Pagina 1 din 52 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 410

Subiect: Cununia religioasa si biserici in Suceava

Inregistrat
    10.04.2008

Implicit Cununia religioasa si biserici in Suceava

A facut cineva sau va face cununia religioasa la biserica Sf. Vineri? Am inteles ca au un cor format din 32 de persoane si tare as vrea sa am cor la cununie...

Inregistrat
    25.01.2008

Implicit Re: Miresici Din Suceava

Citat Postat de roxana_amariei Vezi mesajul
    A facut cineva sau va face cununia religioasa la biserica Sf. Vineri? Am inteles ca au un cor format din 32 de persoane si tare as vrea sa am cor la cununie...
    eu o sa fac la sf vineri...au cor dar eu nu am intrebat detalii pt k nu cred k vreau am auzit k is f f scumpi(iti dai seama is 32 !)asa k o sa fie far cor.in rest imi place au o curte mare pot sa fac foto.oricum ar trb sa mergi sa vb ,sa te programezi k is f aglomerati.poopi

Inregistrat
    25.01.2008

scuze acum am vazut k ai nunt a in septembrie.mai poti astepta putin.

Wink Re: Miresici Din Suceava

buna....eu am facut cununiile la sf vineri si am avut si corul...eu nu l-am platit ptr ca am oarece pile pe acolo...dar am auzit ca ajunge undeva la 4-5 milioane daca il vrei....mie una mi se pare destul de mult ptr o jumate de ora si doar nu canta tot timpul...orisicum, canta superb de iti trece fioru prin tine...chiar daca trebuia sa platesc, tot puneam sa cante....si daca vrei la o anumita ora sa faci cununia du-te din timp si intereseaza-te...mai scapi de una daca te programezi acum.....

Inregistrat
    10.04.2008

Larissa si Andrada, multumesc frumos pentru informatii. Corul este unul din "mofturile" mele legate de nunta si il vreau indiferent de pret.
    Am fost la mai multe cununii religioase si este diferenta mare intre cele in care era si cor si cele fara. Consider ca pe langa faptul ca este unul din momentele cele mai importante ale nuntii, cununia este si eveniment festiv, iar corul ii imprima si mai mult aceasta semnificatie.
    O sa ma duc cat de curand sa vad de rezervare.

Inregistrat
    22.07.2008

Larissa si Andrada, multumesc frumos pentru informatii. Corul este unul din "mofturile" mele legate de nunta si il vreau indiferent de pret.
    Am fost la mai multe cununii religioase si este diferenta mare intre cele in care era si cor si cele fara. Consider ca pe langa faptul ca este unul din momentele cele mai importante ale nuntii, cununia este si eveniment festiv, iar corul ii imprima si mai mult aceasta semnificatie.
    O sa ma duc cat de curand sa vad de rezervare.
    Iti impartasesc cele scrise... Noi ieri am stabilit la biserica [in sfarsit ..]..vom face cununia religioasa la Biserica Mirauti...si am intrebat si de cor.. Corul e format din aprox. 20 pers. - 400 ron .. Ne dorim sa fie o slujba frumoasa..inaltatoare..iar corul va face sa fie asa..

Inregistrat
    01.09.2007

Citat Postat de andrada21 Vezi mesajul
    eu o sa fac la sf vineri...au cor dar eu nu am intrebat detalii pt k nu cred k vreau am auzit k is f f scumpi(iti dai seama is 32 !)asa k o sa fie far cor.in rest imi place au o curte mare pot sa fac foto.oricum ar trb sa mergi sa vb ,sa te programezi k is f aglomerati.poopi
    eu o sa am cununia religioasa la sf Vineri, si da, e adevarat, sunt destul de ocupati:am rezervarea facuta din luna iunie pt la anul in iulie.De cor n-am vorbit inca,insa am auzit si eu ca ar fi cam scump..asa ca o sa vad la timpul potrivit, ca mai e timp berechet pana la nunta.ce vroiam eu sa stiu e daca sunt obligata sa iau intregul cor de 32 de pers, pt ca mie una mi se par cam multi...nu de alta dar nu stiu daca o sa am eu atatia prieteni la cununia religioasa cati coristi vor fi

Inregistrat
    22.05.2007

Implicit Cununia religioasa

Buna fetelor!
    Am o intrebare la voi: ati facut careva dintre voi cununia religioasa la vreo manastire si ati avut nasi greco-catolici?
    Va rog raspundeti-mi URGENT!
    Multumesc!
    <embed src="http://www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4c08f3871ad2c&wt=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" alt="top ten pregnancy symptoms" width="200px" height="200px">

Pagina 1 din 52 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us