Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 194

Subiect: Fotografi, locatii pentru sedinta foto in Buzau

Inregistrat
    24.08.2007

Post Fotografi, locatii pentru sedinta foto in Buzau

Dragele mele miresici,am si eu o nelamurire:cand este momentul cel mai indicat de a face ;asa zisele;; poze oficiale ale nuntii,cum se fac in ziua de azi,in spatii cu verdeata
    Ma gandesc,inainte de a ajunge toti invitatii la casa miresei,nu se poate...dar apoi trebuie sa ajungi la biserica,la ora fixata-cum poti sa planuiesti acest lucru?
    Deja,o data ajuns la local,nu mai poti pleca,deoarece vor incepe sa-ti soseasca invitatii
    Deci,ca ultima alternativa ar ramane,dupa plecarea de la casa miresei,dar inainte de a te duce la biserica.....voi ce pareri aveti???

Inregistrat
    31.03.2007

Implicit Re: Poze...de nunta

Citat Postat de alysava Vezi mesajul
    Dragele mele miresici,am si eu o nelamurire:cand este momentul cel mai indicat de a face ;asa zisele;; poze oficiale ale nuntii,cum se fac in ziua de azi,in spatii cu verdeata
    Ma gandesc,inainte de a ajunge toti invitatii la casa miresei,nu se poate...dar apoi trebuie sa ajungi la biserica,la ora fixata-cum poti sa planuiesti acest lucru?
    Deja,o data ajuns la local,nu mai poti pleca,deoarece vor incepe sa-ti soseasca invitatii
    Deci,ca ultima alternativa ar ramane,dupa plecarea de la casa miresei,dar inainte de a te duce la biserica.....voi ce pareri aveti???
    eu voi face pozele dupa ce se termina slujba religioasa....voi chema invitatii la ora 8 la local .....slujba la biserica va incepe la 5 jumatate si sper ca nu va dura mai mult de o ora.....si cred ca pana la ora 8 am timp sa fac si pozele.

pupici

Inregistrat
    15.09.2007

Dupa cununia religioasa(depinde insa la ce ora se termina aceasta si la ce ora astepti invitatii la restaurant!) poti merge int-un parculet pentru cateva fotografii sau...ar fi ideal...ca biserica unde faceti religioasa sa aiba o mica/mare curte cu verdeata si pomi si puteti astfel profita sa faceti pozele!Te pup!
    <A href="[/IMG]http://img.weddingcountdown.com/ticker/jz2ihvxn.png" alt="save the date" ?>

Inregistrat
    24.08.2007

Citat Postat de ionela_oany Vezi mesajul
    Dupa cununia religioasa(depinde insa la ce ora se termina aceasta si la ce ora astepti invitatii la restaurant!) poti merge int-un parculet pentru cateva fotografii sau...ar fi ideal...ca biserica unde faceti religioasa sa aiba o mica/mare curte cu verdeata si pomi si puteti astfel profita sa faceti pozele!Te pup!
    da,ideea asa ar fi,eu una ma gandeam inainte de religioasa...dar sunt putin preocupata dintr-o cauza-cumnata mea,asa avea planuit,dar s-a intarziat muuuult la mire,apoi nasa era la coafor,si s-a decalat totul extrem de mult.la mireasa s-a stat f putin,ceeea ce nu e obisnuit.,,apoi fuga la biserica
    N u a mai avut timp sa faca poze.dupa biserica,toti au mers la local,si apoi nu au mai putut pleca-au f putine poze impreuna,si eu nu vreau sa mi se intample asta
    Daca un imprevizibil intarzie totul?de aceea,eu,cum am cununia civila facuta deja,o sa incep nunta mai devreme,ca sa imi ramana putin inainte de biserica.
    cam ce biserici au verdeata?eu ma gandeam la biserica greci,dar cum nu sunt in tara,nici nu stiu cum arata.ma puteti ajuta?

Inregistrat
    19.11.2007

Am auzit ca s-a constriut una noua pe bd n balcescu.Bulevardul e inchis in weekend si e aproape de crang,unde se pot face multe poze.Inca nu am vazut-o ,o sa merg vineri la Buzau si o sa-ti scriu dupa.

