Pagina 2 din 30 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 240

Subiect: Tortul , cofetarii, prajituri in Gorj

Inregistrat
    01.03.2008

Implicit Re: Miresici din Targu Jiu

Buna fetelor. Pe 9 mai am si eu nunta. Nu sunt din Tg Jiu si nu prea cunosc cofetarii, florari...si ce se mai poate.
    ma puteti ajuta si pe mine cu cateva sfaturi? unde se face cel mai bun tort pt nunta in tg jiu, ce florari stiti, un salon de coafura. SI in legatura cu restaurantul de la brancusi ( sala mica). cum este? a avut vreuna din voi nunta acolo? imi aratati si mie niste poze?
    va pup si spor la pregatiri

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de oana_simona Vezi mesajul
    Fetelor nici eu nu sunt din tg jiu si as avea nevoie de mai multe informatii dc ati avea rabdare...tortul spre exemplu unde l-ati facut(sau il veti face?).Am inteles din primele pagini ca ar fi o cofetarie la valcea care face torturi mai deosebite.Stiti cumva despre care e vorba?
    Despre flori cred ca o sa se ocupe Olga(poate stiti voi mai bine decat mine).Inca nu am vorbit cu ea dar am auzit ca face chestii faine.Mersi mult!

salut
    eu tortul l am facut la dantex si am fost foarte multumita ....atat ca aspect ...cat si calitativ .....e un pic mai scump decat restul cofetariilor din tg jiu dar eu zic ca merita....am atasat si 2 poze cu tortul

am auzit de de cei de la valcea.....multi isi comanda de acolo...

pupici
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    18.01.2009

si eu tot la dantex am comandat torturile de la cununia civila .am avut unul mai mic (pentru ca am avut invitati care au plecat mai repede fiinca erau din timisoara si nu puteau ramane, si am avut un tort mai mare, ptr restul invitatilor. au iesit foarte bune si toata lumea a fost incantata.si frumoase.cred ca e mai bine sa le faci in oras.e mai sigur...dar tu alegi.oricum eu tot la dantex voi face si tortul de nunta

Inregistrat
    11.11.2007

Hmm... noi nu am avut cor insa mi-a placut biserica ;)

anealy - iti trimit PM cu datele doamnei si cateva detalii in plus. oricum e super de treaba si chiar se pricepe ...si nu te jupoaie de bani

oana_simona - eu am avt tortul la valcea facut insa nu stiu exact unde pt ca cei de la restaurant s-au ocupat de el, initial am optat pt unul acoperit cu martipan insa mi s-a spus ca nu iese asa cum trebui si cel mai bine e sa il a;leg pe cel din frisca sau ciocolata. In fine de zapacita ce am fost nu i-am spus cum vreau exact cum il vreau si cand a ajuns tortul am realizat ca era un tort simplu diplomat etajat. pun poze. oricum a fost frumusel si bun la fel si prajiturile.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    17.04.2008

eu tortul l-am avut de la cofetaria delipat..........a fost tiramisu imbracat in frisca, a fost foarte bun, iar contrastul dintre blatul de cacao si frisca a fost foarte frumos, toata lumea a fost incantata.......poze gasiti in semnatura

Citat Postat de adeladana Vezi mesajul
    salut
    eu tortul l am facut la dantex si am fost foarte multumita ....atat ca aspect ...cat si calitativ .....e un pic mai scump decat restul cofetariilor din tg jiu dar eu zic ca merita....am atasat si 2 poze cu tortul

am auzit de de cei de la valcea.....multi isi comanda de acolo...

pupici
    Mersi mult Adeladana,nu ma asteptam sa faca cei de la dantex torturi asa faine,super fain a iesit al tau.Nici nu are rost atunci din alte parti dc se poate si acolo.I-ai dus tu modelul sau l-ai ales din cataloagele lor?

Citat Postat de chani Vezi mesajul
    Hmm... noi nu am avut cor insa mi-a placut biserica ;)

anealy - iti trimit PM cu datele doamnei si cateva detalii in plus. oricum e super de treaba si chiar se pricepe ...si nu te jupoaie de bani

oana_simona - eu am avt tortul la valcea facut insa nu stiu exact unde pt ca cei de la restaurant s-au ocupat de el, initial am optat pt unul acoperit cu martipan insa mi s-a spus ca nu iese asa cum trebui si cel mai bine e sa il a;leg pe cel din frisca sau ciocolata. In fine de zapacita ce am fost nu i-am spus cum vreau exact cum il vreau si cand a ajuns tortul am realizat ca era un tort simplu diplomat etajat. pun poze. oricum a fost frumusel si bun la fel si prajiturile.
    Imi pare rau chani ca ti s-a intamplat asa,sunt convinsa ca se pot intampla tot felul de lucruri neprevazute,important e ca ati reusit sa va pastrati calmul si sa nu va deranjeze asta prea tare.Eu de felul meu dc astept ceva si primesc altceva poate sa imi strice buna dispozitia pt o perioada buna.Sper cumva sa ma linistesc zilele alea ca oricum nu au cum sa iasa toate precum e stabilit,de asta sunt convinsa...

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de oana_simona Vezi mesajul
    Mersi mult Adeladana,nu ma asteptam sa faca cei de la dantex torturi asa faine,super fain a iesit al tau.Nici nu are rost atunci din alte parti dc se poate si acolo.I-ai dus tu modelul sau l-ai ales din cataloagele lor?

buna ...

au ei un catalog acolo....din care am ales.....cu mici modificari ....(cum sa arate florile de deasupra etc)..dar cred ca pot sa faca si alte modele....sincer n am intrebat

la dantex am inteles ca au o fata care e specializata pe design de torturi .....si numai asta face.....

si a fost asa gustos....yahhhmmyy..cand merg data viitoare in tg jiu ..am zis ca sigur fac unul mic cu aceeasi compozitie ))))))))))...asta asa de remember

eu si crantanelele tot de acolo le am comandat (spirale cu mac si susan si niste pateuri .....)

pupici si spor la pregatiri

Pagina 2 din 30 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us