Pagina 2 din 132 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1053

Subiect: Cununia civila la sectorul 2?

Inregistrat
    17.11.2006

Smile cununia civila

salut,miresici si "la multi ani" pt. ca n-am vorbit anu' asta
    am o mare problema - am ajuns la planificarea cununiei civile ( cu toate ca mai am destul timp , vreau sa fiu prevazatoare ).vreau sa fac cununia la prim. sect 2 si am auzit ca trebuie sa te duci la programare cu cel putin 14 zile inainte de data nuntii . insa eu as vrea de acum sa stau linistita.stie cineva ce ar trebui sa fac?
    va pupik

Implicit Re: cununia civila

eu am auzit ca trebuie sa facem analizele cu o luna inainte si sa depunem actele cu 2 saptamani inainte... mai multe nu stiu inca.. zilele aste ma duc sa ma interesez...

Inregistrat
    11.01.2007

Question Re: cununia civila la sectorul2?

Buna miresici

Eu nu prea am inteles care e faza cu analizele si cu cat timp trebuiesc facute inainte.
    Am inteles ceva de genul ca sunt valabile doar 48 de ore?
    Pai daca actele le depui cu 2 sapt inainte analizele cand le faci?
    Sunt foarte aeriana nu prea inteleg care e faza.

Inregistrat
    17.11.2006

Unhappy Re: cununia civila

Citat Postat de bluekidoo Vezi mesajul
    eu am auzit ca trebuie sa facem analizele cu o luna inainte si sa depunem actele cu 2 saptamani inainte... mai multe nu stiu inca.. zilele aste ma duc sa ma interesez...
    pai nu inteleg. din cate stiu analizele sunt valabile 14 zile??? sunt cam in ceata.ai aflat ceva? pls

Inregistrat
    05.01.2007

Implicit Re: cununia civila

Citat Postat de daniellee Vezi mesajul
    salut,miresici si "la multi ani" pt. ca n-am vorbit anu' asta
    am o mare problema - am ajuns la planificarea cununiei civile ( cu toate ca mai am destul timp , vreau sa fiu prevazatoare ).vreau sa fac cununia la prim. sect 2 si am auzit ca trebuie sa te duci la programare cu cel putin 14 zile inainte de data nuntii . insa eu as vrea de acum sa stau linistita.stie cineva ce ar trebui sa fac?
    va pupik
    buna.programarea la starea civila nu ai cum sa o faci mai devreme de 14 zile inaintea casatoriei.deci acum e prea devreme sa mergi.iti trebuiesc analize sau prenuptiale cum se numesc,le poti face la medicul de familie sau la orice medic pt acele analize sunt de fapt doar la plamani,HIV si ceva boli venerice,sifilis sau chestii de astea.acum depinde de primarie si de angajatii de acolo.unii zoc ca sunt valabile 48 de ore altii o sapt,2 sapt sau chiar o luna.eu am facut cununia pe 15.11.2006 si am depun prenuptialele la 2 sapt dupa ce le-am facut si a fost ok.am mai platit o taxa de 2 ron,cartea de identitate niste declaratii tip completate si cam asta e tot.sper sa iti fie de ajutor succes

Inregistrat
    14.06.2006

Implicit Re: cununia civila la sectorul2?

si eu stiu ca analizele se fac doar cu 14 zile inainte cununiei si atunci se duc la sectorul de care apartinem,... dar daca vrem o anumita ora nu trebuie sa ne ducem mai devreme ca sa o putem programa? adk sa stabilim ora si cu 2 saptamani inainte sa ducem si toate actele necesare?

Inregistrat
    11.01.2007

Smile Re: cununia civila la sectorul2?

Deci pana la urma mergem cu analizele si toate alea alea cu 14 zile inainte?
    O sa fie naspa rau cu ora mai ales cand fac eu cununia civila!!!!!!!!!!!
    Daca a-si putea sa ii conving pe nasi sa facem cununia mai devreme.

Inregistrat
    11.01.2007

Smile Re: cununia civila la sectorul2?

Buna fetelor,

Eu m-am uitat acum cateva minute pe site-ul primariei sectorului 2 si acolo scrie ca starea civila e pe str. olari.
    S-au mutat iar acolo cununiile si eu nu stiam???????????
    Dar nu vreau!!!!!!!!!!!!!!!!
    E frumoasa primaria de la obor.
    Eu acolo vreau sa ma cunun nu pe olari ca e urata cladirea aia!!!!!!!!!!

Pagina 2 din 132 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us