Pagina 3 din 31 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 248

Subiect: Cum stiu ca el e alesul?

Inregistrat
    17.11.2007

Implicit Re: Cum stiu ca el e alesul?

Citat Postat de olgutza26 Vezi mesajul
    Fetelor,
    si eu imi pun din ce in ce mai des inrtebarea: OARE E EL ALESUL? La mine problema e un pic mai complicata. Noi stam in orase diferite. Adica eu in Bucuresti, el in Ploiesti. La inceput asta nu parea sa fie o problema. Venea cam o data la doua zile la mine (uneori doar pentru a dormi la mine - era atat de obosit de la serviciu, dar facea drumul doar pentru a fi cu mine, dimineata se trezea la 6 si pleca la serviciu la Ploiesti). Asta e unul din motivele pentru care m-am indragostit de el. Chiar simteam ca el e acela pe care il asteptam. Situatia s-a schimbat dupa ce am inceput sa vorbim serios despre nunta. De exemplu, acum, saptamana aceasta desi a fost in concediu, nu a venit nici macar o data sa ma vada. A preferat sa stea la ai lui si sa vorbim la telefon in fiecare zi. De cate ori (cand nu este in concediu) ii spun sa vina la mine ca imi este dor de el, imi spune ca se trezeste prea de dimineata ca sa se duca la serviciu si ca ar fi prea obosit. Plus ca, din ziua in care am stabilit data nuntii (anul trecut cam pe vremea asta) si am dat avansul la restaurant, nu am mai vorbit nimic despre "marele eveniment". Nimic, la modul serios, pentru ca orice spun despre nunta, se ia la misto: cand am spus sa cautam o formatie, a zis ca daca nu gasim, o sa cante el la nunta sau o pune pe mama lui sa faca pe DJ-ul; cand am zis de luna de miere, a zis ca mai bine nu mergem nicaieri si modificam niste poze in Photoshop si spunem ca am fost acolo. Din cate se pare (eu nu stiu nimic sigur, dar mama lui stie - de parca s-ar marita cu ea, nu cu mine), a aranjat el cu o formatie, ba chiar a dat si avansul. Nasi, ar putea fi niste prieteni de-ai lui (pentru nu ca i-au convenit nici o propunere de-a mea), dar nu i-a intrebat nimeni. Cand spun sa ne mutam impreuna, imi spune ca nu momentul sa vorbim despre asta. Cand il intreb serios unde o sa stam incepand cu 7 iunie, imi raspunde senin ca la el (adica la parintii lui), ceea ce nu as face nici in ruptul capului. si acum va intreb: OARE EL E ALESUL?

PS: imi cer scuze daca v-am plictisit, dar nu am la cine sa imi descarc sufletul.
    Destul de urata situatia,eu as zice sa nu te grabesti,si ar trebui sa discutati mai serios toata treaba asta cu nunta.
    Daca vei ajunge sa te casatoresti si te vei muta la ai lui,din cate spui viata ta va deveni urata si veti ajunge sa ve certati,si eu am trecut prin asta cu fostul meu prieten,dar l-am lasat sa isi petreaca viata cu ai lui.
    Discutati serios despre viitorul vostru.

Inregistrat
    19.08.2008

Citat Postat de miresicamica Vezi mesajul
    Destul de urata situatia,eu as zice sa nu te grabesti,si ar trebui sa discutati mai serios toata treaba asta cu nunta.
    Daca vei ajunge sa te casatoresti si te vei muta la ai lui,din cate spui viata ta va deveni urata si veti ajunge sa ve certati,si eu am trecut prin asta cu fostul meu prieten,dar l-am lasat sa isi petreaca viata cu ai lui.
    Discutati serios despre viitorul vostru.
    multumesc mult pentru sfat. ma simt din ce in ce mai singura si faptul ca voi ma ajutati cu cate un sfat, nici nu va inchipuiti cat de mult ma ajuta. in ceea ce priveste mutatul la ai lui, asta NICIODATA nu se va intampla.

Inregistrat
    17.11.2007

multumesc mult pentru sfat. ma simt din ce in ce mai singura si faptul ca voi ma ajutati cu cate un sfat, nici nu va inchipuiti cat de mult ma ajuta. in ceea ce priveste mutatul la ai lui, asta NICIODATA nu se va intampla.
    Cel mai bun sfat este sa nu te lasi calcata niciodata in picioare,trebuie sa il iei deoparte si sa discutati serios deoarece nu programati o excursie ci un angajament pe viata.
    Noi suntem aici,oricand ai nevoie sa dicuti,aici poti linistit.

Inregistrat
    19.08.2008

>:d< >:d<

Inregistrat
    17.11.2007

>:d< >:d<

Inregistrat
    16.03.2008

Cred ca cel mai intelept sfat ce as putea sa ti-l dau,ar fi sa privesti tu in sufletul tau si sa vezi ce simti,dar daca zici ca nu este ce astepti de la un barbat,e bine sa mai astepti sa nu faci acest pas.
    Sper ca nu te-am suparat.

nu aveai cum sa ma superi ca doar de aia am postat aici ca sa aud parerile voastre nu sa ma supar.
    cu siguranta o sa mai astept sa vad ce rezerva viitorul. pt mine este mult prea important pasul acesta ca sa il ratez.

