Pagina 2 din 42 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 333

Subiect: Rochia de mireasa in Vrancea

Inregistrat
    06.04.2009

Implicit Re: Miresicile din Vrancea, adunarea!

Citat Postat de anda832002 Vezi mesajul
    Salutare! si eu am nunta anul acesta in Focsani, pe 11 iulie la Romantic. Eu mi-am comandat deja rochia la Marriage Couture Bucuresti. Atasez o poza sa o vedeti. De unde va luati invitatiile, cardurile de masa, marturiile? Eu m-am gandit sa fac comanda de pe net, dar am auzit ca este un magazin La Sposa dragut. Stiti ceva de el?
    Va pup pe toate!
    E foarte frumoasa rochia ta, a mea a costat ceva mai putin (2500 lei) si am luat-o de la Piatra Neamt (e cea de la avatar), sunt foarte multe magazine cu haine dragute acolo, nici nu se compara cu Focsaniul. In ceea ce priveste accesoriile de la Sposa sunt foarte bine executate si mi se par cam cele mai frumoase din Focsani. Eu mi le-am comandat la targul de nunti in ianuarie la Bucuresti.

Inregistrat
    30.03.2009

Implicit Re: Rochia de mireasa in Vrancea, preturi, saloane

Buna!

Eu chiar azi "m-am documentat" in legatura cu rochiile de mireasa. Nu am fost prin magazine, dar m-am uitat pe net si vreau sa spun ca cele mai cautate, LaSposa, sunt in jur de 1500-2000 EUR. In plus, voalul mai costa vreo 400-700 EUR. La Mariage Couture sunt cam aceleasi preturi. Eu stau in Bucuresti si foarte probabil mai intai o sa imi caut ceva pe aici. Totusi, eu am vazut magazinele din Focsani si mi s-au parut destul de ok (inca nu am calcat pragul vreunuia pentru rochie de mireasa). Parerea mea este, laura 21, ca ar trebui sa iti iei din Italia, mai ales din punct de vedere al pretului si din cauza faptului ca in Romania aduc foarte tarziu sau chiar deloc colectiile care au aparut deja in afara. Ca sa te covingi, du-te si probeaza o rochie care iti place foarte mult si apoi poti sa trimiti un mail in tara, ca sa verifici pretul si disponibilitatea. Eu asa as face!
    Chiar ma gandesc sa imi comand o rochie din afara, pentru ca m-ar costa mai putin cu siguranta!

Pupici!

Inregistrat
    06.02.2009

Talking Re: Miresicile din Vrancea, adunarea!

Citat Postat de anda832002 Vezi mesajul
    Salutare! si eu am nunta anul acesta in Focsani, pe 11 iulie la Romantic. Eu mi-am comandat deja rochia la Marriage Couture Bucuresti. Atasez o poza sa o vedeti. De unde va luati invitatiile, cardurile de masa, marturiile? Eu m-am gandit sa fac comanda de pe net, dar am auzit ca este un magazin La Sposa dragut. Stiti ceva de el?
    Va pup pe toate!

suuuuuperbaaaaaaaaaaaaaa rochita

pup

Inregistrat
    30.03.2009

Buna fetelor!

Am revenit cu noutati... m-am gandit ca o sa va intereseze. Am dat o tura pe Lipscani, centrul vechi al capitalei noastre dragi (care acum arata de parca ar fi fost bombardat apropo). Am trecut pe la Calin Events, White Lady, Sposa del Amore si Christian Phillipe. La Calin Events preturile erau chiar f ok, sub 2000 lei (dar nici nu am vazut ceva deosebit), la White Lady erau dragute, aveau corsetul putin mai incarcat cu broderie, etc. Partea buna era ca rochitele erau destul de usoare si, surprinzator, erau din 2 piese. Ca pret, in jur de 2500 lei. La Sposa del Amore (unde se gasesc colectiile Eddy K, pentru doritoare), am ramas putin dezamagita deoarece nu aveau decat cateva modele - vanzatoarea mi-a spus ca aduc pe rand cateva modele din colectie pe care ulterior nu le mai aduc decat la comanda. Pretul era de 1600 Euro cu bolero, fara voal, crinolina, etc..
    La Christian Phillipe nu aveau decat 3 modele in magazin, restul se fac la comanda, dar preturile erau f rezonabile.
    Am trecut si pe la micile magazine, care erau pline de rochite si se putea face la comanda modelul propriu sau al clientei. Preturile variau de la 800 lei pana la 2000 lei - deci pentru toate gusturile, marimile si buzunarele.
    Eu inca nu mi-am gasit o rochita care sa imi placa....dar astept si parerile voastre.

