Pagina 3 din 191 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1523

Subiect: Nunta organizata numai de mire si mireasa

Inregistrat
    04.09.2006

Implicit Re: Nunta organizata numai de mire si mireasa

Citat Postat de mononamad
    Multumim. Sper sa ma mai ajuti si in continuare si sa-mi spui daca poti ordinea in care le-ai organizat.Dupa rest sdi formatie, ce a urmat? si apoi? Mai tii minte?
    Uite aici un site care te-ar putea ajuta.

http://www.nunti.ro/sf_planificarea.php

Noi am inceput cu rezervarea restaurantului si a bisericii, apoi dj, rochia pt. mine si costumatia lui, fotograf, ne-am uitat dupa modele de invitatii, in plus imi cumparam reviste despre nunti si ma documentam. Am urmat mai mult sau mai putin sfaturile pe care le dadeau ei. Am mai mers si la targuri de nunti, insa nu m-a ajutat prea mult pt. ca noi fiind grabiti aveam aproape totul.

Mie nu mi-a fost absolut frica ca n-o sa ne descurcam, insa avantajul a fost ca restaurantul s-a ocupat de tot meniu+aranjamente florale, caci mie asta mi se parea mai dificil. Noi a trebuit doar sa alegam ce vrem.

Cu cat se apropie nunta trebuie sa te gandesti si la alte lucruri cum ar fi verighetele, buchetul, aranjamente florale daca vrei, accesorii pentru voi, decidati asupra domnisorilor si domnisoarelor de onoare, nasii nu trebuie uitati etc.

Insa acum tu esti in faza de inceput, deci restaurantul, biserica, muzica sunt cele mai importante.

Sunt sigura ca ai sa te descurci, tinand cont de faptul ca ai gasit site-ul asta. Eu intram destul de des inainte si mai citeam cate ceva.

Iata cateva poze si un videoclip de la nunta noastra

Videoclip:
    http://www.youtube.com/watch?v=vLEfhhNtQgU

Poze:
    http://picasaweb.google.com/gdcubber...Geert290720061
    http://picasaweb.google.com/gdcubber...Geert290720062

Citat Postat de dani_doro
    Ati avut o nunta frumoasa, foarte reusita si va doresc o viata de familie asa cum mi-o doresc si mie:plina de iubire si fericire!

Inregistrat
    06.10.2006

Salut.
    Si eu si prietenul meu am hotarat sa ne organizam singuri nunta.
    Mi se pare normal ca ziua cea mai importanta din viata noastra sa fie asa cum o visam.
    Ne consultam si parintii avand in vedere ca si ei au trecut prin asta, dar speram sa reusim noi.
    Sincer, parintii mei sunt cam surprinsi, dar o sa se obisnuiasca.
    Va doresc succes tuturor.
    Pa pa

Inregistrat
    22.09.2006

Bravo tuturor miresicilor care isi organizeaza singure nunta si bravo mie ca sunt si eu una dintre voi! Nici nu concep sa se ocupe altcineva de o zi asa de importanta si sa mai si risc sa mi-o strice! Vreau sa fac singura totul de la A la Z! Si nu am de gand sa ma menajez in nici un fel pentru ca vreau sa traiesc din plin fiecare moment legat de aceasta zi minunata!
    Cat despre partea financiara..nici sa nu aud de ajutor de la parinti ca prea sunt convinsi ca fara ei e jale asa ca vreau sa le demonstrez contrariul :P

Vai de capu' cui imi are grija!

Inregistrat
    23.07.2006

ceau fetele si eu ma marit la anu dar din pacate eu cu prietenul meu nu prea avem timp sa ne ocupam de aranjamente.eu sunt la facultate la medicina iar el e mai mult plecat prin tara cu lucru asa ca se ocupa parinti doar asa o sa mai figim si noi sa vedem cum merge.de partea financiara am zis ca facem pe din doua,noi o parte iar ei cealalta.dar ii super pt ca ma inteleg super cu soacra si stie ce imi place si face cum vrem noi.

Am mai scris si in cadrul altor subiecte ca si noi ne-am organizat nunta singuri, am plecat de la ideea asta si asa a iesit. Am avut ceva de alergat dar rezultatul ne-a bucurat sufletul. N-am simtit stresul pentru ca, asa cum zicea o miresica, am facut noi tot si era pt noi si sufletul nostru, ca noi sa ne simtim bine.

Nu am facut nunta cu dar, am primit ceva banuti de la cupluri mai in virsta si citeva cadouri de la prieteni.. Dar oricum, insuficient sa ne acoperim cheltuiala. De fat, nici n-as numi-o cheltuiala si poate, investitie.. in noi. Am avut nunta restrinsa cu buget mare - 53 invitati (cu tot cu parinti), 5800 EUR. Am pus veniturile sotului meu la bataie si bruma mea de economii, ne-am imprumutat o parte de la un prieten (banii lui de concediu). Colac peste pupaza, in august - adica exact cu 2 luni inainte de nunta - mi-a expirat contractul de munca si nu m-am mai angajat, de asta vorbesc despre veniturile sotului.

Pot afirma cu mindrie ca mi-a facut nunta! Si ne-a si placut! Si ne-am si distrat! E o amintire frumoasa.

Inregistrat
    15.05.2006

si noi tot singurei, atat din p.d.v financiar cat si organizatoric, pt unele decoratiuni o sa apelam la o firma specializata. cred ca este mai bine asa pt ca niciodata nu stii unde te duce viata si nu vreau sa imi strige cineva "ti-am dat" sau "ti-am facut", mai mult decat atat cred ca si satisfactia e alta cand vezi rezultatul iesit din manutele tale........, intradevar si eu am temeri ca nu va iesi totul exact asa cum imi doresc, dar facem tot posibilul sa fie cava frumos!!!!

Pagina 3 din 191 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us