Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 14

Subiect: Accesorii pentru miresici

Inregistrat
    11.12.2008

Implicit Accesorii pentru miresici

Fetelor am o intrebare.Stie cineva daca perlele aduc ghinion, purtate in ziua nuntii?Eu am cumparat deja o pereche de cercei cu perle si imi place tare mult.Dar daca se adevereste aceasta superstitie?
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    29.10.2006

Implicit Re: Accesorii pentru miresici

Citat Postat de Rosa Vezi mesajul
    Fetelor am o intrebare.Stie cineva daca perlele aduc ghinion, purtate in ziua nuntii?Eu am cumparat deja o pereche de cercei cu perle si imi place tare mult.Dar daca se adevereste aceasta superstitie?
    Se adevereste doar daca crezi in prostii de astea

Inregistrat
    11.12.2008

Citat Postat de annybunny Vezi mesajul
    Se adevereste doar daca crezi in prostii de astea
    Multumesc de incurajare.

am auzit si eu k nu e bine sa ai perle bile si nimic rotund in ziua nuntii deoarece se spune ca atatea lacrimi o sa ai cate perle,pietre etc ai!babisme am auzit si eu dar cu toate astea o sa am 1000000 de cristale atasate pe rochie....pana la urma cum iti e destinul

Inregistrat
    11.12.2008

Citat Postat de AleriM Vezi mesajul
    am auzit si eu k nu e bine sa ai perle bile si nimic rotund in ziua nuntii deoarece se spune ca atatea lacrimi o sa ai cate perle,pietre etc ai!babisme am auzit si eu dar cu toate astea o sa am 1000000 de cristale atasate pe rochie....pana la urma cum iti e destinul
    Eu stiam doar de perle, dar daca ar fi sa iau in calcul ce zici si tu cu pietrele rotunde atunci arunc rochia la gunoi, ca e plina de cristale( nu stiu numarul), renunt la inelul de logodna, ca are si el piatra rotunda, la posetuta etc.
    Clar.Nu ma mai intereseaza ce se zice. Voi purta perle.

Inregistrat
    24.01.2009

Buna, Miresici! Sfatul meu este sa nu credeti in superstitii, ca daca ne gandim bine sunt f multe superstitii legate de nunta, de exemplu. Cu perlele stiu ca aduc ghinion doar daca sunt naturale(si aste nu prea se mai gasesc sau daca da costa mult).
    Haideti sa incercam sa ne simtim bine si frumoase in ziua cea mai speciala. Mult succes si sa fiti frumoase! Pana in oct, am timp sa caut accesorii.

Inregistrat
    21.02.2010

Salutare, fetelor!!

Nici nu ma gandesc sa-mi iau gandul de la perlute!!
    Caut de ceva vreme, pentru nunta, accesorii care sa aiba perle si care sa fie pe gustul meu...
    Daca alte mirese evita perlele din varii superstitii, eu, prin magazinele cu bijuuri, caut cu frenezie astfel de acesorii care sa corespunda gusturilor mele... E greu dar nu imposibil!!
    Abea astept sa ma bucur de astfel de ele, daca nu la nunta, macar la cununia civila.
    Tot ce-mi doresc este ca, pana atunci, sa gasesc ceva pe care sa-mi "incante" asteptarile.
    Asadar, sfatul meu ar fi sa lasati la o parte superstitiile si sa va urmati...glasul inimii! ;)

Inregistrat
    24.06.2010

Buna, unde as putea gasi in braila evantai pt mirese? pe net sunt scumpe cele care imi plac si ma costa f mult si taxele postale.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us