Pagina 1 din 29 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 228

Subiect: Cununia civila in Tulcea: analize, acte, etc

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Cununia civila in Tulcea: analize, acte, etc

Ma bucur ca am gasit insfarsit o mireasa din tulcea.Spune-mi te rog unde te-ai coafat,si cu cat timp inainte te-a programat la starea civila

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

ai vazut vreodata sala de cununii din tl ?

la cununia civila m-am programat cu 2 sapt inainte, nu era coada.. ora se fixeaza in fct de cate cununii sunt in ziua respectiva. adica daca sunt 3 cununii si fiecare cuplu vrea :unu dimineata, unu la pranz si unul seara, o sa ii puna pe toti incepand cu ora 14.00(sa zicem) .. la rand.. dureaza 10 min, te intampina cu mars nuptial tare, tare in boxe, apoi intri in sala.. e fff misto asa.. se simte ca e ceva festiv... iar despre sala de cununii numai cuvinte de lauda, aplice ff frumoase pe pereti(aprinse si ziua- dau fff bine in poze), aranjata cu gust, mocheta, jaluzele vreticale, sunt cateva trepte pe care o sa stati voi in fata ofiterului de cununie, adica mai la inaltime decar restul invitatilor... ffff misto.. da-mi PM cu adresa de mail sa iti trimit cateva poze sa vezi... asa.. si cu coafatul: la un salon de cosmetica de peste drum de blocul meu.. str. pacii... fara programare, m-am dus acolo. de fapt nu vroiam nimic la par, il vroiam liber, dar la rugamintile mamelor.. e o tanti care e specializata pe chestii de ocazie. m-am dus si i-am zis ca "vreau ceva, nu stiu ce.. nu ma intereseaza, da sa imi faca ceva" ca am cununie civila si nu scap de mama si de soacra daca nu ma coafez.. nu i-am dat nici o indicatie... am fost fff multumita de ceea ce a facut in capul meu... fff multumita.. daca iti trimit poze pe mail o sa pun si una cu coafura.. pup

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Citat Postat de cutisor
    Eu ti-am trimis adresa dar de ce nu le pui pe site sa le vada toata lumea cred ca ar fi dragut
    gata, ti-am trimis mailul... pai nu le pun aici pt ca am mai pus deja la alt subiect cateva fotografii(cu mici rezerve din partea mea) si pt ca le consider oarecum ceva personal.. sper sa iti placa sala, mie mi-a placut f mult... mai ales ca am mai vazut pe forumuri poze de la cununii civile iar salile pareau fff saracacioase, de aceea am zis ca la tl este altfel..

pont: cand te duci la medicul de familie pt certificatele medicale sa ai la tine 2 timbre fiscale de cate 10.000 lei ... nu te anunta nimeni dinainte ca iti trebuie dar fara ele nu iti face adeverintele ...dar ai sa te lovesti de asta.. asa ca treci mai intai pe la posta.. ele se lipesc pe certif medicale..

pt alte intrebari stii unde ma gasesti..

Inregistrat
    09.09.2006

Exclamation Acte casatoria religioasa!!!

Citat Postat de andya
    Buna...m-am intors si eu la munci...cam nasol, dar n-am de ales. Am incercat sa pun pozele pe yahoo, dar nu am reusit sa le pun inca pe toate...lipsesc cele de la biserica...va dau linkurile cu ce am:

Nunta - acasa si la nasi: http://new.photos.yahoo.com/manceran...38692912#page1

Nunta - civila:
    http://new.photos.yahoo.com/manceran...38688925#page1

Nunta restaurant: http://new.photos.yahoo.com/manceran...35304971#page1

Nunta restaurant 2: http://new.photos.yahoo.com/manceran...38681846#page1

Nunta restaurant 3: http://new.photos.yahoo.com/manceran...38803963#page1

Sunt o gramada de poze si toate sunt instantanee.
    Daca vreti sfaturi pt nunta, intrebati si eu va voi raspunde din experienta mea de femeie maritata...

Liliana, am auzit ceva de un suc? Vinerea asta e bine? Vin la Tl sa-mi iau buletinul...poate ne vedem, daca nu ma acapareaza familia. Pup

Bine ai venit!!!!!!!!!!!!! Sper ca te-ai distrat in luna de miere..........
    NU REUSESC SA VAD FOTOGRAFIILE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IMI ZICE CA NU EXISTA ALBUMUL; DE ce?
    Ce ai facut cu parul ca sunt tare curioasa..........
    pe cine ai avut cameraman si fotograf?

FETELOR AM O MARE INTREBARE.
    EU MI-AM FACUT CUNUNIA CIVILA IN STRAINATATE, STITI CUMVA CE ACTE TREBUIE PT BISERICA IN ROMANIA CA AM UN CERTIFICAT DE CASATORIE CARE NU E RECUNOSCUT IN ROMANIA, OARE CU INTRAREA ROMANIEI IN COMUNITATEA EUROPEANA O SA FIE RECUNOSCUT SAU IMI MAI TREBUIE VREO LEGALIZARE(TRADUCERE) FACUTA PE AICI LA CONSULATUL ROMANIEI?
    STITI MACAR UNDE SA CER INFORMATII IN ROMANIA? LA PRIMARIE, PREFECTURA? SAU SA INTREB PREOTUL? eU CRED CA NU ARE ROST SA INTREB PREOTUL.
    ASTEPT RASP DACA STIE CINEVA CEVA SAU MIRESICILE CARE SI-AU FACUT CASAT CIVILA PRIN LUME SI APOI S-AU CUNUNAT RELIGIOS IN RO.

Implicit Re: Mirese Din Tulcea

Aaaa si inca ceva spuneti-mi si mie cu cat timp inainte imi fac programare la cununia civil

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de crystyna19 Vezi mesajul
    Aaaa si inca ceva spuneti-mi si mie cu cat timp inainte imi fac programare la cununia civil
    te duci inainte acolo, te interesezi ce acte iti trebuie si cand trebuiesc depuse. te intreaba ei data nuntii si iti zic exact ziua in care trebuie sa le aduci dosarul.

vezi ca incearca sa comaseze toate casatoriile intr-un anume interval, adica daca sunt 2 casatorii programate in aceeasi zi, si unii vor dimineata la 9 si altii la 17.00 ii pune pe toti la aceeasi ora cu diferenta de 30 min parca... la noi asa a fost (noi ne-am casatorit in ianuarie, nu erau multi programati), ma gandesc ca vara nu mai este totusi cazul sa comaseze in acelasi interval toate casatoriile..
    mamica lui MIHAI

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de crystyna19 Vezi mesajul
    Cu 10 zile inainte.mai devreme nu ai nici o sansa

mersi fetele,voi trece sa vad ce-mi spun.

Pagina 1 din 29 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us