Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 28

Subiect: Nunta la cantina

Inregistrat
    07.02.2005

Post Nunta la cantina

Mireici care au nunta la cantina sau care se gandesc la aceasta posibilitate.
    Sa vedem cine a tinut la cantina sau cine doreste si care sunt avantajele si dezavantajele, fara de nunta la restaurant.
    Astept opiniile voastre, dragi miresici.
    Va pup,
    Anca

Inregistrat
    13.08.2006

Implicit Re: nunta la cantina

io fac la cantina Alcatel (texas steakhouse). cand am vazut sala asa, cantina, nu am fost prea incantata, niste mese, scaune shi atat. partea buna pe care am observat-o atunci a fost ca e sala mare.
    dar patronul ne-a chemat intr-o sambata sa vedem cum orneaza ei sala pentru nunta (pt ca avem inclus in meniu/persoana) shi am ramas masca. nu imi venea sa cred ca era aceeasi sala, totul era aranjat super, elegant shi discret. asa ca am ales sala....

Eu am fost la 2 nunti la cantina, una in moxa si una in brasov dar nu stiu cum ii zice si ambele nunti au iesit superbine. Sa stii ca iti aranjeaza sala nu ti-o lasa asa cu mesele goale si partea buna, la ambele nunti, a fost spatiul. Nu a fost fum, a fost loc de dans berechet si chelnerii au avut loc sa se invarta printre mese fara sa se inghesuie printre invitati. Mie mi-a placut desi nu ma asteptam....Si mai e un lucru bun: e mai ieftin decat la restaurant.

Inregistrat
    22.08.2006

Eu o sa am nunta la cantina Agrnomiei. Am mai fostla o nunta acolo, acum 2 ani, si a fost frumos. Nu vad de ce nu ar fi si la noi.

Inregistrat
    04.07.2006

Poate fi foarte frumoasa o nunta organizata la cantina. Si puteti aranja sala asa cum va doriti, nu sunt atat de multe restrictii ca la restaurant. Administratorii sunt mult mai intelegatori si va lasa sa faceti cam tot ce doriti( in limita bunului simt). De multe ori e mai greu sa aranjezi o sala a unui restaurant care are deja atat de multe decoruri incat e greu sa o faci pe gustul tau daca nu e deja. Plus ca la un restaurant sunteti conditionati de mult prea multe lucruri.

Sa nu mai vorbim de preturi, care sunt incomparabile cu cele ale unui restaurant.

Cam astea sunt avantajele.

Dezavantaje?
    De obicei cantinele nu sunt atat de curate si de bine intretinute ca si restaurantele, personalul nu este atat de bine pus la punct ca si cel de la restaurant, vesela, fetele de masa nu se compara cu cele de la restaurant, micile detalii..care fac diferenta la cantine nu exista. Grupurile sanitare sunt in conditii nu foarte bune, acustica salii nu este chiar cea mai reusita.

Inregistrat
    15.05.2007

Eu fac nunta la Cantina Elba...Au renovata de curand si arata superb acum...Grupurile sanitare sunt curate, usile cam lasa de dorit dar in rest e ok... Sala este foarte mare cu spoturi cu rigips....arata ca un restaurant de lux...Noi am fost sa o vedem intr-o sambata si era aranjata pt o nunta: superb Cand am semnat contractul cu ei era luni si am vazut-o si nearanjata: tot arata foarte bine...Sincer nici nu stiu daca o sa mai apelez la o agentie de decoratiuni pt huse la scaune si aranjat mese...
    Asa ca recomand Cantina ELBA daca ai multi invitati...noi avem vreo 270 si ne trebuia o sala mare...si sincer am vrut sa avem si spatiu de dans sa nu stam inghesuiti si alte cele...

Inregistrat
    11.01.2007

Smile Re: nunta la cantina

Cantina Elba chiar arata bine de cand au renovat-o.Avand in vedere ca nu este foarte mare diferenta de pret la meniu eu va sfatuiesc sa face-ti nunta la un restaurant.In generalnunta la cantina scade darul,ceea ce nu e ok.Asta e parerea mea,dar au iesit si la cantina nunti frumoase,nu e o problema.Spor la pregatiri viitoarelor miresici si nu va lasati doborate de emotii.

Inregistrat
    28.12.2006

Mie nu mi se pare asta un criteriu... cine vrea sa iti dea ceva, iti da la fel indiferent unde e nunta.

Cine a ales Elba pentru nunta nu cred ca a ales-o pentru pretul meniului (care e la fel ca la orice restaurant +/-, depinde cum il faci), ci tocmai pentru ca sala e mare si arata foarte frumos acum. Nu prea mai arata a cantina... are aer conditionat, nu e miros de la bucatarie (am vazut eu o nunta acolo si stiu ce zic), scaunele sunt foarte frumoase.

Dar bineinteles ca or exista si persoane care pot gasi o scuza din asta cand iti dau darul la nunta...ca se gandesc ca ai iesit cu cheltuieli mai mici si vor sa te "taxeze"... Na, sunt oameni si oameni, dar fiecare isi cam cunoaste invitatii si stie cam la ce sa se astepte din partea lor.

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us