Pagina 2 din 44 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 347

Subiect: Este cuplul afectat de dormitul impreuna cu copilul?

Inregistrat
    22.10.2007

Implicit Re: despre ce zic taticii despre dormitul cu copilul

Citat Postat de rocsi6666 Vezi mesajul
    de ce nu ii spune ei, amandoi poate gasesc o solutie...
    Pai i-a spus, dar ea nu este ceea ce s-ar numi rezonabila cand vine vorba de copil. Solutia a fost sa se duca pe canapea daca nu-i convine

Inregistrat
    21.01.2007

Citat Postat de compact Vezi mesajul
    Sunt f curioasa ce spun taticii despre dormitul cu copilul.

Ar fi 2 cazuri (din cate am vazut eu):

1. dormit in aceeasi camera/pat

2. mama doarme cu copilul si taticul singur

disclaimer:
    - nu ma refer la situatii extreme de genul: copilul e bolnav, are colici;
    - in cazul in care nu exista decat un dormitor, se pune un paravan intre patul copilului si al parintilor?
    cel mai fericit e tot tati ca el se si odihneste,e multumit ca S doarme f bine si linistit,si mie mi e usor asa cata vreme o alaptez si noaptea

Inregistrat
    07.02.2005

Noi dormim toti in aceeasi camera, dar Eliza doarme de regula in patutul ei. Sotului ii e mila de ea o ora ziua,cand trebuie sa stea el cu ea si o pune in patul mare.Eu sper sa n-o invete rau. Deocamdata nu avem alte camere sa-i lasam ei dormitorul,si oricum e mica pt a avea camera ei. Chiar daca mananca noaptea,in general nu plange,deci tati doarme linistit(de vreo 2nopti insa,plange noaptea cand ii dau papa,deci se trezeste si tati )
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    20.04.2006

tati al nostru nu prea e de acord sa doarma bebe cu noi in pat...si eu gandeam la fel cand eram insarcinata dar acum, uneori atat de mult imi place sa doarma cu noi... nu sa devina o regula insa
    pana acum,in total s-a intamplat de vreo 5 ori sa o iau la un moment dat in noapte intre noi,pana dimineata...intr-o dimineata m-a trezit sotul sa o iau ca fata se bagase in el,si el nu mai avea loc in pat...si vroia s-o iau dar fara s-o trezesc,pana la urma am facut schimb de locuri...si cum s-a asezat el pe partea mea,fata s-a rasucit si tot in el s-a ghemuit...el,topit de gest s-a culcat la loc,asa chinuit...
    ideea e ca mie inainte sa nasc mi se parea de neconceput sa dormi cu copilul in pat...acum o las in patut ca asa cred ca e mai bine pt ea,dar mi-am schimbat parerea si tare drag mi-e sa dorm cu ea
    aa,si patutul e la noi in camera,in curand va avea camera ei si astept cu nerabdare sa vad daca simte vreo diferenta

Inregistrat
    02.05.2007

nu accept sa dorm cu bebe si tati in alta camera !
    exclus asa ceva !
    iar de dormit cu noi nu prea doarme..doarme la pranz pana sa vin tatiu acasa !

Inregistrat
    10.08.2006

Citat Postat de val.u Vezi mesajul
    tati al nostru nu prea e de acord sa doarma bebe cu noi in pat...si eu gandeam la fel cand eram insarcinata dar acum, uneori atat de mult imi place sa doarma cu noi... nu sa devina o regula insa
    pana acum,in total s-a intamplat de vreo 5 ori sa o iau la un moment dat in noapte intre noi,pana dimineata...intr-o dimineata m-a trezit sotul sa o iau ca fata se bagase in el,si el nu mai avea loc in pat...si vroia s-o iau dar fara s-o trezesc,pana la urma am facut schimb de locuri...si cum s-a asezat el pe partea mea,fata s-a rasucit si tot in el s-a ghemuit...el,topit de gest s-a culcat la loc,asa chinuit...
    ideea e ca mie inainte sa nasc mi se parea de neconceput sa dormi cu copilul in pat...acum o las in patut ca asa cred ca e mai bine pt ea,dar mi-am schimbat parerea si tare drag mi-e sa dorm cu ea
    aa,si patutul e la noi in camera,in curand va avea camera ei si astept cu nerabdare sa vad daca simte vreo diferenta
    Asa gandeai si cand era mica-mica? Ca eu sunt in continuare de parere ca bebe trebuie sa doarma in patul lui (sau camera, daca are) si nu mi-e deloc drag sa o stiu langa mine, nu de alta dar mi-e groaza sa n-o strivesc. Asa ca sunt curioasa daca e posibil sa-mi schimb parerea cand o fi copilul mai tapanos.

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de Ioana85 Vezi mesajul
    Asa gandeai si cand era mica-mica? Ca eu sunt in continuare de parere ca bebe trebuie sa doarma in patul lui (sau camera, daca are) si nu mi-e deloc drag sa o stiu langa mine, nu de alta dar mi-e groaza sa n-o strivesc. Asa ca sunt curioasa daca e posibil sa-mi schimb parerea cand o fi copilul mai tapanos.
    cand era mica mica nu vroiam ca mi-era frica...si pe masura ce a crescut am inceput sa-mi doresc...asta nu inseamna ca si la tine va fi la fel,poate o sa-ti mentii parerea...oricum,desi vreau si atunci cand doarme cu noi, dimineata ma trezesc asa bucuroasa,tot nu o iau in pat cu noi...s-a intamplat doar intr-o perioada cand se trezea fff des noaptea

Inregistrat
    15.05.2006

Citat Postat de compact Vezi mesajul
    Sunt f curioasa ce spun taticii despre dormitul cu copilul.

Ar fi 2 cazuri (din cate am vazut eu):

1. dormit in aceeasi camera/pat

2. mama doarme cu copilul si taticul singur

disclaimer:
    - nu ma refer la situatii extreme de genul: copilul e bolnav, are colici;
    - in cazul in care nu exista decat un dormitor, se pune un paravan intre patul copilului si al parintilor?
    In prima luna a dormit in landou pt ca era mica si acolo era bine protejata dar dupa a inceput sa nu-i mai placa sa doarma pe spate ci pe burtica iar in landou nu mai incapea si cum patut inca nu avem am mutat-o in pat cu noi si nu ne deranjeaza desi sincer mi-e dor sa dormim in doi. Cand vom avea posibilitati o vom muta in patutul ei si asta cred ca se v-a intampla foarte curand. Oricum ea in patul nostru doarme pe paturica ei si invelita tot cu paturica ei pt ca fiind in mijloc noi o dezvelim. Asa ca eu nu cred ca v-a simti diferenta de la pat la patut. Decizia am luat-o in 2 asa ca tati e 100% deacord
    “What we think is proved by what we do.” - Richard Wurmbrand

Pagina 2 din 44 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us