Pagina 128 din 128 PrimulPrimul ... 2878118126127128
Rezultate de la 1.017 la 1.023 din 1023

Subiect: Povestea inelului de logodna

Inregistrat
    08.08.2013

Implicit Re: Povestea inelului de logodna

Citat Postat de andreeaparascan Vezi mesajul
    Suuuper!! Chiar super moment!! Cred ca te-au trecut toate emotiile in momentele acelea!!
    Multumesc! Da, eram super emotionata, nici macar nu mi-am dat seama din prima ce vrea sa faca abia dupa cateva momente mi-am dat seama, se vede si pe filmare pe fata mea ca nu stiu ce se intampla pana cand imi dau seama si fac niste ochi mari si pun mana la gura intr-un semn d'ala de uimire maxima apoi am inceput sa plang si am zis da si l-am luat in brate si desi eu sunt mai pretentioasa asa din fire, cand am vazut video, chiar mi s-a parut o imbratisare ca in filme si un sarut d'ala de iti topeste inima nu as da asta pe niciun inel Si chiar daca imi era putin aiurea la inceput cand ma intreba toata lumea ca unde e inelul si le explicam ca nu este si din ce cauza, cred ca sunt o norocoasa ca o sa am imaginile astea si cand o sa fim noi batrani si o sa ne crestem nepotii

Inregistrat
    18.07.2013

Citat Postat de andreeaparascan Vezi mesajul
    Foarte dragut!
    Sa iti aduca noroc atat tie cat si lui alaturi de tine!
    Multumesc, la fel si tie!!

Inregistrat
    18.07.2013

Citat Postat de anutza87 Vezi mesajul
    Foarte frumos! Felicitari!

Eu am fost ceruta fara inel Adica s-a intamplat totul pe neasteptate, atat pentru mine cat si pentru iubitul meu, a fost o cerere ad-hoc. Am fost la nunta unor foarte buni prieteni, eu am prins buchetul miresei, iar al meu a prins jartiera aruncata de mire si i-a venit ideea nebuna de a ma cere atunci asa ca a luat microfonul de la lautari m-a chemat in fata tuturor acolo pe ringul de dans si m-a cerut. Am ramas masca, i-am zis da si in loc de inel am filmarea cu cererea in casatorie Pentru mine a fost un moment extraordinar, desi ma asteptam la asta, nu as fi crezut ca o sa o faca acolo, de fata cu atata lume acum mai avem 6 luni si un pic pana la nunta si abia astept ziua aceea
    Foarte tare Sa fiti fericiti!

Inregistrat
    08.08.2013

Citat Postat de Ralucan89 Vezi mesajul
    Foarte tare Sa fiti fericiti!
    Multumim mult, la fel si voi!

Inregistrat
    10.02.2014

Citat Postat de annaaa Vezi mesajul
    Povestea inelului la noi nu a fost deloc romantica, poate si pentru ca mie nu-mi plac chestiile siropoase si el stie foarte bine asta. Suntem impreuna de 7 ani, dar nu am discutat niciodata de casatorie fiind foarte fericiti ca lucrurile sunt perfecte intre noi, si cred ca amandoi ne-am gandit ca nu avem nevoie de un act. Totusi in ultima vreme am inceput sa facem planuri tot mai complexe de viitor, casa, masina....si intr-un final ne-am spus: "Hai s-o facem!" Anul asta avem destule pe cap asa ca am stabilit sa facem nunta anul care vine.
    Inelul de logodna mi l-am ales eu, dupa o cautare extinsa deoarece el nu stia ce sa-mi ia ca sa-mi placa cu adevarat (ultima data cand mi-a luat bijuterii nu a nimerit-o prea bine si mai mult au stat in cutie ) si il vom ridica in 2-3 saptamani. Am ales un inel clasic din aur alb cu diamant prins cu 4 picioruse.
    Este modelul din imaginea atasata dar cu alt sistem de prindere.
    Va atasez o poza facuta cu telefonul cu inel meu. Sunt super incantata de el. Nu am crezut niciodata ca o piatra poate fi asa frumoasa si sa te faca sa o admiri mereu dar acum inteleg zicala "diamantele sunt cele mai bune prietene ale unei femei" .
    Imagini atasate Imagini atasate

Citat Postat de annaaa Vezi mesajul
    Va atasez o poza facuta cu telefonul cu inel meu. Sunt super incantata de el. Nu am crezut niciodata ca o piatra poate fi asa frumoasa si sa te faca sa o admiri mereu dar acum inteleg zicala "diamantele sunt cele mai bune prietene ale unei femei" .
    Felicitari!!!! Sa stii ca si eu imi admir mereu inelul si cred ca toate facem asta. La urma urmei suntem mandre de ce-i al nostru (barbatul si inelul).

Inregistrat
    31.07.2014

Buna! Sunt noua pe aici si foarte tanara (19 ani juma'), dar deja am fost "ceruta" mai in gluma, mai in serios, de 2 ori si culmea cu acelasi inel. Inelul nu e unul de logodna, seamana cu o verigheta, inel antistres cu un Tatal Nostru in spaniola pe el, dar inseamna mult pentru mine.
    Am o relatie de 1 an si 8 luni, iar prima cerere a fost prin mai anu' trecut in fata unei catedrale, singura din oras, in centru. (la doar 6 luni de relatie) Iesisem la o plimbare in parc cu iubi si am ajuns pe treptele catedralei. (are un fel de panta in stanga si dreapta si in fata trepte, iar noi eram pe o laterala de asta) Iubi voia sa ma sarute si eu nu l-am lasat, pe motiv ca suntem langa catedrala si nu suntem casatoriti, nici macar logoditi si e pacat. Atunci el isi scoate inelu de pe degetu mic (nu ii venea decat acolo) si ma intreaba, fara sa se puna in genunchi. Eu zic "DA" si mi-l pune pe deget. De atunci il port mereu.
    A doua "cerere" a fost tot anul trecut la sfarsitul lui iulie, la majoratul unei prietene. Cum era petrecerea in curte, la tara, nu stiu cum vine vorba si el imi fura inelul de pe deget, se aseaza in genunchi si ma cere iar.
    Apoi i-am cumparat si eu un inel la fel de la mare si l-am cerut in august (fara sa ma pun in genunchi ca erau mai multi prieteni si l-am cerut asa, pe soptite), apoi inca o data (tot cu acelasi inel ca si el pe care il avea deja, pentru ca imi reprosase ca nu m-am pus in genunchi), dar nu m-a lasat el sa ma pun in genunchi.
    Inelul adevarat e pe vine. Suntem inca mici si parintii mei nu ar fi de acord decat dupa un an (anul asta) in care eu o sa fiu la facultate la Iasi si el acasa ( ca sa probam relatia, daca tine sau nu). Insa stiu de la el ca pusese ochii pe unul la mare, de argint, dar cand s-a dus fara mine sa il cumpere se vanduse.
    Abia astept sa am un inel de logodna adevarat si apoi sa ma marit. Visez la asta de ceva vreme si am urmarit cu interes acest forum.
    El e un baiat minunat si am discutat multe despre viitor, inca de pe la inceputul relatiei.
    Sper ca nu v-am plictisit cu copilariile mele. Pupici!

Pagina 128 din 128 PrimulPrimul ... 2878118126127128

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us