Rezultatele sondajului: Ce nota acordati acestui restaurant ?

Voturi
17. Nu poți vota în acest sondaj
  • 1

3 17,65%
  • 2

0 0%
  • 3

1 5,88%
  • 4

5 29,41%
  • 5

8 47,06%
Pagina 10 din 10 PrimulPrimul ... 8910
Rezultate de la 73 la 77 din 77

Subiect: Mogosoaia

Inregistrat
    18.03.2013

Implicit Re: Mogosoaia

Citat Postat de alexandaa Vezi mesajul
    Buna!
    Am fost weekendul trecut acolo la restaurant si abia terminasera de renovat. Nu au avut voie sa modifice stilul, fiind cladire de patrimoniu. Au facut o treaba excelenta, au reusit sa pastreze atmosfera si spre surprinderea mea au adaugat cateva elemente decorative brancovenesti. Imi place f mult cum a iesit!

Pana la urma nu vom avea ring afara, pentru ca nu am gasit firme care sa plaseze ringul pe pietris. In plus erau probleme cu muzica de la cortul de pe pajistea mare din spate. Vom avea spatiu de dans in interior. Tu te referi la spatiul acela pavat cu piatra din spate, in continuarea terasei cu arcade? Cred ca merge acolo ring, si eventual poti amenaja mai mult terasa cu arcade.

Noi vom avea in jur de 80 de persoane, care incap bine, si ne ramane chiar o sala mica pentru bar de cocktailuri si candy bar. Pe langa asta vom avea o sala numai pentru dans. Imi place f mult ca pun la dispozitie si terasa din jurul salii, unde vor fi fotolii si masute de vara.

Iti pot da un PM cu datele de contact daca vrei, dar cel mai usor este sa cauti pe google Il Palazzo (Quattro Stagioni) Mogosoaia si la contact ai nr de telefon al persoanei care se ocupa de evenimente. Eu zic sa o contactezi cat mai rapid daca vrei sa organizezi anul acesta. Succes!
    Wow! Multumesc mult, un raspuns rapid si plin de info Asa am sa fac!

PS: da, la spatiul acela pavat cu piatra ma refeream ... o sa vedem daca si ce se poate face ...

Inregistrat
    21.09.2012

Citat Postat de alexandaa Vezi mesajul
    Buna,

Si noi am semnat contract cu cei de la Mogosoaia, pentru sala de langa palat care este in renovare acum. Ne-a placut f mult, si cred ca se potriveste ca dimensiune pentru nr nostru de invitati.

Vom incerca sa punem un ring de dans afara, caci ne-am dorit extrem de mult sa organizam in aer liber, dar in final nu a fost sa fie. Sper sa nu fie f costisitor ringul si sa renuntam si la el.

Nu stiam ca ei pot face si decoratiuni non-florale. Banuiesc ca nu este inclus in pretul meniulu, nu?

Sunt un pic ingrijorata pt ca nu stiu cum este mancarea, si nu am mai vb cu nimeni pentru impresii. Am dori calitate, si nu cantitate, si ne vom concentra pe ideea asta, sper sa fie si ei flexibili.
    Buna fetelor,

In pretul meniului sunt incluse aranjamentele de sala (fete de scaune, fete de masa si tot ce mai trebuie astfel incat tu sa vii doar cu florile ) - spuneau ca au si covor rosu si faclii pt intrarea in restaurant..daca imi aduc bine aminte.

Cand am discutat noi de meniu, la varianta fara bauturi ne scadea ft putin din pret si nu se merita efortul de a cumpara/aduce eu tot. Asa ca noi am luat pachetul complet. Aici nu include insa tortul dar iti recomanda ei cofetarii buuuune.

Ce mi-a placut cel mai mult, e ca te pot indruma cu arajarea salii, a meselor, in functie de invitati..daca ai sau nu formatie..poti merge chiar cand sunt evenimente sa te insipri Personal ft prietenos.

Ce-i drept, nu prea am gasit pe net recenzii legat de un eveniment in sine desfasurat acolo.
    In ceea ce priveste mancarea sau servirea, nu imi fac probleme. Nu cred ca isi permit sa o dea in bara cu ceva Dupa eveniment, o sa scriu eu cum e

Si cum ar spune un agent de vanzari, fetelor, va felicit ca ati ales aceasta locatie. Este minunata. Eu abia astept nunta

Inregistrat
    21.11.2012

Citat Postat de biancahusanu Vezi mesajul
    Buna fetelor,

In pretul meniului sunt incluse aranjamentele de sala (fete de scaune, fete de masa si tot ce mai trebuie astfel incat tu sa vii doar cu florile ) - spuneau ca au si covor rosu si faclii pt intrarea in restaurant..daca imi aduc bine aminte.

Cand am discutat noi de meniu, la varianta fara bauturi ne scadea ft putin din pret si nu se merita efortul de a cumpara/aduce eu tot. Asa ca noi am luat pachetul complet. Aici nu include insa tortul dar iti recomanda ei cofetarii buuuune.

Ce mi-a placut cel mai mult, e ca te pot indruma cu arajarea salii, a meselor, in functie de invitati..daca ai sau nu formatie..poti merge chiar cand sunt evenimente sa te insipri Personal ft prietenos.

Ce-i drept, nu prea am gasit pe net recenzii legat de un eveniment in sine desfasurat acolo.
    In ceea ce priveste mancarea sau servirea, nu imi fac probleme. Nu cred ca isi permit sa o dea in bara cu ceva Dupa eveniment, o sa scriu eu cum e

Si cum ar spune un agent de vanzari, fetelor, va felicit ca ati ales aceasta locatie. Este minunata. Eu abia astept nunta
    Buna,

Eu am fost sambata trecuta la Mogosoaia si este superb, este totul inverzit si aer curat! Au terminat de renovat restaurantul de langa palat, au pus canapele pe terasa si arata f fain. Abia astept si eu nunta!

Am o intrebare: ce solutie ai gasit pentru transportul invitatilor? Eu fie inchiriez un microbuz, fie sa ii las pe ei sa se descurce cu taxi (nu stiu dc sunt pe acolo), dar nu ma multumeste nici una din variantele astea. Ma gandesc ca toti vor veni cu masina, ca sa poata bea ceva alcool si sa fie relaxati :P

Inregistrat
    10.03.2010

Buna!
    Imi poate spune cineva cum e mancarea la evenimentele lor ?
    Din cate am citit multe miresici nu au fost multumite de calitatea mancarii si as vrea sa stiu inainte de a incheia contractual cu ei.
    Multumesc

Inregistrat
    12.06.2013

Si pe mine ma intereseaza problema transportului. Cum ati rezolvat-o?

Eu voi avea invitati din provincie si desi am gasit unele localuri in fara Bucurestiului, am dubii sa plimb oaspetii, dupa un drum lung, mai departe de oras. Si dupa ore de petrecere la intoarcere, mi se pare chinuitor drumul... Sau nu?
    "Iubirea nu e târg: te iubesc pentru că mă iubești. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc!" Liviu Rebreanu

Pagina 10 din 10 PrimulPrimul ... 8910

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us