Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 25

Subiect: Traditii locale

Inregistrat
    27.01.2009

Implicit Re: Traditii locale

salut,stie careva cum sta treaba cu prosoapele pe care le dai nasilor?vreau sa le cumpar si nu stiu cate sau de care?

va felicit, inseamna ca aveti o nunta mica, eu am nunta de 300 de persoane iar din punct de vedere al cheltuielilor am iesit undeva la 20000 euro pana acum in mare.

Inregistrat
    27.01.2009

salutare,chiar nici una dintre voi nu e interesata sa urmeze toate traditile unei nunti?

Inregistrat
    27.01.2009

haide bine ,nu toate dar ma car o parte din ele eu zic ca e interesant nu poti decat sa mananci si sa dasezi intri in monotonie si red ca nimeni nu si doreste o nunta la care oaspeti sa stea cu ochi numai la ceas sa se termine cat mai repede nunta,haideti indrazniti atat cat stiti spuneti-va ideea

Inregistrat
    21.08.2008

Citat Postat de catalina13 Vezi mesajul
    haide bine ,nu toate dar ma car o parte din ele eu zic ca e interesant nu poti decat sa mananci si sa dasezi intri in monotonie si red ca nimeni nu si doreste o nunta la care oaspeti sa stea cu ochi numai la ceas sa se termine cat mai repede nunta,haideti indrazniti atat cat stiti spuneti-va ideea
    Eu personal, nu vreau sa urmez nicio traditie nu vreau sa imi cante melodia aia cu mireasa, nu vreau se joace nuneasca in fata blocului, nu vreau sa imi dea nasa voalul jos...i-am sp sotului ca daca lui vrea sa ii cante nu are decat...insa eu nu vreau sa ma asez in mijlocul camerei pe un scaun si bunica, mama si matusile sa se apuce la bocit..nu merci..

Inregistrat
    27.01.2009

nu stiu ce sa zic velvet,e optiunea ta,eu as vrea sa le tin daca tot fac nunta cu invitati,daca o faceam in familie da poate nu aveam nevoie ,eu cred ca au si traditiile rostul lor,si amintirile cred ca vor fi altele

Inregistrat
    27.01.2009

Fetelor Care Ati Avut Nunta Chiar Nu Vreti Sa Ne Povestiti Cum A Stat Treaba Cu Traditiile La Voi,pe Cre Le-ati Urmat ,pe Care Nu?pe Bune Eu Chiar Vreau Sa Mi Pun Lucrurile Aste La Punct Nu Vreau Sa Ma Trezesc Ca Picata Din Cer,nu Le Fac Pt Ca Sun Superstitioasa Ci Doar Pt Ca Asa E Nunta La Romani Si Credeti-ma Pe Bune E Chiar Frumoasa.

Inregistrat
    23.03.2009

Citat Postat de catalina13 Vezi mesajul
    Fetelor Care Ati Avut Nunta Chiar Nu Vreti Sa Ne Povestiti Cum A Stat Treaba Cu Traditiile La Voi,pe Cre Le-ati Urmat ,pe Care Nu?pe Bune Eu Chiar Vreau Sa Mi Pun Lucrurile Aste La Punct Nu Vreau Sa Ma Trezesc Ca Picata Din Cer,nu Le Fac Pt Ca Sun Superstitioasa Ci Doar Pt Ca Asa E Nunta La Romani Si Credeti-ma Pe Bune E Chiar Frumoasa.

Daca le afli sa mi le spui si mie. In afara de brad si turta pe care nu le vreau, pe celelalte as vrea sa le respect. Cum se procedeaza cand vin ginerele si nasi sa te ia, cand le pui florile in piept, ce e cu prosoapele alea de care e prima oara cand aud...

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us