Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 14

Subiect: Cabinete si medici de planning in Cluj

Inregistrat
    13.02.2009

Implicit Cabinete si medici de planning in Cluj

M-ar interesa ce cabinete sau medici de planning stiti in Cluj...
    As vrea sa merg la planning, dar la altcineva decat pana acum..

Inregistrat
    23.07.2008

Implicit Re: Cabinete si medici de planning in Cluj

Citat Postat de camysh Vezi mesajul
    M-ar interesa ce cabinete sau medici de planning stiti in Cluj...
    As vrea sa merg la planning, dar la altcineva decat pana acum..
    Daca nu ma insel este planning la Pro Vita, mai jos de regionala CFR. La ce ajuta planning-ul? (scuze, da chiar nu stiu)...Am cautat pe google si te ajuta sa planifici cand sa ai copii si ce contraceptive sa folosesti nu? Sau e ceva mia special ce fac si imi scapa mie?

Inregistrat
    21.01.2007

Citat Postat de alexandra_pop Vezi mesajul
    Daca nu ma insel este planning la Pro Vita, mai jos de regionala CFR. La ce ajuta planning-ul? (scuze, da chiar nu stiu)...Am cautat pe google si te ajuta sa planifici cand sa ai copii si ce contraceptive sa folosesti nu? Sau e ceva mia special ce fac si imi scapa mie?
    cam asa e...acolo sunt dr ginecologi..am fost si eu inscrisa la cel de pe fabricii de chibrituri parca,din marasti....acum ca am crescut ma duc la nenea dr Butnaru..

Inregistrat
    23.07.2008

Deci sunt apa de ploaie nu? Eu una nu chiar inteleg rostul cabinetelor astora...adica na...cum poate un strain sa-ti zica cand si cum sa faci copii? Asta e o decizie care se ia in cuplu, nu ma duc la doctor sa-mi planifice el treburile din ograda. Anticonceptionalele le prescrie tot ginecologul, si eventualele probleme tot el le rezolva. Ma gandeam ca o fi ceva mai special la cabinetele astea.

Inregistrat
    13.02.2009

tocmai, anticonceptionalele ti le prescrie medicul de planning. porti o discutie cu el si iti recomanda ce e mai bun pentru tine.
    medicul de planning este specializat pe contraceptie, ginecologii pe afectiuni ginecologice

Inregistrat
    23.07.2008

Citat Postat de camysh Vezi mesajul
    tocmai, anticonceptionalele ti le prescrie medicul de planning. porti o discutie cu el si iti recomanda ce e mai bun pentru tine.
    medicul de planning este specializat pe contraceptie, ginecologii pe afectiuni ginecologice

Pai pentru anticonceptionale nu e suficienta o poveste...e indicat sa faci dozare hormonala sau cum ii zice, fiind hormoni nu m-as baza pe o poveste..ginecologii sunt intr-adevar specializati pe probleme ginecologice, dar si pe contraceptie. Poate nu sunt eu bine informata, te rog sa ma corectezi daca gresesc.

Inregistrat
    03.01.2008

Citat Postat de alexandra_pop Vezi mesajul
    Deci sunt apa de ploaie nu? Eu una nu chiar inteleg rostul cabinetelor astora...adica na...cum poate un strain sa-ti zica cand si cum sa faci copii? Asta e o decizie care se ia in cuplu, nu ma duc la doctor sa-mi planifice el treburile din ograda. Anticonceptionalele le prescrie tot ginecologul, si eventualele probleme tot el le rezolva. Ma gandeam ca o fi ceva mai special la cabinetele astea.
    Nu ai inteles ca acolo sunt si medici ginecologi! Si tot acolo se fac analize, controale. Si ti se pot prescrie anticonceptionale, daca vrei.
    PLANING NU INSEAMNA DOAR PLANIFICARE. Asa de greu e de inteles!

Inregistrat
    21.01.2007

si de ce sa nu se mearga la un dr gine care te pote urmari inclusiv cu nasterea? sau cei de la planning asista si la nasteri?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us