Pagina 2 din 31 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 248

Subiect: Cum stiu ca el e alesul?

Inregistrat
    30.09.2007

Implicit Re: Cum stiu ca el e alesul?

Noi... ne-am cunoscut acum 8 ani si ceva... la el.. a fost dragoste la prima vedere... la mine nu... dar pot sa zic... ca de atunci... a fost ceva... parca daca nu ne vedeam o zi... era ca si cum ar cade cerul pe noi... chiar daca a trecut atata timp... pot sa zic ca si acum ne comportam ca si cum am avea doar o luna de relatie.... nasi nostri prima data cand ne-a vazut cum ne comportam au crezut ca suntem de 1 an maxim... iar cand le-am zis ca suntem de 8 ani... nu le-a venit sa creada...
    Casatoria am preferat sa o facem mai tarziu..... am considerat ca este mai bine asa.... mai ales ca am zis sa ne facem un viitor si apoi sa facem nunta... am trecut prin bune si rele impreuna.. ne-am sustinut reciproc... si pot sa zic ca el este alesul... am facut si nunta... si pot sa zic ca este totul superrrrrr... nu ne-am schimbat... ne comportam la fel ca si inainte... cine ne vede daca nu se uita la mainile nostre ca purtam verighete... crede ca suntem doar prieteni si ca suntem de maxim 3 luni....
    Conteaza foarte mult acest lucru... ne iubim... ne respectam.... ne intelegem... ne sustinem... si in primul rand am invatat sa ne acceptam defectele... mai ales ca eu sunt cu el de l varsta de 16 ani.. iar el avea atunci 18... asa ca ne-am format....
    Poate acum spun ca este el... dar poate mai tarziu nu.. dar in schimb pentru moment traim clipa.... impreuna...

Eu fugeam de viitorul meu sot si ma tot strecuram ca sa nu fiu pe langa el, dar uite unde s-a ajuns Nici nu stiu cand a trecut timpul si ma amuz cand imi amintesc cum ne comportam noi la inceput. Daca el este alesul, nu stiu, dar abia astept sa ne casatorim, sa intram impreuna in biserica, sa ne punem verighetele pe deget (de fapt nasii ni le pun), sa ne distram la nunta noastra si sa impartim bucuria cu toti cei dragi noua, sa achizitionam diverse impreuna, sa facem si sa ne educam copii impreuna. Cam tot ceea ce vreau sa realizez, vreau sa fac alaturi de el. Chiar daca ma enerveaza cateodata, ca viseaza la nu stiu ce calculatoare si servere si altele ca sa nu mai spun ca e si dezordonat
    Daca el e alesul sti doar tu, daca il iubesti, daca nu iti imaginezi viata fara el, daca tot ce vrei sa faci are legatura cu el, atunci el e alesul

Inregistrat
    09.01.2008

Si la noi la inceput a fost "focos", dar eu am luat-o k pe o distractie, el nu, saracu.... dar cu timpul am ajuns sa nu pot sta fara el... si acum chiar nu-mi pot imagina viata fara el, il iubesc enorm
    dar dupa 4 ani pot spune ca nu mai e totul la fel de "focos" k la inceput...acum suntem in primul rand prieteni foarte buni, care se ajuta, si mai apoi amantzi...e vorba de convietuire, de intelegere, de acceptarea defectelor fiecaruia...
    Daca tu zici ca sunteti k fratii, poate e doar ptr ca sunteti de mult timp impreuna si nu mai e pasiunea nebuna de la inceput....dar asta nu inseamna ca e rau...dar daca tu nu te mai simti atrasa de el in nici un fel, atunci da, este o problema...
    eu te sfatuiesc sa vorbiti, sa-i impartasesti si lui gandurile tale, dar fara sa dai vina pe el!!! doar o conversatzie...dak si el te vede numai k o sora atunci....e clar! macar stii ce gandeste

Inregistrat
    26.05.2008

gandeste-te daca ai putea trai fara el. cand mai am divergente cu al meu si imi vine sa renunt la tot si sunt in crizele alea mari, ma gandesc cum ar fi viata mea fara el - sigur nu as vrea sa fiu fara el.

