Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 63

Subiect: Rochia de mireasa facuta pe comanda / la croitoreasa in Suceava

Inregistrat
    15.04.2008

Exclamation Rochia de mireasa facuta pe comanda / la croitoreasa in Suceava

Si-a facut vreo miresica de pe aici rochia de mireasa la comanda?

Daca da, unde anume? Ati gasit vreo croitoreasa care sa faca rochii frumoase si rezonabile la pret?

Din primele cercetari, am vazut ca rochiile sunt exagerat de scumpe (a se citi cele de firma, unde adaosul poate fi si de 100% uneori) si ma tenteaza din ce in ce mai mult sa imi fac una la comanda.

Asa ca...va rog mult sa-mi spuneti cum ati procedat voi.

Implicit Re: Cu modelul de rochie la croitor(easa)

Daca ai curaj sa faci rochie la comand te felicit. Eu ma tem ca sunt cam "sucita" de fel si nu-mi iese nimic.
    Din cate stiu casa Julia face la comanda dar preturile sunt marisoare. Sper sa zic bine.

Inregistrat
    15.04.2008

Da, incerc sa-mi fac curaj sa merg la croitor cu modelul dorit...poate iese ceva.

Pe piata nu gasesc nimic pe gustul meu...se pare ca nu se mai gasesc rochii mai simple si totusi elegante. Toate vin supra-incarcate cu broderii, dantele, cristale etc. Ma gandesc ca daca fac la comanda, iese ce vreau eu...

Cu toate astea...astept sfaturi de la miresicile care au facut rochia la croitor.

O cunostinta de-a mea si-a facut rochia la Casa de moda Nanette din Iasi. A mers acolo si i-a prezentat cratoarei ideile. Tipa de acolo imbina ideile tale cu ale ei si rezultatul e minunat. Face rochii unicat. Pretul minim e 2000 lei. .
    Bafta.

Inregistrat
    05.08.2008

Citat Postat de miha_ella Vezi mesajul
    Si-a facut vreo miresica de pe aici rochia de mireasa la comanda?

Daca da, unde anume? Ati gasit vreo croitoreasa care sa faca rochii frumoase si rezonabile la pret?

Din primele cercetari, am vazut ca rochiile sunt exagerat de scumpe (a se citi cele de firma, unde adaosul poate fi si de 100% uneori) si ma tenteaza din ce in ce mai mult sa imi fac una la comanda.

Asa ca...va rog mult sa-mi spuneti cum ati procedat voi.

eu mi-am facut rochie la comada si a iesit f ok...am facut-o la niste rusoaice care cu asta se ocupa..si m-a ajuns chiar f ieftin...si eu sunt sucita si totusi am riscat..mi-a iesit f frumoasa..pe corp..exact cum mi-o doream...nu am poze cu ea...pt ca ai mi au vrut sa nu o arat pana la nunta...daca vrei contacteaza-ma pe privat sit-i dau mai multe detalii...

Inregistrat
    18.04.2008

eu cred ca e prea mare bataie de cap sa iti faci rochia la croitor..... sunt prea multe modele in magazine.....si nu cred ca ar ramane vreo miresica nemultumita.

Inregistrat
    07.09.2008

Eu mi-as dori sa-mi fac rochia la comanda pt ca deja am gasit un model pe care il ador.Pretentioasa nu prea sunt dar modelele pe care le-am vazut pana acum nu mi-au placut.Mi s-au parut prea incarcate.

Inregistrat
    25.03.2009

Am gasit in Radauti o doamna croitoreasa foarte accesibila ca pret. Si poti merge la ea cu modelul pe care-l doresti...poate realiza orice rochie. Am vazut si cateva modele facute de ea, foarte reusite. Cea mai scumpa rochita poate ajunge la 25 mil...pretul variaza in functie de materiale, model etc

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us