Pagina 2 din 139 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1110

Subiect: Staroste Cluj

Inregistrat
    20.09.2006

Implicit Re: staroste

Fiecare face cum vrea
    Si chair am fost la nunti fara staroste, totul a fost foarte bine organizat si nu s-a simtit lipsa lui.Si eu nu vreau sa aud dedicatii toata seara pt "mire si mireasa", pt "nasu' mare " si asa mai departe, ca pt asta mi-as chema lautari daca as vrea.
    In fine. Cu staroste sau fara, sa aveti nunti de vis!

Inregistrat
    17.06.2006

adevarul e ca si eu am fost la nunti fara staroste si totul a fost super ok! Organizarea nuntii o poate face si un wedding planner care e prezent acolo la nunta, nu mai e musai sa fie un staroste. Astia de obicei fac din nunta un circca la caminul cultural...Dar asta e doar parerea mea, fiecare face cum considera ca i se potriveste

Inregistrat
    24.06.2006

Dc vrei o nunta traditionala atunci iti iei staroste care sa spuna tot felul de texte si sa emotioneze lumea pe fundalul muzical al unui acordeon etc etc.

Dc nu iti place asa ceva, nu iei nici un staroste si te planifici un pic. De obicei la aceste evenimente se face un desfasurator pe care il au si cei cu masa (seful de sala) si dj-ul si familiile mirilor si bineinteles mirii. Si te tii de el dc vrei sa iasa ceva.

Mie personal treaba cu lautari si staroste ma scirbeste total - numai la ideea lor si prefer sa ramin in concubinaj toata viata.

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de salo
    adevarul e ca si eu am fost la nunti fara staroste si totul a fost super ok! Organizarea nuntii o poate face si un wedding planner care e prezent acolo la nunta, nu mai e musai sa fie un staroste. Astia de obicei fac din nunta un circca la caminul cultural...Dar asta e doar parerea mea, fiecare face cum considera ca i se potriveste
    Tocmai asta ziceam si eu
    Nu generalizez, dar nici nu vreau sa risc, si oricum nu-mi plac majoritatea obiceiurilor,iar starostele e unul dintre ele..Chiar am vazut "circ" la cateva nunti,si a fost picatura care a umplut paharul. Pur si simplu nu mi se pare ca s-ar incadra starostele in "peisajul" nuntii mele..Dar cum zice si salo, fiecare face cum crede ca i se potriveste..

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andana
    Tocmai asta ziceam si eu
    Nu generalizez, dar nici nu vreau sa risc, si oricum nu-mi plac majoritatea obiceiurilor,iar starostele e unul dintre ele..Chiar am vazut "circ" la cateva nunti,si a fost picatura care a umplut paharul. Pur si simplu nu mi se pare ca s-ar incadra starostele in "peisajul" nuntii mele..Dar cum zice si salo, fiecare face cum crede ca i se potriveste..
    Vreau sa va contrazic putin.Aceeasi imagine am avut-o si eu despre nuntile cu staroste.Eu am avut unul, dar l-am dresat,adica i-am ce sa zica si ce nu si punct.N-a fost circ, a fost super,prezent in momentele cheie:acasa la miri,la rugaciune, la primul dans, anuntatul fripturii(sa stie oamenii sa se puna jos), la furatul miresei si mirelui, anuntatul tortului.Dj nu face chestiile astea si atunci cine...mirele? lol.Nooo.
    Depinde f mult pe cine angajati si pe ce post:adica vornic sau coordonator, asa cum e denumit mai modern.
    Eu am avut coordonator(fara poezii, dedicatii-decat 2 una din partea mea carte el si invers) si a fost super ok.Nici nu iesea atat de organizat fara el.Pt ca eu am trecut prin asta va spun ca, conteaza sa ai pe cineva lg tine care spune acum intrati, acum etc, el vb cu preotul, duce certificatul de casat la el (pt ca ceilalti -alaiul sa fie pregatit de intrare etc).
    Ramane la latitudinea voastra ce faceti dar nu uitati ca platiti niste servicii iar cei care le executa trebuie sa la faca conform dorintelor vostre.Exista si staroste fara poezii (pe care le urasc si eu) si alte vorbe in plus.Trebuie doar sa precizati ce vreti de la el.

