Pagina 132 din 132 PrimulPrimul ... 3282122130131132
Rezultate de la 1.049 la 1.053 din 1053

Subiect: Cununia civila la sectorul 2?

Inregistrat
    14.07.2011

Implicit Re: Cununia civila la sectorul 2?

Buna tuturor! A trecut si acest eveniment... Nu sunt multe de zis desi anuntasem ca nu vrem poze, ni le-au bagat pe gat- 100 lei 10 poze din care am pastrat 3 mai ok, restul am scapat de ele pe la rude Din cauza emotiilor n-am avut habar de comportamentul ofiterului starii civile, deoarece abia asteptam sa termine si sa spun "Da" Am primit cadou o iconita cu un mesaj dragut pe verso si evident ca mi-a fost taiat buletinul. Succes tuturor!

Inregistrat
    27.01.2013

Acelasi lucru ca la sectorul 3, unde e un pustan enervant si cu o femeie... Ma intreb cum putem sa-i evitam cand iti baga cu nesimtire pe gant "serviciile" lor de 2 bani si cer si sume foarte mari pe asta.
    Nu stiu cum este la alte sectoare, dar stiu ca se practica acesti "parbrizari electronici"

Inregistrat
    15.07.2013

Buna tuturor. Am zis sa impartasesc si eu experienta mea cu cei de la starea civila sector 2. Tot ce pot sa spun e ca totul a decurs in regula, fara nici un fel de probleme. Timp e suficient pt toti din ziua respectiva, aproximativ cam jumatate de ora (nu stiu sa zic exact). Cert e ca intradevar cununia civila dureaza putin, intri in sala aia si pana sa te dezmeticesti, dna de la starea civila va intreaba deja daca va luati Adica cu asta a inceput iar apoi citeste drepturile si obligatiile sotilor. Dupa care, noi am ales sa servim prajituri si sampanie iar la final s-au facut poze pe scari in fata starii civile.
    Asta a fost tot spectacolul la starea civila si a decurs foarte bine, am avut timp pt tot ce ne-am propus si nu au dat altii peste noi, fiecare a avut jumatate de ora alocata.
    Am primit intradevar si noi o iconita din partea starii civile.
    Nu am primit poze de la fotograful lor, de altfel nici nu l-am vazut. Recunosc insa ca fotograful nostru a ajuns inaintea noastra acolo, si-a instalat aparatura si a discutat cu cei de acolo. Nu stiu sa va zic daca a fost intrebat daca dorim poze de la fotograful lor.

Singura chestie care pot spune ca m-a deranjat e ca pe langa dna care oficia cununia, mai era un nenea care se tot invartea pe acolo (ba se uita pe geam si era cu spatele la camera, ba facea nu stiu ce) si a iesit in toate pozele :/ Chestia asta m-a deranjat insa nu am observat-o decat cand am vazut pozele.

Pe scurt insa, noi am avut o experienta placuta la starea civila sector 2.
    Sper sa va fi fost de folos Mult succes tuturor si looooooots of love!
    Ultima editare de bm.maria : 11.11.2014 10:24:13

Aveti idee cum este programul pentru vara asta? pe site au doar pentru sambata afisat. In restul saptamanii stie cineva care-i treaba? As fi vrut sa- mi fac niste calcule inainte sa ajung acolo.
    Multumesc

"Visati la o lume in care niciodata unul nu-l mai judeca pe celalalt, in care nu se mai pun conditii inainte de a se oferi dragoste si in care frica nu mai este niciodata un mijloc de a se obtine respect"
    Neale Donald Walsch.

Inregistrat
    10.01.2015

Exclamation Re: Cununia civila la sectorul 2?

Fetelor, pe certificatele prenuptiale trebuie trecuta adresa de domiciliu sau cea de resedinta (adresa flotanta)?

Pagina 132 din 132 PrimulPrimul ... 3282122130131132

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us