Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 48

Subiect: Nasul infundat la bebelus

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Re: nasul infundat la bebelus

Citat Postat de alinagr Vezi mesajul
    Pufu,am vazut ca e buna,pt ca il desfunda pe razvan imedita,dar mi-a fost si un pic teama sa o folosesc singura.
    cand il aspiram pe T cu batistuta il asezam in scoica si puteam singura...

Inregistrat
    02.05.2007

Citat Postat de pufuleata Vezi mesajul
    eu folosesc batista.n-avem probleme,nu plange... prefer cand are muci sa fiu sigura ca-i scot cum trebuie.
    idem !
    cu putina apa de mare sau ser fiziologic inainte !
    Ultima editare de MaryT : 05.03.2009 00:42:17

Inregistrat
    05.09.2007

A mea initial urla ca din gura de sarpe, o speria zgomotul pe care il facea aspiratorul. Dupa vreo 3-4 folosiri insa a prins ideea ca ii e mai bine dupa ce o aspir si incet-incet nu mai zice abolut nimic, sta cuminte si la sfarsit trage un zambet laaaarg. Invata astia micii, nu-s fraieri

Smile Re: nasul infundat la bebelus

Si noi folosim batista pt ca atunci cand incerc cu pompita iese un circ ..., asa bag batista si terminam imediat cu proteste sau fara, scote toti mucisorii

[/URL]

Inregistrat
    15.01.2008

Sunteti fericite sa aveti asa copii linistiti; al meu,daca il tii "fortat" de maini sau de picioare (inclusiv la vaccin sau and il imbrac) urla . Nu ii place sa-l tii;ii place liber,sa faca ce vrea el . Ma bucur ca a acceptat centura de siguranta de la scaunul lui intr-un sfarsit

Inregistrat
    18.03.2008

Citat Postat de liona Vezi mesajul
    fetelor nasucul infundat la Victor e singura problema cu care ma confrunt.Sincer nu mi place situatia dar asta e ,incerc sa i curat nasucul de cateva ori pe zi cu apa de mare si pompita.Vreau sa stiu daca voi aveti o asa problema si cum o rezolvati.Folositi batista bebelusului? Mie una nu mi place aceasta metoda si nu prea as vrea sa apelez la ea
    Hai sa iti spun cum am procedat eu odata cu Alexandru cand avea nasicul infundat.
    Am facut ceai de musetel in care dupa ce a fost gata am pus cateva picaturi de inhalant, se gaseste in farmacii.
    L-am asezat in fundic pe picioarele mele si l-am tinut aplecat deasupra vasului (vasul l-a tinut sotul meu) sa inhaleze cateva minute din aburul acela; daca cumva in camera e aerul uscat si asta ar fi cauza nasicului infundat, mie pediatra mi-a zis sa pun tot asa un vas cu apa fierbinte, dar noi ne-am cumparat umidificator.
    Sper ca ti-am fost de ajutor.
    <A href="http://www.TickerFactory.com/" target=_blank>

Inregistrat
    07.02.2005

Eu am si batista bebelusului,dar nu o mai folosesc de cand avea vreo luna. O speria zgomotul de aspirator,se bloca,ramanea asa,ca moarta..cand opream aspiratorul,incepea sa urle si nu se mai oprea..facea alti muci si voma.Asa a tinut-o o luna. Acum ii curat mucii cu urmatoarea metoda.Pe un capat mai subtirel al betisorului de ureche rasucesc o compresa sterila,pe care pun ser fiziologic. Ii scot mucisorii care se vad,curge si putin ser mai jos in nasuc(fara sa-i ajunga in gura sa-i faca greatza) si gata. Nu mai plange,nu mai vomita,nu mai face figuri.
    "I wish I could save time in a bottle "

multumesc fetelor pentru raspunsuri, din catev am citit de la voi cele mai multe folositi batista bebelusului si sunteti foarte multumite.Al meu urla ca din gura de sarpe cand il curat cu pompita ma gandesc ce ar face la batista.Oricum o sa vedem cum decurc lucrurile in continure,am incercat sa si reglam umiditatea din camera si folosesc seara niste pastile cu miros mentolat,special pentru desfundarea cailor respiratorii la bebelusi.

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us