Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 77

Subiect: rochii de nasica

Inregistrat
    23.10.2008

Implicit Re: rochii de nasica

Pai nici eu nu sunt foarte inalta, 1.63, dar ma mai ajuta si tocurile sau croitoreasa sa mai taie din rochie. Pe mine rochiile lungi ma avantajeaza in sensul ca ma ajuta sa par de varsta pe care o am (25), ca altfel lumea nu-mi da mai mult de 20 de ani.

Inregistrat
    04.10.2006

Citat Postat de Cammie Vezi mesajul
    Eu pe inaltimea mea nu-mi gasesc rochii lungi . Toate sunt foooooarte lungi pentru mine. Doar daca imi fac la comanda.
    daca modelul o permite cred ca poti sa le si scurtezi la o croitoreasa... nu e obligatoriu sa renunti la ideea de rochie lunga

Traumele noastre culinare:
    http://www.numabun.ro

Inregistrat
    09.04.2008

Eu am 1,55m. Tocuri iau maxim de 7-8 cm. Am 28 de ani dar nici mie nu-mi da lumea mai mult de 20 .
    Iar croitoresele pe care le-am cunoscut eu prefera sa faca o rochie de la inceput decat sa modifice una.
    Am avut eu de-a lungul timpului si rochii lungi, facute la comanda bineinteles, dar in momentul de fata nu ma mai incap .

Inregistrat
    07.07.2007

Citat Postat de Cammie Vezi mesajul
    Eu am 1,55m. Tocuri iau maxim de 7-8 cm. Am 28 de ani dar nici mie nu-mi da lumea mai mult de 20 .
    Iar croitoresele pe care le-am cunoscut eu prefera sa faca o rochie de la inceput decat sa modifice una.
    Am avut eu de-a lungul timpului si rochii lungi, facute la comanda bineinteles, dar in momentul de fata nu ma mai incap .

cunosc si eu croitoreasa care mai bine face o rochie, decat sa retuseze una cumparata.
    eu am avut o singura rochia lunga, cand am terminat clasa a 12 sunt inca ff mandra de ea,mai ales ca inca mi-e buna
    ALI

Inregistrat
    03.01.2008

O sa fiu si eu nasica in mai. Ma ajutati si pe mine sa gasesc o rochie de nasa???? Problema mea e marimea rochiei. Eu caut ceva marimea 42-44 si nu gasesc.

Inregistrat
    28.08.2008

Citat Postat de laura2112 Vezi mesajul
    O sa fiu si eu nasica in mai. Ma ajutati si pe mine sa gasesc o rochie de nasa???? Problema mea e marimea rochiei. Eu caut ceva marimea 42-44 si nu gasesc.
    Eu am facut mai in urma un rezumat al cautarilor mele...Poti sa citesti acolo, poate iti mai vin idei .
    Eu zic ca dimensiunile tale nu sunt deloc anormale, asa ca gsesti orice rochita cu nr 42-44.

Inregistrat
    30.09.2008

Si eu o sa fiu nasica vara asta si am inceput sa imi caut rochita. Eu nu vreau o rochie lunga as vrea ceva pana
    mai jos de genunchi . Mi se pare destul de dificila problema gasirii unei rochite elegante, care sa se incadreze in buget ( am vazut la alb si negru niste rochii superbe ... pe la 2000 de ron ). La ma cherie nu m-am uitat, e o idee buna. Stiu ca mai este un magazin acolo unde era Flacara unde am gasit o rochita draguta.

Inregistrat
    10.02.2007

Citat Postat de pusicu Vezi mesajul
    Pai nici eu nu sunt foarte inalta, 1.63, dar ma mai ajuta si tocurile sau croitoreasa sa mai taie din rochie. Pe mine rochiile lungi ma avantajeaza in sensul ca ma ajuta sa par de varsta pe care o am (25), ca altfel lumea nu-mi da mai mult de 20 de ani.
    same old sh-t Cand ma iau cu d-ra imi creste tensiunea Mama spune ca ar trebui sa ma bucur
    Chiar nasicilor,am ramas super impresionata de modelele de pe site de la ma cherie. Oare cate din modelele de acolo se gasesc in mazin? Si eu vreau lunga doar ca mai am ceva timp pana in iulie, mai cercetez listuta lui Ely
    Ultima editare de daniela_psy : 12.04.2009 02:00:15

Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us