Pagina 2 din 61 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 486

Subiect: Cum sa faci o nunta perfecta cu un buget limitat

Implicit Re: poti face o nunta frumoasa si cu bani putini

si noi ne-am gandit sa ne ajutam de cunostiinele pe care le avem....
    Noi vom plati singuri nunta asa ca pana ma casatoresc tot am cate ceva de facut....(invitatiile,marturiile,sa achizitionez lucruri pentru sala..etc) In plus,toata lumea stie ca toamna sunt reduceri de preturi,asa ca ne-am gandit sa luam din toamna anului 2007 pt vara lui 2008.... noroc ca am spatiu acasa... In plus,daca lasi pe cineva sa se implice (nu prea mult ca strica) devine mult mai entuziasmat de nunta respectiva.... (stiu din propria experienta ; imi place sa ajut la nunti si sa organizez)
    Mult succes tuturora sa va faceti nunta visata cu bani cat mai putini!

Inregistrat
    23.10.2006

si noi ne numaram pintre cei neajutati...ne facem totul singuri...incercam sa economisim cat putem....

Inregistrat
    15.10.2006

Citat Postat de andreiutza_20
    eu am facut nunta impreuna cu sotul meu fara ajutorul nimanui si toata nunta ne-a dus la 120-130 de mil. si a iesit o nunta fffffff frumoasa asta e parerea mea desigur.voi c spuneti?
    eu cred ca semnificatia de "nunta frumoasa" difere de la o persoana la alta asta pentru ca nu sunt gusturile aceleasi.........acum depinde cu ce se multumeste si ce isi doreste fiecare fata....daca nunta ta a iesit cum ti-ai dorit insemna ca a fost o nunta frumoasa pentru tine si asta e cel mai important ....si daca gandim din alt unghi problema eu cred ca poti avea o nunta frumoasa si cu bani putin atat timp cat ai langa tine persoanale cele dragi si cea mai importanta si iubita dintre ele...sotul tau.....

Inregistrat
    13.11.2006

Si noi ne facem nunta singuri singurei....fara sprijin financiar,numai moral si ne straduim sa ne facem o nunta cat mai frumoasa,avand in vedere ca nu dispunem de prea multe finante.Cred ca poti face o nunta reusita si cu bani putini,esentialul e sa ai langa tine persoanele dragi.In ziua de azi nunta nu o faci ca sa iti iasa ceva(bani),ci ca sa fie;asta e parerea mea.

In privinta partii financiare a nuntii voi fi ajutata de catre parintii mei. Asta pentru ca la nunta vor veni destui oameni cu pretentii, la care nu cred ca le-am fi facut fata fara ajutor. Dar asta este . Ce va iesi va iesi.

Inregistrat
    03.01.2007

Citat Postat de iana Vezi mesajul
    si noi ne numaram pintre cei neajutati...ne facem totul singuri...incercam sa economisim cat putem....
    in aceasi situatie suntem si noi,dar e mai bine ca vom avea satisfactie ca am facut totul din banii nostrii.

Inregistrat
    26.10.2006

La noi s-au oferit viitorii socri sa ne ajute, dar vreau sa le refuz ajutorul, finutz, dar categoric, pentru ca nu vreau sa aud chestii de genul "da' de ce sa faceti asta, ca nu e nevoie". Vreau sa fac ce imi trece prin cap, in limita bugetului nostru, fara sa dau socoteala nimanui. Si al meu e de acord cu mine.

Raza_de_soare Guest

Si noi tot singuri ne facem nunta.Parintii mei deocamdata ne ajuta prin relatii (cu restaurantul) si eventual la nevoie, cu bani, daca va fi cazul.Deocamdata facem fata singurei si, dupa planurile mele, totul va fi ok asa.

Pagina 2 din 61 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us