Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 63

Subiect: Rochia de mireasa facuta pe comanda / la croitoreasa in Suceava

Inregistrat
    30.09.2010

Implicit Re: Rochia de mireasa facuta pe comanda / la croitoreasa in Suceava

Citat Postat de Iuly85 Vezi mesajul
    colega mea si-a facut-o prin comanda la croitoreasa. Cu modelul pe hartie din revista. pot spune ca a iesit identica. Era super. tot la ea merg si eu. Si prefer sa dau vreo 2 mil in plus sa iasa cum vreau eu decat de la piata
    dar la ce croitoreasa?imi poti zice si mie unde te rog?

Inregistrat
    06.01.2010

Buna,
    Pana acum nu am fost foarte activa pe forum insa abia acum incep pregatirile. Eu mi-am dat comanda de rochie la cineva din Radauti. Din ce au ca prezentare mi-a parut ca stiu sa lucreze bine asa ca am schitat un model, am discutat despre rochie si o sa o facem impreuna. Mi-emi place sa ma implic la fiecare pas si sa vad cum ia forma incetisor. Abia astept sa vad cum o sa fie in final. O sa va spun pe parcurs cum merge colaborarea.

Incep si eu sa ma gandesc din ce in ce mai mult la o rochie facuta pe comanda. Odata pentru ca deja am un model bine stabilit in mine pe care nu-l gasesc pe nicarieri asa cum l-as vrea (ba are margelute, ba pietricele, ba nu stiu ce alte minuni care nu se pot da jos), si a doua oara pentru ca am tinut neaparat la un anume fotograf (destul de scump), asa ca pentru rochie bugetul a ramas mai mic (eu nici nu vreau sa o vand dupa, si nici nu ar cumpara-o cineva pentru ca masurile sunt cam extreme - sunt foarte slabuta). Si nu stiu, nu prea ma incanta ideea sa dau 800-1000 de euro pe o rochie pe care o voi purta o seara (cam astea-s preturile in Bucuresti pentru ca momentan aici stau). Ma gandesc sa dau o fuga in februarie pana la Voloka (parca asa se numeste satul din Ucraina unde fac rochii de mireasa) poate gasesc ceva pe placul meu, sau macar o tipa priceputa sa-mi faca ce vreau.

Inregistrat
    20.04.2011

Implicit Re: Croitorii - confecționare, modificări rochii de mireasă

Citat Postat de Lory22 Vezi mesajul
    buna. v-o recomand pe d-na Adina de langa Sf. Ioan. mi-am facut rochia la ea ma costat 540 ron cu tot cui voal. materialul ei si am putut sa mi-l aleg eu cum am vrut. rochita a fost gata in 3 sapt cu doua probe.. e o d-na super
    buna...am observat mesajul tau pe acest site si m-ar interesa daca aceasta doamna Adina de langa Sf Ioan coase si alte obiecte vestimentare.Daca da , ai putea sa-mi dai un nr de telefon pt ca umblu de ceva timp dupa o croitoreasa sa-mi coase o camasuta.
    multumesc anticipat

Inregistrat
    02.05.2011

Implicit Re: Cu modelul de rochie la croitor(easa)

Salut!

As dori daca vrei sa-mi dai te rog detalii despre rusoaice ,am auzit ca sunt foarte bune si fac rochii asa cum vrei ...Un numar de telefon as dori.
    Multumesc

Inregistrat
    03.02.2011

Buna! Eu as vrea sa-mi fa o rochita de ocazie la comanda si inca nu am gasit nici o croitoreasa in suceava! as dori sa-mi lase cineva un PM cu nr de tel al doamnei Adina de la Sf Ioan poate se incumeta ea sa-mi faca o rochita!

Inregistrat
    10.06.2011

Dupa cautari indelungi am gasit 2 rochii de mireasa pe placul meu. Problema e ca una costa 35 mil iar cealalata 32... Mi se pare cam mult pt o singura seara. Va rog sa-mi recomandati o croitoreasa buna, eventual un nr de tel

Inregistrat
    10.06.2011

Miresici, s-a asternut linistea pe acest forum. Nu stie nimeni o croitoreasa buna??

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us