Pagina 2 din 19 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 146

Subiect: Se mai pun flori in piept la invitati???

Inregistrat
    17.10.2008

Implicit Re: Se mai pun flori in piept la invitati???

nici eu nu voi pune flori in piept invitatilor..voi da marturii..flori cred k voi pune la nas, si parinti...de fapt nici lor daca ma gandesc mai bine...

Inregistrat
    23.03.2008

mie mi se pare un gest frumos sa pui flori in piept. chiar daca a doua zi poate ajung la cosul de gunoi, am observat k florile suint mai apreciate decat marturiile. oricum multi invitati uita sa ia marturia cand pleaca, asa k floarea o are in piept si ajunge acasa cu o mik amintire. noi am avut si una si alta. dar parca e mai traditionala floarea din piept decat marturia

Citat Postat de stefania_a Vezi mesajul
    mie mi se pare un gest frumos sa pui flori in piept. chiar daca a doua zi poate ajung la cosul de gunoi, am observat k florile suint mai apreciate decat marturiile. oricum multi invitati uita sa ia marturia cand pleaca, asa k floarea o are in piept si ajunge acasa cu o mik amintire. noi am avut si una si alta. dar parca e mai traditionala floarea din piept decat marturia
    si noi vom pune flori in piept invitatilor..asa am vazut la toate nuntile la care am fost..voi da si marturii(saculeti cu bombonele) iar la nasi si socri flori naturale...tin totusi la traditie..si e frumos asa..parerea mea..dar fiecare face cum doreste...asa am plecat si eu de la o nunta si acasa mi-am dat seama ca inca mai aveam floarea in piept .( a fost o senzatie placuta) si inca acuma le mai am amintire..

Inregistrat
    17.06.2008

noi nu vom pune flori in piept la invitati
    nu ma dau in vant dupa ele si in plus, la nuntile la care am fost in ultima perioada nu am mai vazut
    prefer niste marturii frumoase decat acele floricele pe care oricum le arunca lumea

Inregistrat
    23.03.2008

Citat Postat de siana Vezi mesajul
    noi nu vom pune flori in piept la invitati
    nu ma dau in vant dupa ele si in plus, la nuntile la care am fost in ultima perioada nu am mai vazut
    prefer niste marturii frumoase decat acele floricele pe care oricum le arunca lumea
    si ce te face sa crezi k o marturie nu poate fi aruncata???? se face si asta

Inregistrat
    17.06.2008

Citat Postat de stefania_a Vezi mesajul
    si ce te face sa crezi k o marturie nu poate fi aruncata???? se face si asta
    nu zic nu, foarte bine pot fi si marturiile uitate sau aruncate
    dar..eu spun ca depinde si de marturie

Inregistrat
    14.09.2008

Noi vom pune floricele in piept la invitati. Vor fi niste trandafiri micuti albi cu portocaliu, in ton cu culorile pe care le-am ales pentru sala

Inregistrat
    23.03.2008

Post Re: Se mai pun flori in piept la invitati???

Citat Postat de siana Vezi mesajul
    nu zic nu, foarte bine pot fi si marturiile uitate sau aruncate
    dar..eu spun ca depinde si de marturie
    sa nu crezi k sunt gica contra. eu am avut si flori si marturii. dar am fost la multe nunti la care invitatii au uitat marturiile. si pana la urma de ce au fost facute? k sa cheltuim niste bani. cu floarea ajunge macara pana acasa. la mine au ramas un sfert din marturii pe mese. le-am luat, am pastrat una amintire si restul le-am papat (erau din bomboane glazurate)

Pagina 2 din 19 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us