Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 178

Subiect: Tipuri De Flori Care Nu Se Folosesc La Nunta

Inregistrat
    09.08.2007

Unhappy Calele la nunta

Calele la nunta sunt interzise?

Inregistrat
    09.08.2007

Implicit Re: Calele la nunta sunt interzise?

Cu un an inainte de nunta m-am gandit sa-mi fac un buchet mai deosebit si m-am gandit la cale. Mi se par superbe. Si acum, cu cateva luni inainte de nunta nu mai stiu ce sa fac pt ca toata lumea imi spune: "Nu cale, nu e bine!!!!!!!!!" Am auzit de multe mirese care au avut cale si dupa cateva luni au divortat. Sa fie oare florile de vina?

Inregistrat
    02.05.2007

Citat Postat de georgiana_s Vezi mesajul
    Calele la nunta sunt interzise?

interzise de cine????
    cred ca mai este un subiect asemanator...

eu una as zice sa nu mai asculti de toate balivernele si sa faci ce vrei...
    eu cu siguranta voi avea cale ...si o prietena de a mea a avut cale la buchetul de mireasa..

Inregistrat
    01.03.2007

Cu un an inainte de nunta m-am gandit sa-mi fac un buchet mai deosebit si m-am gandit la cale. Mi se par superbe. Si acum, cu cateva luni inainte de nunta nu mai stiu ce sa fac pt ca toata lumea imi spune: "Nu cale, nu e bine!!!!!!!!!" Am auzit de multe mirese care au avut cale si dupa cateva luni au divortat. Sa fie oare florile de vina?
    Chiar crezi ca-i asa de usor sa influentezi soarta sau viata ta sau a altuia sau o casnicie, cu un buchet de flori sau o poza (asta pt cele care cred in superstitia ca nu e bine sa te pozezi singura) sau un pahar spart sau mai stiu eu ce maruntisuri??? Eu una nu cred!!! Din punctul meu de vedere te sfatuiesc sa-ti faci ce buchet vrei tu, chiar si din cale!!!

Inregistrat
    09.08.2007

Citat Postat de mteleleu Vezi mesajul
    interzise de cine????
    cred ca mai este un subiect asemanator...

eu una as zice sa nu mai asculti de toate balivernele si sa faci ce vrei...
    eu cu siguranta voi avea cale ...si o prietena de a mea a avut cale la buchetul de mireasa..
    Merci pt sfat. Frumos buchet a avut prietena ta. Vad ca nu mai ai mult pana la nunta......Casa de piatra si sa fii frumoasa! Mi-e cam teama cu buchetul dar asta e ce imi doresc.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    02.05.2007

Merci pt sfat. Frumos buchet a avut prietena ta. Vad ca nu mai ai mult pana la nunta......Casa de piatra si sa fii frumoasa! Mi-e cam teama cu buchetul dar asta e ce imi doresc.
    cel mai bine e sa faci ce vrei ..daca vrei cale ia cale...caci nimic nu poate influenta viata..decat destinul..iar niste flori nu au nici o treaba cu asta
    cununia este acum..nunta numai la anu`...

casa de piatra si tie !!!

Inregistrat
    17.03.2007

Si eu vreau cale....cu toate ca toata lumea zice NU...da puiul e de acord cu mine...ce imi place mie..aia va fi....
    Sorana....
    foarte foarte fericita.....

Inregistrat
    25.09.2006

Nimic nu e interzis! Nu mai ascultati tot ce se spune. Eu ma marit pe 13, o sa am cale si la lumanari si buchet si cocarde (ce-ar fi sa -mi zica careva:"Nu-mi pune cala in piept, ca poate mor?"), n-am lautari (iar "nunta fara lautari nu e nunta").Si lista continua! Eu chiar ma enervez cand aud superstitii legate de cale: sunt asa de frumoase!!! Si hai sa fim sinceri: de cate ori ati vazut voi cale la mort??? Eu stiu ca se duc garoafe. Iar garoafe duci si la profesoara, nu?
    Unele chestii sunt inventii menite sa ne sperie!

Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us