Inregistrat
    17.11.2007

Citat Postat de theo25 Vezi mesajul
    gandeste-te daca ai putea trai fara el. cand mai am divergente cu al meu si imi vine sa renunt la tot si sunt in crizele alea mari, ma gandesc cum ar fi viata mea fara el - sigur nu as vrea sa fiu fara el.
    Exact asa simt si eu.

Inregistrat
    16.03.2008

cat as vrea si eu sa pot sa spun ca nu m-as vedea fara el... dar nu stiu daca o pot spune cu mana pe inima
    relatia noastra a inceput ca un fel de distractie, eu tocmai ma despartisem de iubitul meu de vre-o luna si eram plecata in strainatate peste vacanta la rude. acolo l-am cunoscut pe el la o petrecere si sincer sa spun nu era genul de barbat la care visam eu, dar ma inebunea faptul ca din toti baietii care erau acolo numai el nu se dadea la mine. era hazliu, facea glumite, era politicos, dar atat. mi-a zis ulterior ca ii era si frica de mine dar pana la urma am inceput sa iesim, timp de o luna a fost de vis. am fost rasfatata ca niciodata in viata... apoi m-am intors acasa, eram studenta. am vb muuuult la telefon si nu stiu cum, dar l-am asteptat un an intreg pana s-a hotarat sa revina definitiv in tara (pt a fi cu mine). ne-am mutat impreuna imediat si de atunci avem o relatie cu bune si rele. cert e ca de multe ori am vrut sa ma despart de el, dar nu m-a lasat inima. imi amintesc ca o data am vrut sa il las sa plece la parintii lui in alt oras fara mine si cand a iesit pe usa am izbucnit in plans si mi-am facut si eu bagajul. dar tot ma enerveaza uneori, pt ca suntem atat de diferiti!! relatia noastra nu e nici pe departe una pasionala, se rezuma la problemele cotidiene pe care le rezolvam impreuna si la 2-3 pupici pe zi...
    cand a venit in tara a zis ca el in maxim un an de zile vrea sa se hotarasca daca se insoara cu mine sau nu. am discutat de nenumarate ori si mi-a zis ca el stie ca viata nu e roz si chiar daca suntem diferiti nu vrea alta fata ca eu sunt ok pt el, dar stie ca el nu e barbatul la care visez eu si de aia nu indrazneste sa imi propuna sa ne casatorim....
    Ultima editare de dramatzica : 10.01.2009 11:08:46

Inregistrat
    19.08.2008

Fetelor,
    si eu imi pun din ce in ce mai des inrtebarea: OARE E EL ALESUL? La mine problema e un pic mai complicata. Noi stam in orase diferite. Adica eu in Bucuresti, el in Ploiesti. La inceput asta nu parea sa fie o problema. Venea cam o data la doua zile la mine (uneori doar pentru a dormi la mine - era atat de obosit de la serviciu, dar facea drumul doar pentru a fi cu mine, dimineata se trezea la 6 si pleca la serviciu la Ploiesti). Asta e unul din motivele pentru care m-am indragostit de el. Chiar simteam ca el e acela pe care il asteptam. Situatia s-a schimbat dupa ce am inceput sa vorbim serios despre nunta. De exemplu, acum, saptamana aceasta desi a fost in concediu, nu a venit nici macar o data sa ma vada. A preferat sa stea la ai lui si sa vorbim la telefon in fiecare zi. De cate ori (cand nu este in concediu) ii spun sa vina la mine ca imi este dor de el, imi spune ca se trezeste prea de dimineata ca sa se duca la serviciu si ca ar fi prea obosit. Plus ca, din ziua in care am stabilit data nuntii (anul trecut cam pe vremea asta) si am dat avansul la restaurant, nu am mai vorbit nimic despre "marele eveniment". Nimic, la modul serios, pentru ca orice spun despre nunta, se ia la misto: cand am spus sa cautam o formatie, a zis ca daca nu gasim, o sa cante el la nunta sau o pune pe mama lui sa faca pe DJ-ul; cand am zis de luna de miere, a zis ca mai bine nu mergem nicaieri si modificam niste poze in Photoshop si spunem ca am fost acolo. Din cate se pare (eu nu stiu nimic sigur, dar mama lui stie - de parca s-ar marita cu ea, nu cu mine), a aranjat el cu o formatie, ba chiar a dat si avansul. Nasi, ar putea fi niste prieteni de-ai lui (pentru nu ca i-au convenit nici o propunere de-a mea), dar nu i-a intrebat nimeni. Cand spun sa ne mutam impreuna, imi spune ca nu momentul sa vorbim despre asta. Cand il intreb serios unde o sa stam incepand cu 7 iunie, imi raspunde senin ca la el (adica la parintii lui), ceea ce nu as face nici in ruptul capului. si acum va intreb: OARE EL E ALESUL?