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de tweety_mem
    Vreau sa va contrazic putin.Aceeasi imagine am avut-o si eu despre nuntile cu staroste.Eu am avut unul, dar l-am dresat,adica i-am ce sa zica si ce nu si punct.N-a fost circ, a fost super,prezent in momentele cheie:acasa la miri,la rugaciune, la primul dans, anuntatul fripturii(sa stie oamenii sa se puna jos), la furatul miresei si mirelui, anuntatul tortului.Dj nu face chestiile astea si atunci cine...mirele? lol.Nooo.
    Depinde f mult pe cine angajati si pe ce post:adica vornic sau coordonator, asa cum e denumit mai modern.
    Eu am avut coordonator(fara poezii, dedicatii-decat 2 una din partea mea carte el si invers) si a fost super ok.Nici nu iesea atat de organizat fara el.Pt ca eu am trecut prin asta va spun ca, conteaza sa ai pe cineva lg tine care spune acum intrati, acum etc, el vb cu preotul, duce certificatul de casat la el (pt ca ceilalti -alaiul sa fie pregatit de intrare etc).
    Ramane la latitudinea voastra ce faceti dar nu uitati ca platiti niste servicii iar cei care le executa trebuie sa la faca conform dorintelor vostre.Exista si staroste fara poezii (pe care le urasc si eu) si alte vorbe in plus.Trebuie doar sa precizati ce vreti de la el.
    Probabil ai avut noroc, sau a fost starostele "mai educat"..
    Pe mine chiar ma dezgusta toata vorbaria lor inutila.O sa vb cu un prieten de familie (daca nu o sa fie cineva angajat special), care sa zica rugaciunea si sa anunte simplu si elegant oamenii cand sa se puna la masa.In rest, nu prea vad nevoia lui..Nu toti asculta de ce le spui, si dupa un paharel doua de palincutza la mireasa acasa uita si cum ii cheama..
    Iar cand ma fura, cu atat mai putin am nevoie de el! sa faca un adevarat show de piata cu "rascumpararea" mea?
    Nu, mersi!
    Si chiar, starostele mi se pare potrivit pt o nunta la care se respecta marea majoritate a traditiilor, iar la noi nu o sa fie asa..

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andana
    Probabil ai avut noroc, sau a fost starostele "mai educat"..
    Pe mine chiar ma dezgusta toata vorbaria lor inutila.O sa vb cu un prieten de familie (daca nu o sa fie cineva angajat special), care sa zica rugaciunea si sa anunte simplu si elegant oamenii cand sa se puna la masa.In rest, nu prea vad nevoia lui..Nu toti asculta de ce le spui, si dupa un paharel doua de palincutza la mireasa acasa uita si cum ii cheama..
    Iar cand ma fura, cu atat mai putin am nevoie de el! sa faca un adevarat show de piata cu "rascumpararea" mea?
    Nu, mersi!
    Si chiar, starostele mi se pare potrivit pt o nunta la care se respecta marea majoritate a traditiilor, iar la noi nu o sa fie asa..
    Nici noi nu am respectat traditiile, dar de el aveam nevoie.Mi-a usurat multe aspecte in organizare.
    Si nu cred ca am avut noroc.Pur si simplu m-am intalnit cu el, am cerut un dvd cu prestatia si i-am zis ce sa nu faca/zica si gata.Deci el a coordonat nunta fara sa dea in dezgust.
    CA si eu am fost la nunti de unde am plecat cu ideea eu nu vreau staroste.

Inregistrat
    05.06.2006

recomandati-mi va rog si mie un staroste bun!!!!

Pagina 2 din 139 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us