Inregistrat
    17.11.2007

Citat Postat de dramatzica Vezi mesajul
    Cred ca cel mai intelept sfat ce as putea sa ti-l dau,ar fi sa privesti tu in sufletul tau si sa vezi ce simti,dar daca zici ca nu este ce astepti de la un barbat,e bine sa mai astepti sa nu faci acest pas.
    Sper ca nu te-am suparat.

nu aveai cum sa ma superi ca doar de aia am postat aici ca sa aud parerile voastre nu sa ma supar.
    cu siguranta o sa mai astept sa vad ce rezerva viitorul. pt mine este mult prea important pasul acesta ca sa il ratez.

Inregistrat
    02.01.2009

Citat Postat de Raelle Vezi mesajul
    eu am stiut dupa 2-3 saptamani de cand ne-am cunoscut ca va fi ceva special cu el, asa ca atunci cand m-a cerut in casatorie, dupa 3 saptamani de la prima intalnire, am acceptat. ne-am casatorit dupa 4 ani, ca asa a fost situatia, au fost si momente mai grele, dar tot timpul am simtit, amandoi, ca dincolo de greutati, enervari e o foarte mare dragoste care ne leaga pt totdeauna.
    Cam asta a simtit al meu la inceput. Eu am vazut "prin el" timp de doi ani si jumatate. Niciodata nu m-as fi vazut impreuna cu el, desi incepusem sa simt ca ma place. Era un joc, un flirt ce avea loc din ce in ce mai des de fiecare data cand ne vedeam. Incepusem sa merg in unele locuri doar pentru ca stiam ca va lucra acolo si nu faceam decat sa vorbim pana cand evenimentul se termina. In acele momente eu visam la cai verzi pe pereti, la altcineva, dar cand mi-am dat seama cat de mult ma iubeste si cat de mult se abtinuse in acesti 2 ani jumate, m-am emotionat si am decis sa ne acord o sansa. Si lui, dar si mie... o sansa sa fiu iubita. M-am abandonat complet in bratele lui, dar diferentele dintre noi si-au facut simtita prezenta. Ne-am despartit. Pasiunea starnita era insa prea mare. Ne-am aruncat din nou unul in bratele celuilalt, doar ca sa ne despartim din nou dupa scurt timp. Am plecat din tara 3 saptamani, nefiind capabila sa ma gandesc la nimic. Aveam si probleme cu mama care se imbolnavise, programul de lucru era nebunesc si afara din tara, si cand m-am intors... pe scurt, timp de inca 2 saptamani jumatate dupa intoarcerea in tara (deci cam o luna jumate in total) pot sa spun ca nu am lasat loc in mintea mea de nici un sentiment, de nici o reactie, de nici un gand, parca eram anesteziata si ridicasem un zid intre mine si ceea ce nu tinea direct de problemele cu care ma confruntam. Pana cand intr-o noapte deschiderea a venit de la sine si m-am simtit in stare sa ma uit inapoi la relatia noastra, la cum a inceput, la tot ce-a fost frumos, la motivele din care ne-am despartit de fiecare data, gandindu-ma de ce oare sunt mii de lucruri care ne unesc si doar cateva care ne despart... Cum de este posibil ca in doua persoane sa se afle toate conditiile prielnice necesare dezvoltarii unei relatii nu doar fericite, ci extrem de fericite si totusi sa o fi dat in bara de doua ori consecutiv? Mi-am analizat si comportamentul fata de el din perioadele de dinaintea despartirii cu cel de dupa despartire. Inainte de despartire, cand problemele ne copleseau, ma enervam de fiecare data cand il vedeam, nu ma puteam bucura de prezenta lui. In schimb, odata despartiti, asteptam cu nerabdare urmatoarea data cand ne-am fi putut vedea si ma bucuram sincer de el, de vorbele lui, radeam si-l sorbeam din ochi. Peste cateva zile dupa respectiva analiza am reusit sa vorbesc cu el si sa-i impartasesc toate lucrurile astea... am vorbit, mi-a spus si el tot ce simte si cat de mult ma iubeste... si n-am mai rezistat. Atunci mi-am dat seama ca el este omul langa care vreau sa imi petrec viata, si ca nimeni nu este perfect, si ca probleme apar pana si intre cei mai compatibili oameni de pe pamantul asta. Pana si ieri... desi ne-am confruntat cu o una dintre aceleasi probleme de imi venea sa-mi bag picioarele si in nunta si in tot, la finalul zilei cand am mers la petrecerea firmei mele si ma uitam la el, eram atat de frumosi impreuna si eram mandra ca merg la bratul lui, ne-am sorbit din ochi toata seara si am realizat ca, desi pana la urma as putea trai si fara el, viata n-ar mai fi la fel de frumoasa, o parte din mine ar ramane pe veci la el.

Si daca tot v-am scris atata despre povestea noastra si despre cum mi-am dat seama ca el este alesul (against all odds )inchei cu un citat peste care am dat acum catava vreme si imi place... mie mi se aplica, si sper sa va ajute si pe voi atunci cand mai aveti dubii:

"You don't marry someone you can live with, you marry the person who you cannot live without."

Iar altul care imi place la fel de mult:

"Love is when you miss him even before he's gone,
    When you could listen to him talk all night
    And never get tired of hearing his voice,
    When the sound of his name sends chills down your spine,
    And when you see his smile the second you close your eyes!"

Pagina 3 din 31 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us