Rezultatele sondajului: Ati facut sex in trei? (vot secret)

Voturi
427. Nu poți vota în acest sondaj
  • Nu

360 84,31%
  • Da

27 6,32%
  • Am fost tentata/tentat

40 9,37%
Pagina 1 din 137 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1093

Subiect: sex in trei?

Inregistrat
    25.04.2008

Angry sex in trei?

Am o prietena care e impreuna cu cineva de aproape 3 ani si credea ca o iubeste pana de curand cand i-a propus sa caute o partenera pentru sex in trei. A ramas socata, saracutza! Nu i-a propus pe cineva anume, ci i-a zis ca ar fi un mod de a-si condimenta viata sexuala. Ce sa faca? Ce sa creada? Ca nu-i mai e de ajuns? Este normal ce ii cere?
    Eu sunt contra. Cred ca i-ar satisface o dorinta de moment dupa care se va uita la ea ca la o zdreanta - scuzati termenul - eu as sfatui-o sa-i dea papucii!
    Voi ce spuneti?
    Pupici!

Inregistrat
    10.06.2008

Implicit Re: sex in trei?

Citat Postat de alessiaclau Vezi mesajul
    Am o prietena care e impreuna cu cineva de aproape 3 ani si credea ca o iubeste pana de curand cand i-a propus sa caute o partenera pentru sex in trei. A ramas socata, saracutza! Nu i-a propus pe cineva anume, ci i-a zis ca ar fi un mod de a-si condimenta viata sexuala. Ce sa faca? Ce sa creada? Ca nu-i mai e de ajuns? Este normal ce ii cere?
    Eu sunt contra. Cred ca i-ar satisface o dorinta de moment dupa care se va uita la ea ca la o zdreanta - scuzati termenul - eu as sfatui-o sa-i dea papucii!
    Voi ce spuneti?
    Pupici!

am avut si eu o colega de facultate aflata in aceeasi situatie numai ca tipa a acceptat pe loc propunerea lui, mie una cand mi-a povestit am crezut ca glumeste, dar ea a spus ca ei sunt deschisi la,,nou,, si ca asta le va imbunatati relatia.mhh..nu stiu,dar eu clar nu as accepta, nu-mi place deloc ideea.deci sunt contra

Inregistrat
    13.10.2006

Voi ce spuneti?
    Pupici!
    WHAT??!!!

Eu zic sa ii azvarle tzoalele afara pe usa , si asta cat mai urgent, inainte sa o traumatizeze pe viata!

Inregistrat
    31.03.2007

Voi ce spuneti?
    Pupici!
    Eu spun ca orice om are fantezii...daca partenera/partenerul le accepta,de ce nu????? I-as sugera prietenei tale,sa-i spuna ca e de acord,cu conditia sa faca si cu un alt barbat...sa vedem atunci ce mai zice??? e de acord???? Eu cand am mai auzit de chestii din astea m-am intrebat: si daca fetei ii place si apoi va continua sa faca sex cu cealalta fata, ce va zice partenerul?????
    Believe in yourself... faith, hope, fight and love

Inregistrat
    31.03.2007

Citat Postat de 4499ELENUTA Vezi mesajul
    am avut si eu o colega de facultate aflata in aceeasi situatie numai ca tipa a acceptat pe loc propunerea lui, mie una cand mi-a povestit am crezut ca glumeste, dar ea a spus ca ei sunt deschisi la,,nou,, si ca asta le va imbunatati relatia.mhh..nu stiu,dar eu clar nu as accepta, nu-mi place deloc ideea.deci sunt contra
    Isi va imbunatati relatia pe naiba!!!! Eu nu cred ca intr-o relatie e loc pt 3...... dar nu-i condamn pe cei care au astfel de fantezii,pt ca nu am fost pusa in astfel de situatie si nici nu as vrea sa fiu...pt ca nu stiu cum as reactiona

Citat Postat de mamuska Vezi mesajul
    Eu spun ca orice om are fantezii...daca partenera/partenerul le accepta,de ce nu????? I-as sugera prietenei tale,sa-i spuna ca e de acord,cu conditia sa faca si cu un alt barbat...sa vedem atunci ce mai zice??? e de acord???? Eu cand am mai auzit de chestii din astea m-am intrebat: si daca fetei ii place si apoi va continua sa faca sex cu cealalta fata, ce va zice partenerul?????
    E riscant, ca poate tipul zice "da" si la propunerea ei
    Oricum asa cum ziceai, orice om are fantezii. Eu nu m-as grabi sa o sfatuiesc sa ii dea papucii daca in rest nu au alte probleme. Ce as face in schimb in locul prietenei tale - i-as explica partenerului foarte calm ca eu nu sunt de acord cu asa ceva si as incerca sa pricep daca pentru el e o chestiune serioasa sau pur si simplu i-a trecut si lui o idee prin cap. In functie de rezultatele obtinute in urma discutiei va stii cum sa procedeze mai departe.

Inregistrat
    13.10.2006

Citat Postat de mamuska Vezi mesajul
    Isi va imbunatati relatia pe naiba!!!! Eu nu cred ca intr-o relatie e loc pt 3...... dar nu-i condamn pe cei care au astfel de fantezii,pt ca nu am fost pusa in astfel de situatie si nici nu as vrea sa fiu...pt ca nu stiu cum as reactiona
    Eu sunt de acord ca nu trebuie ca un cuplu sa cada in rutina, sa mai lase loc si pentru fantezii, etc...dar asta e prea de tot...numai gandul ca va ramane cu imaginea prietenului ei facand chestia aia cu altcineva lipita de retina si
    Cred ca se va simti foarte injosita pe urma, iar respectul de sine va tinde catre zero.
    Sa ne -intelegem, asta in care e vorba de o prietenie bazata pe respect si iubire, daca e vorba doar de sex fara implicatii atunci probabil ca merge si asta daca toata lumea care `participa` e de acord. Daca ea il iubeste nu e o idee buna!

Inregistrat
    31.03.2007

Citat Postat de corinutza79 Vezi mesajul
    Eu sunt de acord ca nu trebuie ca un cuplu sa cada in rutina, sa mai lase loc si pentru fantezii, etc...dar asta e prea de tot...numai gandul ca va ramane cu imaginea prietenului ei facand chestia aia cu altcineva lipita de retina si
    Cred ca se va simti foarte injosita pe urma, iar respectul de sine va tinde catre zero.
    Sa ne -intelegem, asta in care e vorba de o prietenie bazata pe respect si iubire, daca e vorba doar de sex fara implicatii atunci probabil ca merge si asta daca toata lumea care `participa` e de acord. Daca ea il iubeste nu e o idee buna!
    Eu nu as putea niciodata sa ma las mangaiata de o femeie nici nu ma mai gandesc la mai mult

Pagina 1 din 137 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us