Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314
Rezultate de la 105 la 112 din 112

Subiect: Biserici in Olt

Inregistrat
    08.10.2008

Implicit Re: Biserici in Olt

Citat Postat de madalina19 Vezi mesajul
    cu cat tim inainte de nunta trebuie sa vorbesti la BIserica?si se plateste ceva,un avans?
    Buna miresico de 2012! De regula se vorbeste cam cu 7-8 luni daca ai preferinte cu privire la ora la care iti doresti sa programezi ceremonia, nu stiu cum se procedeaza la alte Biserici dar eu la Adormirea Maicii Domnului am dat avans 100 de lei.

Inregistrat
    23.02.2011

Miresici stiti careva daca la biserica Sfintii Imparati Sopot,oficieaza toti 3 preotii slujba?ca eu am platit avansul si asa mi s-a spus?cat costa stie cineva?

Inregistrat
    25.03.2009

Citat Postat de madalina19 Vezi mesajul
    Miresici stiti careva daca la biserica Sfintii Imparati Sopot,oficieaza toti 3 preotii slujba?ca eu am platit avansul si asa mi s-a spus?cat costa stie cineva?
    Care este aceasta biserica ca nu imi dau seama dupa nume
    [/URL]

Inregistrat
    23.02.2011

Citat Postat de floriana2107 Vezi mesajul
    Care este aceasta biserica ca nu imi dau seama dupa nume
    este cea de langa PARC HOTEL

Miresici, stiti cumva daca noua catedrala va fi gata pana la anul? Sau daca se mai fac nunti la Manastirea Strehareti?

Inregistrat
    02.05.2012

Citat Postat de butterfleya Vezi mesajul
    Miresici, stiti cumva daca noua catedrala va fi gata pana la anul? Sau daca se mai fac nunti la Manastirea Strehareti?
    Noua Catedrala nu va fi gata până la anu....dar de ce? Despre Mănăstirea Strehareț nu știu nimic.....
    Nu îți place biserica unde faci......"Adormirea Maicii Domnului" sau de ce întrebi?

Citat Postat de buzurinn Vezi mesajul
    Noua Catedrala nu va fi gata până la anu....dar de ce? Despre Mănăstirea Strehareț nu știu nimic.....
    Nu îți place biserica unde faci......"Adormirea Maicii Domnului" sau de ce întrebi?
    Intrebam de noua catedrala pentru ca as fi vrut sa fac nunta acolo. Adormirea Maicii Domnului mi se pare foarte frumoasa insa este o problema personala intre nasul nostru si unul dintre preoti si nu vrem divergente in ziua nuntii.

Inregistrat
    02.05.2012

Citat Postat de butterfleya Vezi mesajul
    Intrebam de noua catedrala pentru ca as fi vrut sa fac nunta acolo. Adormirea Maicii Domnului mi se pare foarte frumoasa insa este o problema personala intre nasul nostru si unul dintre preoti si nu vrem divergente in ziua nuntii.
    Cred că și preotul știe să facă diferența între problemele de afară ( personale ) și nasul tău deasemenea, doar sunt oameni mari....cred.....sper......cam ce crezi tu că ar putea să facă preotul în biserică??? Să îți sufle în lumânări din " răutate ", în loc să înconjurați masa de 3 ori el o înconjoară doar de 2 ori...spune că nu mai găsește vinul pentru împărtășania voastră??? Să fim serioși doar suntem în casa Domnului.....și nu mai suntem copii...dar dacă crezi că sunt niște probleme așa de grave de ce nu cauți altă biserică?

Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us