Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate de la 25 la 31 din 31

Subiect: Argint sau aur?

Inregistrat
    26.02.2011

Implicit Re: Argint sau Aur?

Citat Postat de Anca1711 Vezi mesajul
    faceti cum simtiti voi. dar cu ce l`ar deranja daca ar fi din aur alb? tot argintii sunt. in schimb, argintul in timp se innegreste... se face urat. si cele din aur alb mai trebuie duse la rodiat din cand in cand... dar macar arata ok.
    Nu-i place ideea sa poarte jumate de salar pe o mana plus ca stie ca ma plictisesc repede de un model, si o sa vreau sa-l schimb :P posibil.. pt mine e de acord sa iau de aur alb, dar el vrea argint...prefera sa cedeze banii aia pentru mana mea. Totusi nu vreau eu sa stiu ca sunt diferite ca material, chiar daca modelul ar fi acelasi

Inregistrat
    17.08.2009

eee... nu conteaza daca te plictisesti. verigheta e verigheta... nu o schimbam cand vrem noi (doar in cazurile in care se uzeaza foarte tare sau ne ramane mica/mare si atunci le ducem la biserica sa le sfinteasca).

Inregistrat
    21.11.2010

Eu nu pot sa port niciodata argint ca imediat mi se inegreste iremediabil. Pentru verighete noi am ales aur alb combinat cu aur galben pt ca mi se pare mai tineresc si mai de actualitate amestecul asta si arata si frumos.

Inregistrat
    12.07.2009

Citat Postat de oana_90 Vezi mesajul
    Eu nu pot sa port niciodata argint ca imediat mi se inegreste iremediabil. Pentru verighete noi am ales aur alb combinat cu aur galben pt ca mi se pare mai tineresc si mai de actualitate amestecul asta si arata si frumos.
    Aceeasi problema o am si eu De aceea am rennta la a mai purta argint, toate bijuteriile sunt acum din aur

Inregistrat
    21.11.2010

Citat Postat de miha2009 Vezi mesajul
    Aceeasi problema o am si eu De aceea am rennta la a mai purta argint, toate bijuteriile sunt acum din aur
    Am inteles ca ar avea legatura cu organismul treaba asta, nu stiu exact. Ghinionul alor nostrii, ca bijuteriile din aur sunt mult mai scumpe.

Implicit Re: Argint sau aur?

Asta a fost alegerea noastra ce parere aveti?in mijloc este aur alb suflat dar ne au spus ca in 2-3 ani cand s ar lua o sa ni l sufle ei gratis din nou

Implicit Re: Argint sau aur?

Poate doar modelele ieftine din aur alb sa aiba probleme. Luciul este oarecum logic sa se mai duca, insa nu inteleg cum ar putea sa se deformeze atata timp cat sta fixa pe deget. Ale noastre dupa un an de purtare arata ca noi.
    Ultima editare de andreutzzzzza : 18.09.2015 18:24:15

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us