo n-am inteles cu cei 7 ani..detaliezi putin?
    Si cum a fost experienta?
    Si eu am avut emotii dar mult mai mici decat daca as fi nascut normal
    "

Daca nu exista Dumnezeu si noi am crezut in El, ce am pierdut ca am trait o viata curata?Dar daca El exista si tu nu crezi ai pierdut totul...

Inregistrat
    22.03.2009

Citat Postat de clau_roz Vezi mesajul
    Simo n-am inteles cu cei 7 ani..detaliezi putin?
    Si cum a fost experienta?
    Si eu am avut emotii dar mult mai mici decat daca as fi nascut normal
    asa mi-a spus preotul ca in primii 7 ani de la cununia religioasa chiar daca ai contact sexual cu sotul in perioade cand se considera pacat gen sarcina alaptare etc, pacatul e iertat...nu mai stiu detalii ca discutias a fost acumm 3 ani la nunta si de atunci memoria mea nu mai e ce era.

oricum am trecut cu bine de primul contact dupa un an frica a fost mare dar acum am revenit si noi la normal doar ca pitica parca are senzori , cum devine mai interesant incepe sa planga

pfff... ce de discutii... ce sa zic... la ce sarcina am avut... sexul lipsea, ca in rest aveam de toate injectii in maini, burta, fund, diazepam&co

cand am cununat, la fel zicea si preotul, sa nu facem nimic in timpul sarcinii.... de parca as fi putut ca eu ma tineam de pereti sa ajung la baie, mancam in pat daca am fi putut... poate!

dupa nastere... valeleu! cand zicem ca s-au terminat lohiile.... curgeau iar si iar si iar...

MARIa_p, felicitari pt bb2! sa fie intr-un ceas bun! sarcina la termen si un bebe sanatos!
    NIMIC FARA DUMNEZEU!

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot

ERIC

Inregistrat
    28.04.2009

Citat Postat de CataLinaTeodora Vezi mesajul
    pfff... ce de discutii... ce sa zic... la ce sarcina am avut... sexul lipsea, ca in rest aveam de toate injectii in maini, burta, fund, diazepam&co

cand am cununat, la fel zicea si preotul, sa nu facem nimic in timpul sarcinii.... de parca as fi putut ca eu ma tineam de pereti sa ajung la baie, mancam in pat daca am fi putut... poate!

dupa nastere... valeleu! cand zicem ca s-au terminat lohiile.... curgeau iar si iar si iar...

MARIa_p, felicitari pt bb2! sa fie intr-un ceas bun! sarcina la termen si un bebe sanatos!
    Multumesc mult

Inregistrat
    28.04.2015

Eu dupa nastere avea sanii fff lasati ... aproape ca imi era rusine sa ma dezbrac de fata cu sotul meu.
    Pana cand am gasit solutia... Eu folosesc de aproape 4 luni o crema numita curvy bust si rezultatele sunt incredibile. Dupa acest timp sanii mei au ajuns aproape exact cum erau inainte de sarcina. Mie mi a spus o prietena care a folosit in statele unite crema. Prima data am luat o mostra gratuita, adica am platit doar transportul. Dupa prima luna am observat schimbari majore si am decis sa o folosesc in continuare.
    O recomand tuturor femeilor care au probleme cu sanii lasati sau mici.

In romania se gaseste doar la http://marireasanilor.wix.com/mostragratuita

Rezultatele folosirii:
    * Mărește sanii până la dimensiunea de 1,5 cupa
    * Rezultate vizibile în doar câteva săptămâni
    * Alternativa naturala la chirurgia plastica
    * Sanii mariti vor arata si se vor simti naturali
    * Nu are efecte secundare, ușor și sigur de utilizat

Pagina 47 din 47 PrimulPrimul ... 37454647

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us