Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 193

Subiect: Obiceiuri la nunta in Ploiesti

VERA Guest

Post Obiceiuri la nunta in Ploiesti

Buna ,
    am nunta la anu in luna sept si am o serie de nelamuriri in legatura cu obiceiurile de nunta.Eu sunt de fel din Giurgiu si acolo obiceiurile sunt cu totul altfel. Va rog sa imi spuneti si mie cum se procedeaza la batutul brazilor si cum este a doua zi de nunta pentru ca am auzit varianta cum ca a doua zi de nunta fiecare familie ( a mirelui si a miresei) vor face cate o masa separat, fiecare la el acasa, lucru care mie mi se pare o mare tampenie.Va pup dulce

Inregistrat
    14.06.2006

Implicit Re: Miresici Din Ploiesti Ajutati-ma!!!!!!!!

Citat Postat de VERA
    Buna ,
    am nunta la anu in luna sept si am o serie de nelamuriri in legatura cu obiceiurile de nunta.Eu sunt de fel din Giurgiu si acolo obiceiurile sunt cu totul altfel. Va rog sa imi spuneti si mie cum se procedeaza la batutul brazilor si cum este a doua zi de nunta pentru ca am auzit varianta cum ca a doua zi de nunta fiecare familie ( a mirelui si a miresei) vor face cate o masa separat, fiecare la el acasa, lucru care mie mi se pare o mare tampenie.Va pup dulce
    Buna , la noi se pun brazi la poarta la mire,la mireasa si la nasi cate 2. Si a doua zi se face o petrecere la mireasa acasa din cate stiu eu. La mine asa a fost. Dar depinde de fiecare acum.

Inregistrat
    01.06.2006

N-am mai auzit pana acum de 2 mese a doua zi... Eu stiu ca se face numai una, la parintii miresei (si-n fond nu vad de ce-ar fi batuta-n cuie, se face acolo unde cade lumea de acord)

Inregistrat
    25.07.2006

Citat Postat de VERA
    Buna ,
    Se bat brazi la mire, mireasa si la nasi, iar masa se face de obicei la mireasa acasa, desi uneori mai se face si nasii, depinde .....

Inregistrat
    01.06.2006

Citat Postat de catamiha
    Se bat brazi la mire, mireasa si la nasi, iar masa se face de obicei la mireasa acasa, desi uneori mai se face si nasii, depinde .....
    Eu stiam ca nasii fac duminica urmatoare. Scot finii la biserica si dupa aia dau masa cu rudele apropiate

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Re: Obiceiuri la nunta in Ploiesti

Citat Postat de VERA
    Buna ,
    eu sunt din Ploiesti si am facut nunta in Ploiesti..........iar obiceiurile nu sunt obligatorii..faci cum crezi tu ca-i mai bine.....
    brazi se pun si la mire si la mireasa..si la nasii de cununie si la cei de botez....
    iar a doua zi dupa nunta se face o masa...ciorba de potroace la unul dintre ei . la mireasa sau mire..e cam ciudat la fiecare separat..

Inregistrat
    06.02.2005

daca va pot ajuta cu ceva...cu mare placere..atunci cand pot................va pupic pe toate si multa bafta

VERA Guest

merci mult si cu siguranta daca o sa am vreo nelamurire o sa apelez la tine.........

Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us