Pagina 1 din 40 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 319

Subiect: Relatia dintre ginere si soacra

Inregistrat
    28.07.2006

Implicit Relatia dintre ginere si soacra

gata, fetele, l-am deschis. deci, cum o vede iubi vostru pe mama soacra? se ciondanesc, se respecta, se ajuta, sunt de acord in anumite privinte, se cearta, nu se cearta? ce parere a avut mama voastra despre alesul vostru?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: cum vede ginerica mama soacra!!!

Citat Postat de alecsa
    gata, fetele, l-am deschis. deci, cum o vede iubi vostru pe mama soacra? se ciondanesc, se respecta, se ajuta, sunt de acord in anumite privinte, se cearta, nu se cearta? ce parere a avut mama voastra despre alesul vostru?
    Ca tot am raspus la celalalt topic, revin cu aceleasi informatii (ca tot noi suntem)
    Sotul meu are niste idei gen:
    "cand va venii pe lume copilul o mutam pe mama ta la noi" (cu asta nu sunt de acord, eu am propus sa vina mama lui ca are experienta mai mare, a crescut vreo 10 copii minim, cu tot cu nepoti)
    "ai mai sunat-o si tu pe mama ta?" (aici are dreptate, eu sunt lenesa la dat telefoane)
    "de ce i-ai lasat doar atatia bani, trebuia sa ii lasi mai mult" (mama e pensionata)
    "sa-i mutam masa de calcat in sufragerie sa se poata uita la televizor" (asta cand ii mai lasam cheile sa vina sa ne calce)
    iar mama e topita dupa el (logic!). Iar eu dupa mama lui care seamana cu bunica mea care m-a crescut.
    Iar ambele mame ne dau la pachet, niciuna nu a incercat sa se bage intre noi (e drept ca nici nu cred ca ar fi putut) deci nu sunt probleme.

Al meu, daca s-ar muta mama mea la noi, s-ar muta in Alaska

Inregistrat
    12.07.2006

Citat Postat de alecsa
    sincer eu zic ca se inteleg super bine...avand in vedere faptul ca de fiecare data cand mergem in vizita la ai mei ii face mancarurile preferate, ii face toate poftele...iar de preferintele mele uita...nu se intampla sa sune macar o data ai mei si sa nu intrebe de el...
    de cand il cunosc, parca el e copilul lor si eu nora...

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de dana2006
    sincer eu zic ca se inteleg super bine...avand in vedere faptul ca de fiecare data cand mergem in vizita la ai mei ii face mancarurile preferate, ii face toate poftele...iar de preferintele mele uita...nu se intampla sa sune macar o data ai mei si sa nu intrebe de el...
    de cand il cunosc, parca el e copilul lor si eu nora...
    Cam asa e si cu mama! O data ne-a dat la pachet 3 feluri de dulciuri, si toate feluri pe care eu nu le mananc. Si eu sunt moarta dupa dulciuri, spre deosebire de el. Imi venea sa plang. Doar sunt singurul copil!

Inregistrat
    28.07.2006

al meu iubi stie sa se faca placut in orice situatie, deci nu a fost nici o problema! bine, cateodata ii mai sare piperul lu' mama si se inverzeste la fatza la unele glume de ale lu' iubi meu, dar ii trece repede. ii mai face observatie ca s-a cam ingrasat, lui bineinteles ca nu-i convine, ii mai spune ca e cam lalait, lui iar nu-i convine. dar mai tot timpul glumesc, amandoi tin la glume, per total se inteleg bine!

Inregistrat
    08.08.2006

Talking Re: cum vede ginerica mama soacra!!!

Dupa cum v - am mai spus al meu e terorizat de mama. De cate ori se intalnesc i se reduce vocabularul la:
    Sarumana
    Da
    Nu
    Multumesc
    Nu trebuie
    Desigur.
    Pe mine ma distreaza la culme pentru ca de obicei nu - i tace gura.

Daca ar fi sa facem un top (eu si sotul meu) ....sa aranjez in ordine de la cel mai insuportabil la cel mai acceptabil ar arata asa:
    1. Maica-mea = dezastru
    2. Tata = semi-dezastru
    3. Soacara-mea = acceptabila
    4. Socrul meu = simpatic

Pagina 1 din 40 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us