Pagina 31 din 31 PrimulPrimul ... 21293031
Rezultate de la 241 la 248 din 248

Subiect: Mini torturi / Cupcakes

Inregistrat
    18.01.2013

Implicit Re: Mini torturi / Cupcakes

Citat Postat de Nicoleta_S Vezi mesajul
    Au fost super mirati, in sensul bun. majoritatea nu mai vazusera la alte nunti acest gen de tort.
    singura dezamagire a lor a fost ca bucatile erau prea mari si, dupa o noapte intreaga de mancat , n-au putut sa termine tot din farfurie, mai ales ca a fost super gustos.
    ca sa-ti faci o idee, de obicei tortul la nunta se calculeaza cam 125-150 gr de persoana. ale mele au avut in jur de 250 gr fiecare asta si pt ca trebuia sa fie suficient de mari pt a arata bine imbracate in martipan.
    Intr-adevar, e destul de mult 250 gr, dupa atata mancare nu stiu cine mai poate manca atata tort.. dar important e ca arata foarte bine, si e "altceva".

Inregistrat
    20.02.2013

Mie mi-au placut cupcake-urile de la madame Lucie din baneasa, si au un candy bar superb. cred ca pentru nunta, daca iei cantitate mai mare fac sigur si reducere iar tortul lor in 3 culori este delicios.

Inregistrat
    17.08.2012

Pentru fetele din Bucuresti interesate de minitorturi ca si mine
    Am cerut oferte de pret mai multor cofetarii, dupa cum urmeaza:
    Cofetaria Altfel: 100 lei/kg
    Photocake: 90 lei/kg
    Cofetaria Agapitos: 79 lei/kg
    Cofetaria Andreea: 65 lei/kg
    Cofetaria Constance: 60 lei/kg
    Cofetaria Maria: 60 lei/kg
    Cofetaria Alice si Atena nu fac minitorturi.
    Am trimis mail-uri catre mai multe insa doar acestea mi-au raspuns.
    Ramane sa ma hotarasc si eu.
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de Andy3010 : 04.04.2013 18:13:18

Inregistrat
    28.12.2012

e super fetelor cu mini torturi de stiam asa faceam si eu o sa caut poze si vi le pun va pup

Inregistrat
    14.10.2013

De acest model ce parere aveti ?

Torturi-nunti-iulie20132.jpg

Inregistrat
    02.08.2011

Citat Postat de oanafl Vezi mesajul
    De acest model ce parere aveti ?

Torturi-nunti-iulie20132.jpg
    E superb!!

Pentru miresicile care au vazut/au avut astfel de torturi.. cam ce gramaj au aceste mini-torturi? Am citit mai sus de unele la 250 g, ceea ce mi se pare cam mult.. Se pot realiza si undeva pe la 150 g?

Inregistrat
    01.09.2009

Citat Postat de Punk_Azz Vezi mesajul
    E superb!!

Pentru miresicile care au vazut/au avut astfel de torturi.. cam ce gramaj au aceste mini-torturi? Am citit mai sus de unele la 250 g, ceea ce mi se pare cam mult.. Se pot realiza si undeva pe la 150 g?
    O portie "clasica" de tort (adica felie normala) are aprox 150 grame. Diferenta de 100 grame o reprezinta martipanul sau ce se alege pt a imbraca mini-torturile. De aceea nu se fac portii mai micute, pt ca ar ramane 2 lingurite de tort in interior.

Inregistrat
    17.10.2013

Citat Postat de claudiaa Vezi mesajul
    O portie "clasica" de tort (adica felie normala) are aprox 150 grame. Diferenta de 100 grame o reprezinta martipanul sau ce se alege pt a imbraca mini-torturile. De aceea nu se fac portii mai micute, pt ca ar ramane 2 lingurite de tort in interior.
    Le-am facut alor mei de aniversarea de 25 de ani un tort in genul asta. am luat 20 de cupcakes si au cantarit cam 2 kg. Dar nu erau acoperite cu martipan ci cu pasta de zahar si erau destul de mari. Mai jos si o poza.

wedding cake 25.jpg

Pagina 31 din 31 PrimulPrimul ... 21293031

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us