Pagina 27 din 27 PrimulPrimul ... 17252627
Rezultate de la 209 la 212 din 212

Subiect: Siguranta copiilor

Inregistrat
    19.05.2011

Implicit Re: Siguranta copiilor

Citat Postat de b_ralu_83 Vezi mesajul
    eu il tineam pe al meu de pe la 4 luni in brate, cu spatele la mine sustinandu-i funduletul cu o mana si cu cealalata de sub brate, pozitia asta ii forteaza iar destul de mult coloana si nu parea sa simta disconfort, dimpotriva el vroia asa, sa vada cat mai multe.
    eu il tineam asa cum ai descris tu inca de pe la 3 luni jumate.
    Citat Postat de b_ralu_83 Vezi mesajul
    Fiecare copil are ritmul sau si daca vrea si poate doar nu o sa le taiem noi elanul ca nu e inca vremea.
    Corect!
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    19.05.2011

Citat Postat de andreeamarin13 Vezi mesajul
    Problema este ca nici nu mi mai incape in landou...are 70 cm si se loveste cu picioarele de el. Si in sport l am pus un pic si aluneca...asa ca m am gandit sa l las la orizontala in cel sport...si cand si cand sa l ridic la 45* ...va puup
    Nici Theo nu mai incape
    F bine te-ai gandit... iar de la 5 luni eu zic ca poti sa-l lasi chiar mai des la 45 de grade.

Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    09.06.2011

Cu landoul si noi am inceput s-avem probleme ca nu mai incape. Alta problema si mai mare este ca partea sport nu se lasa mai jos de 45 grade iar la noi plimbarile pe afara pe vremea asta se ridica la un timp de 2-3 ore pt ca dormim si doar n-o sa intru in casa dupa 30 min ca s-a terminat timpul de stat la 45 grade. sa-i stric copilului somnul.
    O sa ne mai chinuim asa inca o luna,pana facem 6 luni ca si sa o tin fortata la 45 grade cu coloana nu-mi prea vine. Mai bine o tin cu picioarele ridicate in landou , ca tot suntem la perioada cand ni le-am descoperit si stam numai cracanate cu ele in sus

Inregistrat
    19.05.2011

Citat Postat de Cristina_Bezoianu Vezi mesajul
    Cu landoul si noi am inceput s-avem probleme ca nu mai incape. Alta problema si mai mare este ca partea sport nu se lasa mai jos de 45 grade iar la noi plimbarile pe afara pe vremea asta se ridica la un timp de 2-3 ore pt ca dormim si doar n-o sa intru in casa dupa 30 min ca s-a terminat timpul de stat la 45 grade. sa-i stric copilului somnul.
    O sa ne mai chinuim asa inca o luna,pana facem 6 luni ca si sa o tin fortata la 45 grade cu coloana nu-mi prea vine. Mai bine o tin cu picioarele ridicate in landou , ca tot suntem la perioada cand ni le-am descoperit si stam numai cracanate cu ele in sus
    Mda, e nasol daca spatarul la caruciorul sport nu se lasa pe spate la orizontala. Al meu se lasa si cand adoarme (de obicei adoarme afara dupa 30 min de plimbare) il las pe spate si-l mai plimb o ora adormit.
    e bine daca Stefi accepta sa stea in landou cu picioarele in sus. al meu nici asa nu mai vrea sa stea pe spate.

Theodor 8 luni

Pagina 27 din 27 PrimulPrimul ... 17252627

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us