Pagina 3 din 49 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 392

Subiect: unde iesim sa mancam in bucuresti??

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: unde iesim sa mancam in bucuresti??

Va propun eu altceva, nu de mancare, dar de... RELAXARE. Ceai la Cotroceni. Cand sunt in tara sunt mereu pe acolo. Ceaiurile oolong sunt bune. Acuma cand venim il duc si pe al meu. Eu mereu mergeam cu prietenele dar cred ca e o atmosfera romantica totusi. Stai jos pe perne, o iasca arde pe masuta mica de lemn, ti se aduce ceaiul in recipiente de lut, ti se da si un clopotel ca sa comanzi...

Imi mai place salzburg cafe- miam!... Am fost acolo de cateva ori si am mancat numai dulciuri- nu am apucat sa degust snackurile.

Mai e o cafenea draguta vizavi de cecul de pe calea victoriei (nu mai stiu cum se cheama) dar e ultra amuzant pt ca daca va asezati langa iesire (e o banca din fier forjat la geam), chelnerita se uita la voi ca la butelie sa nu fugiti fara sa platiti LOOOOL. Sau doar eu si prietenele mele avem aer de cersetoare hahahaa .

Am preferat sa vb despre cafenele in loc de restaurante pt ca nu prea am experiente bune la rest din bucuresti (vezi toate hotelurile, in special capsa plus la cena, la mama si altele). Acum imi propun sa incercam silviu's sau basilicum, esperanto si inca unul-sa mai vedem. Aaaa, legat de restaurante, a devenit deja traditie ca la ziua mea de nastere sau cand se intampla sa fiu in romania sa dau o masa pt prietenele mele la rest chinezesc minion din piata amzei.

Rest Decebal e linga scara blocului meu, asa ca mergem destul de des acolo. Se maninca bine, se serveste repede.

Tot linga Decebal s-a deschis de putin timp un rest italian, unde obisnuiam asta vara s aluam micul dejun (dar nu in fiecare zi)... stati sa ma uit pe balcon sa vad cum ii zice...Trattoria

Inainte sa ne casatorim ne-am facut veacul la Rest Insieme, ...mmm, papa italian bun de tot. Tortellini al forno si paste cu somonel.. yamy!! Si un tiramisu de te lingi pe degete. Aici am vrut sa fcem cununia civila, dar era cam departe de primarie..

Si tot tiramisu f bun am mincat la Hard Rock in Dr. Taberei.

Acum 2 seri am fost la libraria Carturesti si mi-a placut atmosfera, e super pt ceai.. Miroase de la intrare a aroma de vanilie, apoi a ceai verde... plus ca e muzica super frumoasa (jazz).

Ruby Tuesday - pt excese culinare, mincare americaneasca dulce-picanta- gustoasa. Bun dar nu prea des.

... si cind are sotul meu vreo fantezie culinara, mincam acsa... pt ca toti banii din lume nu pot cumpara ce face el..
    daca dragoste nu e, nimic nu e

http://new.photos.yahoo.com/cata_ms/album

La Mariott e un rest arabesc cu tot felul de mincaruri bune. Nu mai tin minte preturile, dar cred ca au fost ok. Ne-am luat fiecare cite 3 feluri de mincare, diferite, apoi am facut schimb.

La Thalia cind mergem, eu iau doar tigaie picanta pt ca imi place f mult. Si tot picanta se face o tigaie la... (am uitat..) mai jos de Eroilor, pe p stinga cum mergeti spre Academie. E un restaurant micut, simpatic, cu balcon si terasa..

Acum vreo 2 ani am fost invitata la Crown Plaza la un prinz ce a durat 4 ore (mincare +discutii). Pt o taxa fixa te ghiftuiesti cu tot felul de bunatati, brinzeturi, mezeluri, mincare gatita, prajituri, tort... Am ajuns acasa precum greiere bortos.. Atmosfera a incalzit-o Calin Geambasu si trupa lui (cinta exceptional!!!)
    daca dragoste nu e, nimic nu e

http://new.photos.yahoo.com/cata_ms/album

Inregistrat
    07.02.2005

Unhappy De ce numai in Bucuresti?

De ce numai in Bucuresti????
    Hai sa vedem localuri bune din mai multe coltzuri ale tzarii niciodata nu stii pe unde ajungi.........

Schimbam topik?
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de cata_enea

Acum vreo 2 ani am fost invitata la Crown Plaza la un prinz ce a durat 4 ore (mincare +discutii). Pt o taxa fixa te ghiftuiesti cu tot felul de bunatati, brinzeturi, mezeluri, mincare gatita, prajituri, tort... Am ajuns acasa precum greiere bortos.. Atmosfera a incalzit-o Calin Geambasu si trupa lui (cinta exceptional!!!)
    Mie nu imi place mancarea de la Crown Plaza, dar sunt topita dupa mancarea de la Mariott.
    Unde imi mai place sa mananc: Angel's, Trattoria, Taverna sarbului, Becker Brow. Mai ales Taverna sarbului, e si foarte buna mancarea si foarte mari portiile. Iar tiramisu e de vis...

Inregistrat
    28.07.2006

pe langa ce s-a amintit (unele dintre), mai mancam si la provance, la mama dar la cel de la orhideea sau delea veche, la city grill victoriei, la silvius e ok, iar cele mai bune ceaiuri sunt de la manuel cafe de la primaria sectorului 1. cel de menta si pasiune rosie sunt dementiale. au unul si in unirii la parter. merita incercate, sunt unice. si si mai sincer, mie imi place mancarea chinezeasca comandata acasa de la wu xing.

Inregistrat
    28.07.2006

la taverna sarbului am fost de doua ori dar la sinaia si chiar a fost super buna papa mancata acolo. portiile sunt uriase, iar preturile rezonabile. branza iute e dementiala. cica tav sarb ar fi a lui tuca! la angels nu-mi place ca sunt fitosi si numai pustani cu aere de vedete, si chiar nu m-am simtit bine cand am fost cu tata. mi-a stat mancarea in gat. iar daca mergi seara, cand ies si mimozele la agatat, chiar ca pleci de acolo cu un gust amar!

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de alecsa
    la angels nu-mi place ca sunt fitosi si numai pustani cu aere de vedete, si chiar nu m-am simtit bine cand am fost cu tata. mi-a stat mancarea in gat. iar daca mergi seara, cand ies si mimozele la agatat, chiar ca pleci de acolo cu un gust amar!
    Pai inseamna ca am avut noroc, ca in Angels am fost de fiecare data cu colegii si fiind multi am bagat de seama ce e prin jur.
    Imi dau seama ca mai imi plac unele locuri: Snack Attack (mai ales ciorbitele!) si Irish pub (sunt moarta dupa placinta lor cu rinichi si carne!). Desi nu sunt restaurante....

Pagina 3 din 49 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us