Rezultatele sondajului: vreti sa fiti furate in noaptea nuntii ?

Voturi
83. Nu poți vota în acest sondaj
  • da

56 67,47%
  • nu

19 22,89%
  • nu stiu, ma mai gandesc

8 9,64%
Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 93

Subiect: Furatul miresei - va doriti sau nu sa fiti furate?

Inregistrat
    29.05.2007

Cool Furatul miresei - va doriti sau nu sa fiti furate?

Dragi miresici toate stim ca trebuie sa ne lasam si furate in noaptea nuntii ( de cine vrem sau nu vrem in unele cazuri, ce-i drept ), insa in zilele noastre parca nu mai are efect o naveta pe bere sau cateva sticle de whisky care se ofera celor ce adus pantoful miresei.. In acest sens deshid subiectul cu idei originale pe care le pot pune in aplicare viitorii nostri soti pentru a ne recapata inapoi.
    In speranta ca nu sunt singura care m-am gandit la acest lucru astept idei cat mai originale sau traznite si incep eu prin a povesti una de la nunta unei cunostinte: scumpul ei sotior care se misca foarte bine mai ales pe ritmuri fierbinti a ales ŽŽsa rascumpereŽŽ mireasa dansand pe melodia lui Tarkan - Simarik cu o esarfa din aceea cu banuti legata la brau.. dansul finalizandu-se cu aplauzele tuturor invitatilor si incingerea atmosferei

Inregistrat
    04.09.2006

Implicit Re: Idei originale despre..cum se rascumpara mireasa..?!

Citat Postat de adinuttz Vezi mesajul
    Dragi miresici toate stim ca trebuie sa ne lasam si furate in noaptea nuntii ( de cine vrem sau nu vrem in unele cazuri, ce-i drept ), insa in zilele noastre parca nu mai are efect o naveta pe bere sau cateva sticle de whisky care se ofera celor ce adus pantoful miresei.. In acest sens deshid subiectul cu idei originale pe care le pot pune in aplicare viitorii nostri soti pentru a ne recapata inapoi.
    In speranta ca nu sunt singura care m-am gandit la acest lucru astept idei cat mai originale sau traznite si incep eu prin a povesti una de la nunta unei cunostinte: scumpul ei sotior care se misca foarte bine mai ales pe ritmuri fierbinti a ales ŽŽsa rascumpereŽŽ mireasa dansand pe melodia lui Tarkan - Simarik cu o esarfa din aceea cu banuti legata la brau.. dansul finalizandu-se cu aplauzele tuturor invitatilor si incingerea atmosferei

Pai se poate ca mirele sa aleaga cum sa te rascumpere? Ca stiu ca de obicei i se impune....nu e la alegerea lui......ar fi bine asa....

Si inca ceva. Are ceva daca eu nu dau pantoful ca dovada? Nu as putea sa dau o manusa de exemplu?

Inregistrat
    14.11.2007

La mine este o problema cu "furatul miresei" pentru ca tata nu este de acord ....se gandeste ca daca cei care fura mireasa sunt umpic shprituiti si se urca la volan si se intampla ceva si uite asa de cate ori a cununat (nici mai mult nici mai putin decat de 36 de ori ) a stat si a pazit usa sa nu cumva sa se fure mireasa si i-a ieshit de fiekre data numai ca acum un an cand a cununat ultima data a vrut miresica sa se duca la toaleta si a trimiso pe mama (adica nasa) cu ea sa nu cumva sa pateasca ceva ....si le-au furat pe amandoua ( nu cred ca va inchipuiti ce fatza a facut cand a fost anuntat de lautari ) .... pentru rascumparare i s-a cerut ginerelui un streapte-ase iar lu nasu o sticla de whisky iar tata le-a dat una goala pentru ca nu a specificat ca vor o sticla cu whisky....iar acum m-a avertizat de acuma ca el nu vrea sa auda de furat la nunta iat viitorul meu sotz a zis ca daca ma fura nu o sa dea nimic pe mine ca in max o saptamana ma aduc ei inapoi...

