Pagina 21 din 21 PrimulPrimul ... 11192021
Rezultate de la 161 la 166 din 166

Subiect: Nunta in Campulung Muscel

Inregistrat
    28.10.2011

Smile Re: Nunta in Campulung Muscel

Citat Postat de corinnee Vezi mesajul
    buna, am si eu nunta anul asta si am foarte mari emotii in ceea ce privesc saloanele. nu stiu unde sa ma programez pt ca am vazut k sunt putine si lumea e nemultumita. va rog veniti cu recomandari, ca am un mare stres.
    1.Eu am avut nunta la Meserie,la Mateiasi(Valea Mare), pentru ca am luat teapa de la Casa Cristina(dupa 6 luni m-au sunat ca localul era inchiriat dinaintea mea,vrajeala,si bineinteles ca orasul Campulung era plin de nunti in 18 august) si acum chiar ma bucur pentru teapa luata pentru ca mi-au facut un foarte mare bine!!! Chiar daca nunta mea a fost la cort si nu terminasera domnii de la restaurant sa-si paveze intreg cortul(adica in mijlocul cortului am avut un ciment oribil acoperit in proportie de 40% cu o mocheta ) a iesit o nunta super. Ei mi-au decorat mesele si scaunele, au avut chiar si niste stalpisori cu o arcada mare, asa ca am scapat de costurile unei case de decoratiuni. Aranjamentele pe mese mi le-a facut o prietena cu florile de la incheiere si au iesit super. Mancarea a fost fff buna si aperitivul incarcat la 85 lei/ persoana. Ospatarii au fost foarte ok. Ii platesti cu cat vrei in functie de ce pretentii ai de la ei. Eu am avut bar la bauturi si am avut pretentia ca ospatarii sa stea mereu pe langa mese si sa i intrebe pe invitati ce mai vor de baut, si le am dat 150 lei /persoana. S-au miscat rapid!!
    2. Tortul evident de la Iepurasul pricomigdala cu select. Patroana e super ok, adica e singura comercianta pe care am intalnit-o care mi-a zis sa nu comand asa mult tort pentru ca nu o sa mai ramana atatea persoane pana la sfarsit!!! Rar gasesti patroni care sa nu-ti bage pe gat tot ce ua iei de vanzare. Plus ca am platit dupa nunta tortul...asa k a fost super ok. Tuturor le-a placut tortul!!!
    3. Buchetele de mireasa si nasa si lumanarile de cununie le-am luat de la floraria aceea la la Romarta(vis-a-vis de fantana arteziana din centru). Florile au fost super ok,nu s-au ofilit.Am avut buchetele cu trandafiri crem,trandafirei crem si frezie galbena. Au iesit super. Nasa a avut pe rosu trandafirii mari si pe crem trandafireii si frezia. Ni le-a facut cum am vrut noi pana la cele mai mici detalii.(de ex. lungimea cozilor florilor: eu am vrut cozile sa fie mai lungi si nasa mai mici).Iar lumanarile de cununie au fost la fel ca buchetele plus niste crizanteme albe ca sa nu para gol buchetul pt ca l-am avut pe rotund. a costat cam 800 de lei.
    4. Fotograful l-am avut din Rucar.Un om integru si foarte de treaba si PROFESIONIST, ca asta e cel mai important. M-a costat cam 1500 de lei. A venit si vineri la cununia civila. Apoi sambata de dimi pana cand s-a terminat nunta a doua zi. Pozele au fost super si filmarea la fel. Le am primit in cateva zile.Fotobookul a iesit super(s-a incadrat in cei 1500 lei), pozele le am primit pe un dvd. Filmarile(au fost 5 dvd-uri,pe fiecare dvd era cate o poza ) au fost puse intr-o carcasa super cu coperta cu poza noastra.Am primit inca o carcasa identica cu prima la fel cu cele 5 dvd-uri pe care am facut-o cadou nasilor .
    5. Si nu in ultimul rand luna de miere .Am petrecut o saptamana RELAXANTA ,pentru ca ne-a solicitat mult nunta, in Corfu.A fost super.Am mers cu masina pentru ca era pacat sa pierdem frumusetile de acolo stand intr-un singur loc. Am gasit cazare ff ieftina si ne-am bucurat de fiecare regiune a insulei(in fiecare zi mergeam cu masina la o alta plaja).
    Cam atat de la nunta mea. Sa va bucurati din plin de momentele nuntii, sa nu irositi nici macar un minut!!! Sa nu lasati stresul sa va copleseasca pentru ca o sa regretati mai tarziu!!! Daca va intereseaza si altceva sau aveti vreo nelamurire PM anytime

