Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 70

Subiect: Bauturi alcoolice

Inregistrat
    23.03.2007

Implicit Re: Bauturi alcoolice

Citat Postat de adina_mari Vezi mesajul
    pai daca ramane e ok. eu ma gandeam ca sa nu cumva sa nu ne ajunga...de aia ne gandeam sa luam mai mult

Sigur ca trebuie sa luati un pic mai mult pentru depinde si de invitati. Sunt nunti unde se consuma mai mult bauturi fine decat la altele. La noi nu prea s-au consumat.

Inregistrat
    29.12.2007

pentru fostele miresici...cat vin v-a trecut la nunta si la cate persoane?

pentru viitoarele miresici...voi cat vin luati pe persoana?

Inregistrat
    23.03.2007

pentru fostele miresici...cat vin v-a trecut la nunta si la cate persoane?

pentru viitoarele miresici...voi cat vin luati pe persoana?

Noua ne-au spus de la restaurant sa calculam cate 300 ml de pers., deci cum noi ne pregateam pentru 300 de pers. ne-au zis sa ducem 90 litri. Noi am dus 120 de litri ... ca sa fim siguri. Si au trecut cam 40 de litri. La noi nu prea s-a baut vin, berea a trecut cel mai bine ( am avut 2 beri de pers in meniu, deci 600 de beri si au trecut cam 590). acum depinde de invitati. am fost si la nunti unde a trecut foarte mult vin si mai putina bere. Eu zic ca e bine sa duceti mai mult. Calculati si voi cate 300 ml. de pers. De fapt, cand o sa stabiliti meniul la Severus o sa vi se spuna si voua.

Inregistrat
    29.12.2007

Citat Postat de genoveva_1984 Vezi mesajul
    Noua ne-au spus de la restaurant sa calculam cate 300 ml de pers., deci cum noi ne pregateam pentru 300 de pers. ne-au zis sa ducem 90 litri. Noi am dus 120 de litri ... ca sa fim siguri. Si au trecut cam 40 de litri. La noi nu prea s-a baut vin, berea a trecut cel mai bine ( am avut 2 beri de pers in meniu, deci 600 de beri si au trecut cam 590). acum depinde de invitati. am fost si la nunti unde a trecut foarte mult vin si mai putina bere. Eu zic ca e bine sa duceti mai mult. Calculati si voi cate 300 ml. de pers. De fapt, cand o sa stabiliti meniul la Severus o sa vi se spuna si voua.
    mersi mult, diana!esti o scumpa

Inregistrat
    23.03.2007

mersi mult, diana!esti o scumpa

Oricand pot sa te ajut cu orice fel de informatii, sunt aici.

Inregistrat
    05.01.2008

Adina,am vb acuma cu domnul Groza si l-am intrebat cata bautura fina ne trebuie la aproximativ 300 persoane si mi-a zis ca in jur la 15 l whisky si vreo 7-8 l de lichior,iar cu vinul a zis ca in jur la 300 ml de persoana si pretul la meniuri a ramas acelasi ca si anu trecut

Inregistrat
    29.12.2007

Citat Postat de STEFANIA86 Vezi mesajul
    Adina,am vb acuma cu domnul Groza si l-am intrebat cata bautura fina ne trebuie la aproximativ 300 persoane si mi-a zis ca in jur la 15 l whisky si vreo 7-8 l de lichior,iar cu vinul a zis ca in jur la 300 ml de persoana si pretul la meniuri a ramas acelasi ca si anu trecut
    ce bine!mersi mult de informatii!

Inregistrat
    05.01.2008

Buna fetelor,pt ca am inceput cumparaturile de nunta as vrea sa va intreb cata sampanie ati cumparat?si cata v-a trecut mersi mult

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us