Pagina 2 din 688 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 5503

Subiect: Nume pentru fetite

Inregistrat
    07.02.2005

Talking Re: nume pentru fetite

Citat Postat de teodora_buciu
    Noi am si hotarat numele fetitzei noastre...asta daca d-zeu ne va da o fetitza...numele printesei noastre va fi karina..ce ziceti?
    pusici
    Wow.Eu m-am hotarat de multi ani ca pe fata mea o sa o cheme Carina.Coincidenta!
    Si raspuns pt valen:uite ce nume au mai dat persoane din anturajul meu fetitelor(in ultimii ani):Maria Daria,Maria Alessia,Oana Alexandra,Miruna Mihaela,Yasmine(nu stiu exact cum se scrie).
    POZE NUNTA NOASTRA:
    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

CARINA,IUBITA MEA!

Inregistrat
    20.09.2006

Implicit Re: nume pentru fetite

Eu vreau baietel in princiu(cand va da Dumnezeu sa avem un copil!) si sa-l cheme Alex, obligatoriu..iuby meu n-ar fi impotriva unei printese, asa ca am zis ca daca Alex ii cu "A" de la numele meu- Anna- atunci fetita sa aibe numele care sa inceapa cu "M" de la Marius- am cautat pe net si am ales mai multe, dintre care lui ii place Melissa, iar mie Maia..( apropo, da un search pe google la baby names sau ceva, sunt o gramada de site-uri de specialitate)
    Mie imi plac numele cat mai simple si sonore, sa nu fie prea complicate..si vreau sa dau numai un singur nume copilului, motivele nu cred ca trebuie sa le descut aici
    Mai imi plac si alte nume..Valeria, Alessandra..daca imi mai vin idei iti mai scriu;)

Inregistrat
    20.09.2006

A! si sa ne anunti cand alegi un nume!

Inregistrat
    07.02.2005

Isabella Jasmine, Larissa Eleonora si pt baiat Hayden James. Vrem 2 fetite si un baiat si deja ne am hotarat asupra numelor. Bine, in stilul caracteristic, pt ca nu stiu daca mai stiti ca eu planuiam nunta din februarie 2006 si o am in iunie 2007 LOL.

Alte nume: Dulcie,Giselle,Layla,Karin, Erin, Melissa

Ma scuzati ca numele au sonotatie straina, dar ai mei vor avea un nume strain de familie. Si asa prenumele meu neaos romanesc o sa sune ciudat cu numele strain.

Inregistrat
    07.02.2005

n-as vrea sa cad in patima numelor ne-romanesti. asa mie mi-ar placea francesca. dra ganditi-va cum ar suna francesca popescu??!!!
    ideea e ca eram prin mall si o tipa isi striga baietelul "beckam"... am crezut ca nu aud bine dar a mai repetat. si nu va ganditi ca erau tigani sau altceva. erau niste oameni bine imbracati, cu gust normali daca te uitai la ei.
    deci mi-ar placea un nume cat de cat normal dar sa fie in acelasi timp puternic

Inregistrat
    07.02.2005

Eu in piata veteranilor am auzit JENNIFEEEEEEER! VINO INCOACE! LOL nu, nu cadem in patima numelor straine. Si da, ce am scris eu mai sus merge cu popescu LOL. Cred ca numele copilului e foarte important- ii determina intreaga viata. Una e sa o cheme vasilica (imi cer scuze tuturor vasilicilor de pe forum dar nu cred ca ajungi IT manager cu un asemenea nume). Si alta e sa e cheme Karin Popescu. Manechin o fac, manca-o-ar mama!

Inregistrat
    25.05.2006

Buna,

Eu nu m-am hotarat inca sa fac un copil insa numele le-am ales deja - Bianca Maria daca va fi fetita si Sebastian pentru un baietel. Eu imi doresc doar un copil, de preferabil baietel, al meu sot vrea o fetita!! Acum ce ne-o da Dumnezeu dar peste vreo 5-6 ani!!

Va pup,
    Silvia

Inregistrat
    28.07.2006

vazand bianca, mi-am adus aminte de o fosta colega de liceu pe care o chema branka. mie mi-a placut numele ei, era mai deosebit! mai imi place si alcsandra , apoi anna -cu 2 de n e mai interesant. inca nu m-am gandit la nume, nici de baieti nici de fete, desi daca m-as mai gandi imi place matei si cristian.

Pagina 2 din 688 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us