Inregistrat
    01.02.2008

Citat Postat de crumela Vezi mesajul
    La mine este o problema cu "furatul miresei" pentru ca tata nu este de acord ....se gandeste ca daca cei care fura mireasa sunt umpic shprituiti si se urca la volan si se intampla ceva si uite asa de cate ori a cununat (nici mai mult nici mai putin decat de 36 de ori ) a stat si a pazit usa sa nu cumva sa se fure mireasa si i-a ieshit de fiekre data numai ca acum un an cand a cununat ultima data a vrut miresica sa se duca la toaleta si a trimiso pe mama (adica nasa) cu ea sa nu cumva sa pateasca ceva ....si le-au furat pe amandoua ( nu cred ca va inchipuiti ce fatza a facut cand a fost anuntat de lautari ) .... pentru rascumparare i s-a cerut ginerelui un streapte-ase iar lu nasu o sticla de whisky iar tata le-a dat una goala pentru ca nu a specificat ca vor o sticla cu whisky....iar acum m-a avertizat de acuma ca el nu vrea sa auda de furat la nunta iat viitorul meu sotz a zis ca daca ma fura nu o sa dea nimic pe mine ca in max o saptamana ma aduc ei inapoi...
    Super super tare faza!!!

Inregistrat
    04.09.2006

Citat Postat de crumela Vezi mesajul

No comment!

Inregistrat
    03.07.2006

Citat Postat de Joliutza Vezi mesajul
    Pai se poate ca mirele sa aleaga cum sa te rascumpere? Ca stiu ca de obicei i se impune....nu e la alegerea lui......ar fi bine asa....

da asa este...nu mirele propune ceva in schimb ci furaciosii ...iubi in schimb a mai vrut sa ofere ceva pe langa ce i s-a cerut ....un tort cu specificatia ca sunt dulce ca o prajitura si un buchet de flori imens pt ca sunt frumoasa ca o floare ....imi pare rau ca nu am fost de fata...dar mi-ar fi placut sa-l vad cum zicea el toate astea

Inregistrat
    25.07.2007

Citat Postat de issa Vezi mesajul
    da asa este...nu mirele propune ceva in schimb ci furaciosii ...iubi in schimb a mai vrut sa ofere ceva pe langa ce i s-a cerut ....un tort cu specificatia ca sunt dulce ca o prajitura si un buchet de flori imens pt ca sunt frumoasa ca o floare ....imi pare rau ca nu am fost de fata...dar mi-ar fi placut sa-l vad cum zicea el toate astea
    wow. superb!!!

Inregistrat
    01.03.2007

Citat Postat de issa Vezi mesajul
    Foarte frumos gestul lui!!! Vreau sa subliniez ca despre acest obicei se tot discuta la alte nshpe topicuri, iar mesajul tau este singurul raspuns la cerinta celei care l-a deschis...

Pe linga faptul ca si eu stiu ca "furaciosii" decid cu ce pret o returneaza pe mireasa, pot spune ca ideile iesite din comun ar fi mai multe, dar depinde de bunul simt al fiecaruia.... Eu nu as avea obraz sa cer mai mult decit ceva simbolic sau de amuzament... furatul in sine fiind de fapt placerea cea mai mare...asa ca la capitolul chestii modeste intra (eu cer mereu o sticla de sampanie ) un cintat, eventual al unui cintec anume... compunerea unor versuri atunci pe loc sau o declaratie de dragoste... eugenii ( Kid stie de ce ) sau alte chestii de genul asta.... DAR mai exista si cerinte mai costisitoare, cu care eu personal nu sint de acord! De ex: un week-end la munte pt 2, o noapte in nu stiu ce discoteca de fitze...
    Eh si aici se termina ideile mele...

Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us