Pagina 3 din 57 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 454

Subiect: Cofetarii si patiserii in Vrancea

Inregistrat
    03.05.2008

Implicit Re: Miresicile din Vrancea, adunarea!

Citat Postat de josefine Vezi mesajul
    Lusa, iti trimit pe privat poze. hm, eu nu chiar am facut la focsani - la lepsa-gresu, la pensiune. de restaurante nu pot sa spun nimic. pe mine nu m-a dezamagit nimeni dpdv al calitatii, dar nu mi-a placut cofetaria teatru, pentru ca nu sunt deschisi la sugestii si nici nu asigura transport pentru tort. dar nu am avut ce face.
    deci tu ai facut tortul la teatru pana la urma? si mie imi dau impresia ca sunt un pic invechiti asa, sau poate e doar prejudecata mea ca-i stiu de o gramada de timp...in acelasi loc.... la fel...

Inregistrat
    21.09.2006

da, la teatru. am incercat sa aduc de la bucuresti sau buzau (nu neaparat ca gasisem ceva mai bun, dar era mai aspectuos). pana la urma am lasat-o balta, era prea complicat cu transportul, ca iti trebuie masina frigorifica. poveste lunga cu transportul tortului de la focsani la lepsa, o sa iti povestesc, daca vrei. dar tu ai scapat
    era o tipa mai demult care isi deschisese salon si tundea mai tinereste, ma rog, mai fistichiu, poate ea o fi aneta. dar nu stiu nimic de ea.
    bau

Inregistrat
    03.05.2008

Citat Postat de josefine Vezi mesajul
    da, la teatru. am incercat sa aduc de la bucuresti sau buzau (nu neaparat ca gasisem ceva mai bun, dar era mai aspectuos). pana la urma am lasat-o balta, era prea complicat cu transportul, ca iti trebuie masina frigorifica. poveste lunga cu transportul tortului de la focsani la lepsa, o sa iti povestesc, daca vrei. dar tu ai scapat
    era o tipa mai demult care isi deschisese salon si tundea mai tinereste, ma rog, mai fistichiu, poate ea o fi aneta. dar nu stiu nimic de ea.
    cum ati facut sa-l duceti la lepsa? dar sa stii ca a aratat f bine, oricum, chiar si facut la teatru...

Inregistrat
    21.09.2006

cu dusul tortului, super complicat - cred ca a fost cel mai stresant de organizat.
    intai am cautat pe internet masini frigorifice de inchiriat. nu am gasit decat tiruri - iti dai seama, sa inchiriem tir pentru un tort nu merita.
    apoi, am vorbit cu cineva care mi-a spus ca stie el pe un distribuitor de inghetata si poate lua tortul in masina de inghetata, ca cica nu ingheata o ora pana la lepsa. si asa a ramas stabilit pana in ziua nuntii.
    dimineata, in ziua nuntii, s-a dus taica-miu sa puna tortul in masina de inghetata, ca doar rezolvasem. a venit masina, a deschis ala in spate, lui taica-miu sa ii cada fata cica nu numai ca era inghetat acolo(-20 de grade), de ajungea tortul inghetat mai tare decat o inghetata, dar cica era si peste inghetat (iti dai seama, tort inghetat si miros de peste; combinatia ideala)
    asa ca l-a trimis taica-miu pe ala cu masina lui cu tot, a luat o masina, a bagat aer conditionat la maxim de iti clantaneau dintii, pus tortul pe scaunul pasagerului si incet, incet, sa nu cumva sa cada tortul la fiecare groapa, a ajuns si el in vreo o ora jumatate. spunea ca i-a fost cam frig dar macar a ajuns bine..
    bau

Inregistrat
    03.05.2008

doamne, asta da aventura...vezi, astea cred ca sunt momentele care atunci iti cresc adrenalina considerabil, si de care iti amintesti cu amuzament dupa ce totul se termina cu bine.... dar cum de ati facut nunta la lepsa si nu in Focsani?

Inregistrat
    21.09.2006

Noi stiam ca vrem sa facem nunta, cu mult timp inainte..dar uite asa, a trecut timpul, noi cu alte ganduri. Prin ianuarie vorbeam - hai sa rezervam si noi ceva si stiam ca vrem la munte si am lasat-o mai moale cu cautatul de restaurante Cam asa a fost
    bau

Inregistrat
    03.05.2008

Eu nu prea as vrea sa iau husele de la ei, si nici prin cap nu-mi trecuse sa am artificii sau perdea de lumini, asa ca ar trebui sa fie ok...

La ce cofetarie ai facut tortul si din ce a fost? Pe mine ma tenteaza martipan sau ciocolata alba, insa nu stiu daca si unde se face asa ceva in Focsani....

Iti multumesc inca o data!

Inregistrat
    02.05.2007

Cofetaria cred ca se cheama Crizantema, cred ca a scris cineva numele ei. cum te duci la hala, stai cu fata la hala, undeva in partea stanga inainte de a cobora scarile acelea spre hala mare din Piata.
    Nu stiu sa aibe tort cu martipan dar deja trec doi ani, asa ca poate sa mai schimbat, sa mearga mama ta sa intrebe si la Cofetaria Teatru.

Pup.

Citat Postat de Lusa23 Vezi mesajul
    Eu nu prea as vrea sa iau husele de la ei, si nici prin cap nu-mi trecuse sa am artificii sau perdea de lumini, asa ca ar trebui sa fie ok...

La ce cofetarie ai facut tortul si din ce a fost? Pe mine ma tenteaza martipan sau ciocolata alba, insa nu stiu daca si unde se face asa ceva in Focsani....

Iti multumesc inca o data!

Pagina 3 din 57 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us