PS: imi cer scuze daca v-am plictisit, dar nu am la cine sa imi descarc sufletul.

Inregistrat
    17.11.2007

Citat Postat de dramatzica Vezi mesajul
    cat as vrea si eu sa pot sa spun ca nu m-as vedea fara el... dar nu stiu daca o pot spune cu mana pe inima
    relatia noastra a inceput ca un fel de distractie, eu tocmai ma despartisem de iubitul meu de vre-o luna si eram plecata in strainatate peste vacanta la rude. acolo l-am cunoscut pe el la o petrecere si sincer sa spun nu era genul de barbat la care visam eu, dar ma inebunea faptul ca din toti baietii care erau acolo numai el nu se dadea la mine. era hazliu, facea glumite, era politicos, dar atat. mi-a zis ulterior ca ii era si frica de mine dar pana la urma am inceput sa iesim, timp de o luna a fost de vis. am fost rasfatata ca niciodata in viata... apoi m-am intors acasa, eram studenta. am vb muuuult la telefon si nu stiu cum, dar l-am asteptat un an intreg pana s-a hotarat sa revina definitiv in tara (pt a fi cu mine). ne-am mutat impreuna imediat si de atunci avem o relatie cu bune si rele. cert e ca de multe ori am vrut sa ma despart de el, dar nu m-a lasat inima. imi amintesc ca o data am vrut sa il las sa plece la parintii lui in alt oras fara mine si cand a iesit pe usa am izbucnit in plans si mi-am facut si eu bagajul. dar tot ma enerveaza uneori, pt ca suntem atat de diferiti!! relatia noastra nu e nici pe departe una pasionala, se rezuma la problemele cotidiene pe care le rezolvam impreuna si la 2-3 pupici pe zi...
    cand a venit in tara a zis ca el in maxim un an de zile vrea sa se hotarasca daca se insoara cu mine sau nu. am discutat de nenumarate ori si mi-a zis ca el stie ca viata nu e roz si chiar daca suntem diferiti nu vrea alta fata ca eu sunt ok pt el, dar stie ca el nu e barbatul la care visez eu si de aia nu indrazneste sa imi propuna sa ne casatorim....
    Nu stiu ce sfat sa iti dau,si noi ne certam,imi vine uneori sa-mi fac bagajul si sa plec,dar tot in clipa aia ma gandesc cum ar fi viata mea fara el si nu imi vad restul zilelor fara el.Cat despre pasiune,desi suntem imediat de 3 ani,relatia noastra este foarte pasionala,nu ne mai saturam unul de celalalt,si chiar daca suntem obositi asteptam sa fim unul in bratele celuilalt.
    Cred ca cel mai intelept sfat ce as putea sa ti-l dau,ar fi sa privesti tu in sufletul tau si sa vezi ce simti,dar daca zici ca nu este ce astepti de la un barbat,e bine sa mai astepti sa nu faci acest pas.
    Sper ca nu te-am suparat.

Pagina 2 din 31 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us