V-am pupat!

Inregistrat
    09.03.2009

Citat Postat de gabi_myx_mail Vezi mesajul
    Buna fetelor!

Am dat o tura pe Lipscani, centrul vechi al capitalei noastre dragi (care acum arata de parca ar fi fost bombardat apropo). Am trecut pe la Calin Events, White Lady, Sposa del Amore si Christian Phillipe. La Calin Events preturile erau chiar f ok, sub 2000 lei (dar nici nu am vazut ceva deosebit)
    Am trecut si eu pe la Calin Events si mi-a cazut cu tronc rochia pe care o am in album... Am pus-o pe mine si s-a lipit. Acum trebuie sa merg sa dau comanda si o voi primi pe masurile mele (nu aveau pe stoc). Imi place ca e foarte simpluta cu broderia draguta si lucrata foarte frumos.
    Sincer, am fost la multe magazine (si in Bucuresti, si in Focsani, si in Iasi, si in Bacau) insa nu am gasit altceva care sa imi placa mai mult... Daca imi placea forma nu imi placea cum era lucrata, sau avea aplicatii urate (bine, mi-au placut altele de firma dar bugetul are o limita)
    Pupici

Inregistrat
    29.05.2009

buna si eu sunt o viitoare miresica din focsani si mie mi-a intrat la inimioara de la calin events si era doar 14mil cate pers intra la ambasador si ce avans tiau cerut sau cu meniu ce trebuie sa aduci u, eu la anu vreau s ma marit si inca nu mam interesat de nimik k nu sunt in focsani daca imi poti da cateva informatii legat de restaurante.ms pls

Inregistrat
    09.03.2009

Citat Postat de gaya24 Vezi mesajul
    buna si eu sunt o viitoare miresica din focsani si mie mi-a intrat la inimioara de la calin events si era doar 14mil cate pers intra la ambasador si ce avans tiau cerut sau cu meniu ce trebuie sa aduci u, eu la anu vreau s ma marit si inca nu mam interesat de nimik k nu sunt in focsani daca imi poti da cateva informatii legat de restaurante.ms pls
    Buna

La Ambasador (sala de jos) intra cam 100-120 pers. Avans am dat 1.500 RON. Meniul si mai multe detalii stabilim in weekend (revind dupa sa iti spun mai multe) si nu include bauturile.
    Si cu rochia iti recomand sa nu te grabesti Sa astepti targurile de nunti si noile colectii.

Inregistrat
    30.03.2009

Citat Postat de ElenaDediu Vezi mesajul
    Am trecut si eu pe la Calin Events si mi-a cazut cu tronc rochia pe care o am in album... Am pus-o pe mine si s-a lipit. Acum trebuie sa merg sa dau comanda si o voi primi pe masurile mele (nu aveau pe stoc). Imi place ca e foarte simpluta cu broderia draguta si lucrata foarte frumos.
    Sincer, am fost la multe magazine (si in Bucuresti, si in Focsani, si in Iasi, si in Bacau) insa nu am gasit altceva care sa imi placa mai mult... Daca imi placea forma nu imi placea cum era lucrata, sau avea aplicatii urate (bine, mi-au placut altele de firma dar bugetul are o limita)
    Pupici

Ma bucur tare mult ca ti-ai gasit rochita visurilor! Eu mai am timp sa caut o sa astept pana in februarie, sa vad ce mai apare! Pana atunci, incerc sa imi dau seama ce ma avantajeaza...ca ce vreau eu nu mi se potriveste deloc

Am incercat sa iti vad rochita, dar nu am reusit, poate o atasezi la mesaj!

Oricum, sunt sigura ca este f finuta...sunt facute cu gust cele de la Calin Events! (sa nu mai vb de preturi - mai mult decat rezonabile, fata de "cele de firma")

Pupici multi! Si asteptam pozici...

Pagina 2 din 42 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us