Rezultatele sondajului: Sunteti multumita de rochia comandata online?

Voturi
433. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

220 50,81%
  • Nu

213 49,19%
Pagina 2 din 1006 PrimulPrimul 123412521025021002 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 8047

Subiect: Comandati rochia on-line?

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Si pe mine m-a batut gandul sa mi-o cmand pe net, vazusem eu un model care nu-mi iesea din minte nicicum, insa implica prea multe riscuri: sa o comanzi cine stie unde si sa nu-ti ajunga la timp sau deloc, sa nu-ti fie buna, sa nu te prinda modelul, sa arate in poza mult mai bine decat in realitate...pana la urma mi-am gasit un model care mi-a placut mult la Salon Gabriela si am reusit sa imi scot celalat model din minte.
    Cred ca nu trebuie sa recurgem la solutii extreme, trebuie sa existe o rochie gata facuta care sa ti se prinda de suflet, si in ultima instanta se poate recurge la o croitoreasa.

Implicit

Citat Postat de ligia
    Si pe mine m-a batut gandul sa mi-o cmand pe net, vazusem eu un model care nu-mi iesea din minte nicicum, insa implica prea multe riscuri: sa o comanzi cine stie unde si sa nu-ti ajunga la timp sau deloc, sa nu-ti fie buna, sa nu te prinda modelul, sa arate in poza mult mai bine decat in realitate...pana la urma mi-am gasit un model care mi-a placut mult la Salon Gabriela si am reusit sa imi scot celalat model din minte.
    Cred ca nu trebuie sa recurgem la solutii extreme, trebuie sa existe o rochie gata facuta care sa ti se prinda de suflet, si in ultima instanta se poate recurge la o croitoreasa.
    pai si mie mi-a intrat un model in minte...si numai ala era cel mai frumos...si pana la urma l-am facut la o casa de moda...si a iesit super bine...mai misto decat imi imaginam...si ma prinde si modelul...

krysta Guest

Implicit

eu vreau sa va zic ca am comandat pe net de vreo 5 ori(fie blugi,geaca...pana la produse cosmetice)si niciodata nu mi-au ajuns asa cum ma asteptam,pana si culoarea era alta,croiala nici nu mai zic.Mi-am facut comanda la o bicicleta de camera foarte faina alba si mie mi-a ajuns gri si alt model.Oricum banii i-am dat ...ideea e ca nu se merita sa iti cumperi ceva de pe net,e mai sanatos pima sa vezi,sa probezi si apoi sa cumperi

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Eu mi-am cumparat o groaza de chestii de pe net, si am fost multumita. Dar rochia de mireasa... Asta e alta gasca in alta traista. Eu vad cumpararea rochiei de mireasa ca pe un ritual. Adica sa mergi tu sa probezi zeci de rochii, sa atingi materialul, sa iti schimbi opinia de zeci de mii de ori, pana cand, intr-un sfarsit, probezi ceva, si mama-soacra (in cazul meu), zice "Aaaaaaa!", cazuta in extaz. LOL. Daca si mama-soacra cade in extaz.... LOL Apoi urmeaza faza de "impopotonat". Adica: nu vreau culoarea aia, vreau alb cu picatele, nu vreau tulle, vreau crepe de chine, vreau niste cristale swarowski ici si colo, corset brodat in forma de inimioara, sau mai stiu eu ce-ti trece prin cap. LOL. Nu poti sa sari peste fazele astea, e ca si cum nu ti-ai fi luat rochie. Bafta si spor la cumparaturi!...

Inregistrat
    26.06.2006

Implicit

Buna fetelor!
    Sa nu faceti greseala sa va cumparati on line. Eu mi-am ales cateva modele si am avut noroc ca am fost sa le vad inainte de a comanda. Eu locuiesc in Londra si mi-a fost usor sa ajung la reprezentanta. Era diferenta ca de la cer la pamnt intre ce am vazut in catalog si ce era in realitate. Sfatul meu: nu e o afacere prea buna sa ti-o iei on line. Risti sa fii dezamagita. Pupici!

Inregistrat
    26.06.2006

Implicit

Buna fetelor!
    Sa nu faceti greseala sa va cumparati on line. Eu mi-am ales cateva modele si am avut noroc ca am fost sa le vad inainte de a comanda. Eu locuiesc in Londra si mi-a fost usor sa ajung la reprezentanta. Era diferenta ca de la cer la pamnt intre ce am vazut in catalog si ce era in realitate. Sfatul meu: nu e o afacere prea buna sa ti-o iei on line. Risti sa fii dezamagita. Pupici!

Inregistrat
    20.06.2006

Implicit

Nu e deloc indicat sa cumperi ceva asa important cum e rochia de mireasa fara sa o vezi si sa o probezi. Si mie mi-au placut unele modele de pe net, mi se pareau superbe, dar cand am fost sa le vad...mare dezamagire. Arata mult mai bine in poze....Asa ca, vedeti, probati.

Pupici

Inregistrat
    07.07.2006

Implicit

eu personal nu as avea incredere sa comand o rochita pe care nu am probat-o.Am fost la *reclama* si am probat o rochita ,in revista arata super dar pe mine nu arata asa.Nu ma consider grasa (am 1.75 si 57 kg)dar era diferenta intre cum imi venea mie pe talie corsetul si cum ii venea fetei din revista.Cam mare as zice......Ce sa zic daca ai curaj merita sa incerci poate vei fii multumita.

Pagina 2 din 1006 PrimulPrimul 123412521025021002 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us