Inregistrat
    28.10.2011

Implicit Re: Nunta in Campulung Muscel

Citat Postat de andraalexandra Vezi mesajul
    corinnee - iti recomand salon Nico este cel vis-a-vis de Zichil, sau langa noul Big, langa Bella Dona. Pentru par iti recomand pe Diana ( o tipa blonda ) care este super super buna si draguta. Daca vrei sa vezi ce coc frumos si ce machiaj am avut poti sa dai click pe semnatura mea si o sa ma vezi pe mine miresica. iar preturile sunt fooarte mici in comparatie cu alte saloane
    daca vrei pot sa iti dau telefonul tipei care se ocupa de salo- Nicoleta Carmen
    Eu ti-l recomand pe cel din Kaufland. Acolo m-am aranjat eu cu nasa. Ne-a costat 150 lei / persoana cocul + machiajul. Plus ca eu am uitat sa-mi mai cumpar ceva de pus in par(in afara de voal) si Ramona a fost foarte inventiva si a rupt niste petale de flori si mi le-a prins in par si a iesit super. Plus cateva agrafe cu pietricica pe care le-a gasit prin sertar. Iar coafura a iesit exact cum am vrut, un coc light, pentru ca nu am vrut un coc super elaborat si foarte strans(sa-mi tina parul lipit de pielea capului). Si au lucrat si foarte repede!!!

Inregistrat
    18.12.2012

Buna fetelor! Stiti cumva daca exista vreo agentie sau cineva care organizeaza nunti in Campulung, gen wedding planner? Nu mai stau in Campulung de multi ani dar as vrea sa-mi fac nunta acolo. Nu reusesc sa-mi organizez singura totul.

Inregistrat
    27.09.2012

Citat Postat de andreea192305 Vezi mesajul
    Buna miresici...
    Am si eu nunta anul viitor la Imperial Ballroom Campulung... Poate sa-mi dea cineva detalii despre meniu, ospatari si restul??? Ce parere aveti?
    Pupici.
    O parere foarte buna avand in vedere ca acolo am ales si noi sa facem nunta! Mi se pare cel mai frumos si elegant local din Campulung! Am fost la cateva nunti acolo si pot sa te asigur ca mancarea este foarte buna iar in privinta ospatarilor nu am nimic de reprosat, au fost foarte atenti in permanenta! In ceea ce priveste meniul, din punct de vedere al pretului nu difera de celelalte restaurante din zona, intre 100-150 ron aproximativ, in functie de ceea ce iti doresti, insa meniul pentru fiecare nunta il stabilesc cam inainte cu o luna, in functie de nivelul preturilor din perioada respectiva. Adica e normal sa nu faca meniurile de la inceputul fiecarui an, ca daca avem inflatie in cursul anului respectiv de X%, tot cu atat va creste si oferta meniurilor! Iti doresc spor si bafta la pregatiri!

Inregistrat
    27.08.2010

Buna fetelor!
    As avea si eu o intrebare: cunoasteti in Campulung o locatie cu 40-50 de locuri plus spatiu de dans? M-ar interesa pentru o nunta restransa, intima, eleganta. As dori o sala nici foarte mare dar nici inghesuita, sa fie totul aerisit.
    Multumesc anticipat pentru ajutor!

Inregistrat
    16.09.2013

Buna miresici......
    Am si eu nunta anul viitor la Anomis.....As dori si eu cateva detalii despre local daca se poate........

Pagina 21 din 21 PrimulPrimul ... 11192021

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us