Pagina 3 din 43 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 337

Subiect: Cum le dai vestea parintilor?

Inregistrat
    25.03.2008

Implicit Re: Cum le dai vestea parintilor?

Citat Postat de mihaana Vezi mesajul
    Noi eram impreuna de 5 ani si jumatate cand ne-am hotarat ca e timpul sa facem si noi nunta Asa ca m-am dus de-a dreptul la ai mei parinti intr-o seara, dupa ce am luat adanc aer in piept si le-am spus ca noi la anul(eram in 2008) vrem sa facem nunta. Si fara nici o problema au fost de acord, asa ca in momentul de fata avem restaurant, muzica,foto-video, nasi si firma care sa ne aranjeze sala, plus buchete, lumanari, cocarde si invitatii. Acum mai avem de aranjat amanunte, respectiv tortul, prajituri si alte maruntisuri, dar pana in septembrie mai avem timp. Aaa si desigur, ne mai trebuie rochita si costum. Asteptam targurile Mult spor si bafta!
    deja ti-ai cumparat chiar si invitatiile dar nu e prea devreme?
    noi nu ne-am facut nici macar programare la biserica si la casa casatoriilor!!!!!

Inregistrat
    25.03.2008

dupa ce s-a intamplat evenimentul, eu nu am putut spune nimanui din familie,si asa ca l-am pus pe el sa le spuna si totul a fos ok si toti au fost deacort cu toate ca le parea rau zicand ca sunt pre tanara si ca ar trebuii sa ma mai bucur de viata un pic dar in rest toate bune si frumoase si acum toti ne sunt alaturi! mult succes!

Inregistrat
    14.09.2008

Citat Postat de denisa2007 Vezi mesajul
    deja ti-ai cumparat chiar si invitatiile dar nu e prea devreme?
    noi nu ne-am facut nici macar programare la biserica si la casa casatoriilor!!!!!
    Nu am cumparat inca invitatiile, doar ne-am ales modelul. Le vom comanda putin mai incolo, pentru ca pe la sfarsitul lui februarie se calculeaza preturile pentru anul acesta. Programarea la biserica si la starea civila nu am facut-o nici noi inca. Dar se va duce iubi pesta o luna, sa prindem ora pe care o vrem noi, pentru ca facem si cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa si speram sa mearga totul ca pe banda rulanta
    Scuze, am fost offtopic!

Citat Postat de denisa2007 Vezi mesajul
    dupa ce s-a intamplat evenimentul, eu nu am putut spune nimanui din familie,si asa ca l-am pus pe el sa le spuna si totul a fos ok si toti au fost deacort cu toate ca le parea rau zicand ca sunt pre tanara si ca ar trebuii sa ma mai bucur de viata un pic dar in rest toate bune si frumoase si acum toti ne sunt alaturi! mult succes!
    cati ani aveai?,,,nu inteleg foarte bine...v-ati casatorit si apoi i-ati anuntat..sau v-ati logodit si apoi i-ati anuntat?

Inregistrat
    24.08.2007

noi eram de vreo 9-10 luni impreuna si dupa ce a fost cererea in casatorie era seara tarziu...sarbatorisem cu prietenii si i-am sunat pe la 11 seara ca venim la ei....si erau tare dubiosi la telefon ca nu intelegeau ce cautam la ei asa tarziu...si cand le-am zis le-a cam cazut fatza....dar pana la urma s-au bucurat.
    Nu aveau de ce sa nu se bucure, S. e cel mai bun lucru care mi se putea intampla...si cred ca asta se vede.
    G.

Inregistrat
    26.05.2008

noi aveam 5 ani petrecuti impreuna, mama nu il vroia pe al meu, al meu nu vroia sa ne casatorim pana nu se rezolva problema cu mama. brusc, situatia cu mama s-a schimbat, dar s-a schimbat radical, adica acum e mai ceva ca baiatul ei, nu stiu ce s-a intamplat si nici nu vreau sa aflu, sunt fericita ca s-a intamplat. am profitat de ocazie, am cumparat inelul de logodna, i-am anuntat pe ai mei, tata nu s-a prins din prima , adica, le-am aratat inelul si tata: " da, e frumos, sa-l porti sanatoasa! ti l-ai luat ca vine Craciunul?" mama a inceput sa rada si i-a zis care e treaba.
    totul s-a intamplat in cateva zile, Craciunul din 2007 a fost inceputul celei mai frumoase perioade.

Inregistrat
    07.02.2005

la mine nu a fost problema cu asta. R mi a cerut mana oficial de la tata, apoi mi a cerut o mie , dar tata ar fi putut spune orice, ca tot ne casatoream. in vara 2006 aveam 21 de ani, si in noiembrie 2006 cand am facut civila aveam 22 (vad ca te intereseaza varstele). locuiam impreuna din 2005, cand m-am mutat aici sa imi continui studiile la facultate. cand le-am spus ca ma mut aici, eram toti la masa si le-am zis pur si simplu. nu le-a picat bine, dar au vazut ca este pentru binele meu sa am o diploma de aici si sa locuiesc o perioada cu omul pe care il iubesc inainte de casatorie. noi suntem impreuna din 2003.

in concluzie puteau sa spuna ai mei si ca se arunca de pe bloc sau ca nu ma mai recunosc de fiica, ca tot mergeam inainte. cred ca pentru un parinte santajul de genul asta nu e o tactica buna, pentru ca indeparteaza copiii.

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    la mine nu a fost problema cu asta. R mi a cerut mana oficial de la tata, apoi mi a cerut o mie , dar tata ar fi putut spune orice, ca tot ne casatoream. in vara 2006 aveam 21 de ani, si in noiembrie 2006 cand am facut civila aveam 22 (vad ca te intereseaza varstele). locuiam impreuna din 2005, cand m-am mutat aici sa imi continui studiile la facultate. cand le-am spus ca ma mut aici, eram toti la masa si le-am zis pur si simplu. nu le-a picat bine, dar au vazut ca este pentru binele meu sa am o diploma de aici si sa locuiesc o perioada cu omul pe care il iubesc inainte de casatorie. noi suntem impreuna din 2003.

in concluzie puteau sa spuna ai mei si ca se arunca de pe bloc sau ca nu ma mai recunosc de fiica, ca tot mergeam inainte. cred ca pentru un parinte santajul de genul asta nu e o tactica buna, pentru ca indeparteaza copiii.
    toate miresicile ma incurajeaza sa le spun..dar sa le spun cand?cand ar fi un mom prielnic,dupa ce termin anul?

Pagina 3 din 43 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us