Rezultatele sondajului: Sex in zilele delicate?

Voturi
98. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

33 33,67%
  • Nu

65 66,33%
Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Rezultate de la 57 la 61 din 61

Subiect: Sex in zilele delicate.Pro sau Contra?

Inregistrat
    08.01.2009

Implicit Re: Sex in zilele delicate.Pro sau Contra?

Citat Postat de Pupica Vezi mesajul
    Vad ca majoritatea fetelor sunt indignate la aceasta idee. Cu toate astea, a fost demonstrat stiintific ca testosteronul este responsabil de inducerea disponibilitatii sexuale psihice si fizice atat la barbati cat si la femei. In cazul nostru, testosteronul este transformat în estradiol, principalul hormon sexual la femei. Cu cateva zile inaintea menstruatiei, in timpul si alte citeva zile dupa menstra, ovarele femeii secreta o cantitate mai mare de testosteron care mareste apetitul sexual al femeii...sanii sunt mai sensibili la mangaieri. Deci inca o bila alba

Daca marea majoritate a femeilor sunt impotriva sexului in timpul menstruatiei, e o chestie pur pshihologica. Si este oarecum normal...mai toate am auzit undeva candva chestii cum ca menstra e murdara, e scarboasa, e dezgustatoare...
    si eu stiu ca femeile sunt mai atragatoare in aceea perioada, explicatia ai dat-o foarte bine tu (mie nu mi-ar fi iesit asa de bine ) si sincer sotul meu deja isi da seama cand trebuie sa-mi vina, pentru ca, zice el, sunt cu hormonii pe umar , dar din pacate eu am niste dureri de ovare teribile in prima si uneori chiar si in a doua zi, nici sanii nu se lasa mai prejos, deci la mine durerea bate hormonii ....cat despre sot nu e scarbit de asa ceva. s-a mai nimerit sa o facem la sfarsitul perioadei si sa mai dea el de cate ceva pe acolo , dar e doar niste sange... si cum zicea o miresica, mi se mai prelujeste perioada....ce nu am observat eu, daca intr-adevar ajung mai repede la orgasm...tinand cont de toate transformarile asa ar trebui....o sa fiu mai atenta data viitoare ...concluzia ar fi ca desi chef as avea, n-am dispozitia necesara , dar 2-3 zile nu-i bai...

cat despre menstra fiind scarboasa, dezgustatoare lucru mai aberant n-am auzit, intr-adevar nu-i placut deloc, mai ales daca ti-e rau, ai sta in pat toata ziua, mai ai si caderi de calciu, pofta de ciocolata, numai chef de serviciu n-ai, eu una nu folosesc tampoane si pana sa scoata cei de la always pe cele cu bumbac ma mai si iritam ca bebelusii... dar e ceva natural si sanatos pt organism.
    Ultima editare de strumf08 : 21.05.2010 14:28:24

Inregistrat
    20.01.2009

PRO atata timp cat partenerul nu e oripilat ,intr-o relatie stabila cu un partener f curat (pt ca sunt riscuri de infectii).La mine starea de horny bate orice alt disconfort.(pt suspiciosi m-am referit la menstra nu lohii)

Inregistrat
    20.06.2010

Contra.Desi am facut odata cand eram in acele zile, eram jenata, chiar daca te speli tot miroase si mai sunt si durerile Cred ca putem rezista 4-5 zile. Medicul a spus ca in acea perioada te infectezi mult mai usor.

Implicit

Eu am incercat o singura data si pot spune ca a fost bine poate mai bine decat m-as fi asteptat

Si am impresia ca am ajuns si mai repede la orgasm atunci
    Ultima editare de esperance : 07.01.2012 22:20:32 Motiv: 2 in 1

Inregistrat
    17.02.2010

Citat Postat de cristinaapostu Vezi mesajul
    Si am impresia ca am ajuns si mai repede la orgasm atunci

ai sters praful de pe subiect

eu chiar in timpul perioadei nu am incercat, insa in ultima zi da...si nu mai vreau m-a mai tinut apoi inca vreo 2-3 zile...dupa ce deja ma tinuse 5...
    nici iubi nu e incantat asa ca suntem ok...luam pauza 4-5 zile sa ne refacem

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us