Inregistrat
    15.09.2007

da,ideea asa ar fi,eu una ma gandeam inainte de religioasa...dar sunt putin preocupata dintr-o cauza-cumnata mea,asa avea planuit,dar s-a intarziat muuuult la mire,apoi nasa era la coafor,si s-a decalat totul extrem de mult.la mireasa s-a stat f putin,ceeea ce nu e obisnuit.,,apoi fuga la biserica
    N u a mai avut timp sa faca poze.dupa biserica,toti au mers la local,si apoi nu au mai putut pleca-au f putine poze impreuna,si eu nu vreau sa mi se intample asta
    Daca un imprevizibil intarzie totul?de aceea,eu,cum am cununia civila facuta deja,o sa incep nunta mai devreme,ca sa imi ramana putin inainte de biserica.
    cam ce biserici au verdeata?eu ma gandeam la biserica greci,dar cum nu sunt in tara,nici nu stiu cum arata.ma puteti ajuta?
    Nu cred ca treb sa fii atat de pesimista incat sa gandesti ca ce s-a intamplat la nunta lor se va intampla si la tine....Biserica Greci sa stii ca are curte interioara plina cu verdeata si cred ca se pot face poze destul de frumoase acolo...Daca tot ai facuta civila atunci de ce nu mergeti inainte de religioasa in Crang sa faceti poze,astfel zic eu ca scapati si de grija intarziatului din varii motive si de grija ''verdetii'' ...Te pup!
    <A href="[/IMG]http://img.weddingcountdown.com/ticker/jz2ihvxn.png" alt="save the date" ?>

Inregistrat
    06.07.2007

Smile Re: Poze...de nunta

Eu am luat poze cu multi dintre invitati dupa biserica, in curtea interioara a bisercii, iar cand am cosiderat ca ajunge, parintii i-au indrumat pe toti spre restaurant, in afara de noi si nasii. Multi au mers sa se schimbe. Noi (mirii), nasii si d-soara de onoare am mers sa luam poze in vreo 2 parcuri inainte de restaurant.

Ideea este ca dupa biserica, desi este multa lume cu voi, tu si mirele tau trebuie sa mergeti la o sedinta foto (cu sau fara nasi) unde iti doresti tu cel mai tare (mai ales daca ai si timp destul). Nu te ingrijora de restul, ca e nunta voastra, si ramaneti cu poze (cat mai multe) si amintiri. Toti invitatii isi dau seama ca trebuie sa mergeti sa luati poze si voi doi, nu numai cu ei, deci nu te ingrijora de ei. Instruieste parintii sa se ocupe de invitati

Ar trebui sa deosebesti intre poze "oficiale" doar cu mirii, si poze oficiale cu mai mult invitati. Daca vrei niste poze doar tu si mirele, este o idee buna sa le faci inainte sa vina invitatii acasa la tine, sa mergeti voi doi vreo ora jumate undeva, daca aveti timp. Daca nu, merge varianta de sus, care am facut-o eu, adica sa iei poze dupa biserica, inainte de restaurant. Dar lucrul cel mai important este sa ai timp!! Fotograful meu a zis ca singurele nunti care nu ii plac sunt cele in care toata lumea e pe graba si se grabesc sa ia poze. Eu am avut biserica la ora 11 si restaurantul la ora 2, noi planuind sa mergem la restaurant la 3. Deci am avut aprox 3 ore in care am avut timp sa mergem la 2 parcuri si sa luam multe poze. Nu a fost prea mult timp liber. A fost suficient.

Daca faci nunta de noapte, sa ai grija sa ai lumina multa la poze, sa nu fie pe inserate cand ai sedinta foto .
    Am cateva poze la album, dar nu prea multe din parc. Dar intelegi ideea. E pacat ca multe mirese nu isi dau seama cat de repede se intuneca si iau poze cand e seara afara, si nu iasa pozele tocmai cum si-ar fi dorit.

Succes!

Inregistrat
    15.09.2007

Citat Postat de ralucaibr Vezi mesajul
    Am auzit ca s-a constriut una noua pe bd n balcescu.Bulevardul e inchis in weekend si e aproape de crang,unde se pot face multe poze.Inca nu am vazut-o ,o sa merg vineri la Buzau si o sa-ti scriu dupa.
    Biserica de pe bulevard nu este terminata si nu cred ca o vor termina pana la vara...si oricum biserica nu are curte si este practic la '''sosea'''.Te pup!

Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us