Pagina 2 din 55 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 439

Subiect: Cofetaria Photocake

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: tort cofetaria photocake

Citat Postat de Luc Vezi mesajul
    ...am luat tort de la Photocake. Nu ne-a placut. Aspectul e OK, adica noi am facut 7 ani si iubita mea mi-a facut o surpriza: un tort in forma cifrei 7 f. frumos. Dar... cand l-am taiat, am fost f. dezamagiti: martipanul avea o consistenta si gust de coca iar interiorul, care a fost comandat ambasador cu crema de visine, n-a avut nici o visina si a fost extrem de gretzos.
    nasol..........eu personal am mancat.........a fost divin,nu bun..........superrrrrrrrrr!!.........am mancat jofre si cu fructe de padure..........va promit ca pana la sf lui martie revin cu vesti pt ca fac comanda........si doar nu s tampita sa nu va spun cum a fost sau sa mi fac tort la ei dc nu e bun..........

Inregistrat
    02.03.2007

Citat Postat de Luc Vezi mesajul
    ...am luat tort de la Photocake. Nu ne-a placut. Aspectul e OK, adica noi am facut 7 ani si iubita mea mi-a facut o surpriza: un tort in forma cifrei 7 f. frumos. Dar... cand l-am taiat, am fost f. dezamagiti: martipanul avea o consistenta si gust de coca iar interiorul, care a fost comandat ambasador cu crema de visine, n-a avut nici o visina si a fost extrem de gretzos.
    Buna Luc,

Ciudat........eu am fost la o nunta si au avut tortul de la Photocake.....a fost extraordinar.......poate nu ati ales bine aromele, cremele....incercati ceva mai racoritor.......ei sunt flexibili si iti fac ce combinatie vrei.
    Eu am mai mancat prajituri si torturi bune la Cofetaria Agapitos, prin spate la Teatrul National. Daca iti place ciocolata ,incearca Amarena....foarte bun!
    Succes!

Inregistrat
    05.08.2006

Mitutza, sa ne spui cum a iesit tortul, pentru ca si noi tot acolo il facem. Desi cei de la Turabo ne-au spus ca putem sa alegem si ale laboratoare, am auzit multe lucruri bune despre torturile de la Photocake, dar stii cum e.... Peste 10 zile este ziua puiului meu si ma gindeam sa profit de ocazie si sa comand si eu, asa ca spune-mi ce varianta de umplutura alegi tu, sa iau eu alt model, sa facem schimb de experienta

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de tasha Vezi mesajul
    Mitutza, sa ne spui cum a iesit tortul, pentru ca si noi tot acolo il facem. Desi cei de la Turabo ne-au spus ca putem sa alegem si ale laboratoare, am auzit multe lucruri bune despre torturile de la Photocake, dar stii cum e.... Peste 10 zile este ziua puiului meu si ma gindeam sa profit de ocazie si sa comand si eu, asa ca spune-mi ce varianta de umplutura alegi tu, sa iau eu alt model, sa facem schimb de experienta
    eu merg la degustat cu ocazia asta........insa stiu de var jofre si fr de padure ca sunt bune..........poate degust si altceva...........sapt viitoare va spun ce si cum...........e hotarata faza cu tortul........gata..........dau comanda si va spun ce si cum...........

Inregistrat
    05.08.2006

Sincer si noi tot la varianta cu fructe de padure ne gindeam, pare mai light si mai potrivit cu sfirsitul de iunie cind avem noi nunta. Si tipa de la Turabo tot pe asta ni l-a recomandat. Noi vom degusta inainte de comanda finala citeva variante atunci cind vom face si degustarea finala a meniului (inainte de a semna contractul am degustat meniul si am mai schimbat atunci cite ceva din el, de fapt tot in afara de peste ). Dar daca ma duc saptamina viitoare sa iau pt puiul meu va spun cum a iesit.
    Desi sint putin off-topic, dar e totusi un subiect de torturi, pot sa va recomand o cofetarie din Baneasa unde am facut acum doua zile comanda (am schimbat prefixul ) si toti colegii au solicitat si a doua...si a treia portie. Noroc ca am luat tort mult

Inregistrat
    20.04.2006

buna. si eu la nunta am avut tortul de la photocake, cel ambasador. noi si invitatii am fost fff multumiti si de aspect dar mai ales de gust. faza tare a fost ca fratele meu mi-a povestit dupa nunta ca i-a vazut pe chelneri cum jupuiau martipanul de pe tort si-l faceu sul si-l duceau in spate. la unii intr-adevar nu a ajuns martipan, la noi, la masa mirilor a ajuns. nu stiu daca ei il furau sau nu stiau ce e cu el. oricum eu n-am fost pe faza si n-am putut lua masuri, voi sa aveti grija.

Inregistrat
    28.01.2007

Citat Postat de ungureanuvalentina Vezi mesajul
    buna. si eu la nunta am avut tortul de la photocake, cel ambasador. noi si invitatii am fost fff multumiti si de aspect dar mai ales de gust. faza tare a fost ca fratele meu mi-a povestit dupa nunta ca i-a vazut pe chelneri cum jupuiau martipanul de pe tort si-l faceu sul si-l duceau in spate. la unii intr-adevar nu a ajuns martipan, la noi, la masa mirilor a ajuns. nu stiu daca ei il furau sau nu stiau ce e cu el. oricum eu n-am fost pe faza si n-am putut lua masuri, voi sa aveti grija.
    Cum adica il jupuiau de pe tort si-l faceau sul? Dar ce e refolosibil?
    Asta n-am mai auzit!!! Photocake e cofetaria cu care colaboreaza yda de obicei? Ca parca mi-au zis si mie de o cofetarie de unde se ia tortul, dar n-am retinut bine. Mersic

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de palmers Vezi mesajul
    Cum adica il jupuiau de pe tort si-l faceau sul? Dar ce e refolosibil?
    Asta n-am mai auzit!!! Photocake e cofetaria cu care colaboreaza yda de obicei? Ca parca mi-au zis si mie de o cofetarie de unde se ia tortul, dar n-am retinut bine. Mersic
    da, cu cofetaria aceasta lucreaza sau si cu aceasta dar eu de alta nu stiu. si da, cica aia asa faceau, dar eu n-am fost pe faza, oricum noi am fost incantati de tort, a fost tare bun, si voi daca sunteti atenti puteti chiar sa nu aveti parte de jupuiala.

Pagina 2 din 55 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us