Pagina 10 din 10 PrimulPrimul ... 8910
Rezultate de la 73 la 79 din 79

Subiect: Cearcanele

Inregistrat
    05.10.2012

Implicit Re: CEARCANELE..... remedii rapide!

Citat Postat de timee Vezi mesajul
    cu rondele de cartofi am incercat ,dar cearcanele n-au disparut, au ramas tot la locul lor , poate cu zeama catofului sa vad vre-o diferenta.
    Mie imi lasa un aspect foarte urat cand fac cu cartofi sau castravete. In jurul ochiilor pielea devine aspra si fondul de ten nu se mai aseaza frumos , chiar se strange. Stie careva de ce ?
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Inregistrat
    07.10.2012

Implicit Re: CEARCANELE..... remedii rapide!

Citat Postat de anaid.diana Vezi mesajul
    Mie imi lasa un aspect foarte urat cand fac cu cartofi sau castravete. In jurul ochiilor pielea devine aspra si fondul de ten nu se mai aseaza frumos , chiar se strange. Stie careva de ce ?
    probabil pt ca zona ochilor este mai sensibila si tu ai o "reactie" mai urata atunci cand pui castravete. Cat despre cartof aici chiar nu stiam ca se pune

Implicit Re: Cearcanele

Indicatiile tratamentului cu acid hialuronic :

• corectarea ridurilor nazogeniene
    • conturarea buzelor
    • marire buze
    • corectarea cearcanelor
    • volumizarea pometilor
    • corectarea asimetriilor faciale

Tratamentul este sigur si eficient fiind relativ lipsite de efecte secundare, utile pacientilor care doresc sa arate mai tineri insa fara a apela la procedee chirurgicale majore.

Tratament cearcane cu acid hialuronic !

Este cea mai folosita substanta de umplere atat pentru stergerea ridurilor cat si pentru remodelajul volumetric al fetei si corpului.
    Acid hialuronic – componenta prezenta in mod normal la nivelul pielii. Este un polizaharid ce se afla in matricea extracelulara din multiple tesuturi umane. 50% din totalul acidului hialuronic se gaseste in piele, avand capacitatea de a-si mari astfel volumul( poate absorbi de 100 de ori greutatea sa in apa).
    Acidul hialuronic sufera o metabolizare din partea organismului iar dupa un timp dispare din locul in care a fost injectat, astfel ca umplerile trebuie repetate periodic dar are avantajul de a fi cea mai sigura substanta de umplere.
    Indicatiile tratament acid hialuronic :

• corectarea ridurilor nazogeniene
    • conturarea buzelor
    • marire buze
    • corectarea cearcanelor
    • volumizarea pometilor
    • corectarea asimetriilor faciale

Tratamentul este sigur si eficient fiind relativ lipsite de efecte secundare, utile pacientilor care doresc sa arate mai tineri insa fara a apela la procedee chirurgicale majore.

Inregistrat
    19.09.2011

incercati http://www.cosmeticeprofesionale.ro/...ntur-ochi/3932 este extraordinar.

pe langa ajutorul lui impotriva cearcanelor aveti o groaza de alte efecte benefice...printre care si lifting

Inregistrat
    18.09.2013

Parerea mea este ca sunt inutile toate aceste tratamente „minune” cu cartofi, castraveti si etc. Prietena mea a apelat la medicul estetician Calin Dobos si si-a injectat acid hialuronic in zona cearcanelor. Rezultatul a fost mai mult decat se astepta! Am inteles ca medicul Calin Dobos i-a recomandat si un lifting facial 3d pentru un rezultat mai bun!

Inregistrat
    20.04.2016

Buna, de tratat cearcane nu am auzit, dar daca vrei sa faci asta pentru un eveniment important eu zic sa nu risti sa le acoperi singura.Eu am facut asta si mi-am vazut efectul in fotografii, n-am stiut sa blenduiesc bine nuantele... iti las aici numarul unui make up artist profesional, lucreaza numai cu produse de top, o cheama Katiusa Popovici si numarul ei e 0721323203. Poti sa cauti modele pe net facute de ea. E tare tipa. Eu o urmaresc de mult.

Pagina 10 din 10 PrimulPrimul ... 8910

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us