Pagina 3 din 52 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 410

Subiect: Cununia religioasa si biserici in Suceava

Inregistrat
    07.09.2008

Implicit Re: Cununia religioasa si biserici in suceava

Biserica Sf.Vineri e pe George Enescu.Din gangul de la Dorna(cum stiu eu ca se numeste),de la Curcubeu, ajungi exact in fata bisericii,undeva printre blocuri.Nu e o biserica prea mare,dar mie imi place.

Inregistrat
    03.02.2009

Citat Postat de irinaririna Vezi mesajul
    Fetelor unde e biserica SF Vineri?

Biserica Sf Vineri este langa cartodrom....in spate la mobila....

Inregistrat
    12.08.2008

Citat Postat de onutzaadi Vezi mesajul
    Biserica Sf.Vineri e pe George Enescu.Din gangul de la Dorna(cum stiu eu ca se numeste),de la Curcubeu, ajungi exact in fata bisericii,undeva printre blocuri.Nu e o biserica prea mare,dar mie imi place.
    Cred ca o confunzi...aia de dupa gang se cheama altfel...am un lapsus acum, si e, intr-adevar mai mica, insa Sf Vineri e destul de maricica, are o curte imensa...e foarte frumoasa...si e localizata langa cartodrom, cum a mai zis o miresica mai sus.

Inregistrat
    12.08.2008

Implicit Re: Miresici Din Suceava

Citat Postat de AnnyyAnnyy Vezi mesajul
    eu o sa am cununia religioasa la sf Vineri, si da, e adevarat, sunt destul de ocupati:am rezervarea facuta din luna iunie pt la anul in iulie.De cor n-am vorbit inca,insa am auzit si eu ca ar fi cam scump..asa ca o sa vad la timpul potrivit, ca mai e timp berechet pana la nunta.ce vroiam eu sa stiu e daca sunt obligata sa iau intregul cor de 32 de pers, pt ca mie una mi se par cam multi...nu de alta dar nu stiu daca o sa am eu atatia prieteni la cununia religioasa cati coristi vor fi

M-ai pus pe ganduri, Annyy. Ar cam trebui si eu sa trec pe acolo sa ma programez,nu??Tu ai rezervat si ora si tot?In rest mai trebuie ceva de stabilit la biserica de pe acum?Ca imi imaginez ca despre cor nu trebuie vorbit de pe acum...

Inregistrat
    01.09.2007

Implicit Re: Miresici Din Suceava

Citat Postat de iulika Vezi mesajul
    M-ai pus pe ganduri, Annyy. Ar cam trebui si eu sa trec pe acolo sa ma programez,nu??Tu ai rezervat si ora si tot?In rest mai trebuie ceva de stabilit la biserica de pe acum?Ca imi imaginez ca despre cor nu trebuie vorbit de pe acum...
    da eu am si ora si tot stabilit inca din vara anului 2008, am mai trecut acum 2 luni sa vad daca totul a ramas cum am stabilit, si da, a ramas cum ne-am inteles...cu cei de la cor o sa vb inainte de nunta pt ca asa mi s-a spus de la biserica: cu 2 sapt maxim inainte de nunta.

Inregistrat
    01.09.2007

GRESIT...biresica Sf Vineri este cea din apropierea statiei de la Mobila, cum mergi spre Obcini pe partea dreapta, printre blocuri ...e o biserica maricica, comparabila ca dimensiune cu Sf. Andrei din Burdujeni.Nici o treaba cu Dorna, Curcubeu si mai stiu eu ce...Sf Vineri e biserica care are ditamai curtea si-un centru de adapostire a nevoiasilor in curte, si e situata sub padurea care se intinde pe partea drepta a drumului de la iesirea din Sv spre Scheia.Trust me, I know pt ca acolo ma marit
    Biserica de care spui tu din spatele blocului Curcubeu e alta, si da este intr-adevar micuta ca dimensiune.

Inregistrat
    07.09.2008

Aaaaa,da. Scz.Mai bine taceam.Ai dreptate.Mereu le incurcam si vad ca naravul n-are scapare. Mersi ca m-ai corectat.

Inregistrat
    01.09.2007

Aaaaa,da. Scz.Mai bine taceam.Ai dreptate.Mereu le incurcam si vad ca naravul n-are scapare. Mersi ca m-ai corectat.
    n-ai treaba...chiar ma miram cand am vazut ca se vehicula prin zona ca Sf. Vineri ar fi o biserica mica...abia dupa ce am citit post-ul tau am realizat ca e vb de o confuzie...nu de alta dar ma gandeam daca Sf. Vineri e mica, pai o biserica mare cum arata?ca Trei Ierarhi din Is? si unde in Sv s-ar gasi ceva mai mare?ca doar catedrala nu e terminata

Pagina 3 din 52 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us