Pagina 1 din 49 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 390

Subiect: Melodii pe care NU le vrem la nunta

Inregistrat
    26.01.2009

Talking Melodii pe care NU le vrem la nunta

N-am vazut pe nicaieri sa se dezbata ce melodii n-ar trebui puse la nunta... eu cu siguranta o sa am o cerere speciala la muzicanti si dj referitoare la ce nu vreau sa aud la nunta... pana acum mi-am amintit doar 2 melodii :
    - Esti mireasa vietii mele - asta mi se pare mie personal groaznica si nu vreau sa o aud in ruptul capului
    - Pusca si cureaua lata - sub nici o forma cantata inainte de venirea tortului... mi se pare asa o melodie supraapreciata si ma apuca niste cand vad pe cate unii cuprinsi de "ce barbat eram odata"... desi ei n-au trecut de 30 de ani si inca se comporta ca niste copii de gradinita...

Va rog... mai spuneti daca mai aveti si voi melodii pe care nu vreti sa le auziti la nunta... sa stiu ce sa mai trec pe lista... sa nu uit .
    Ca romanu' nu-i nici unu'... unde-s multi putea fi unu'...

Inregistrat
    17.06.2008

Implicit Re: Melodii pe care NU le vrem la nunta

Citat Postat de lavinia_ava Vezi mesajul
    N-am vazut pe nicaieri sa se dezbata ce melodii n-ar trebui puse la nunta... eu cu siguranta o sa am o cerere speciala la muzicanti si dj referitoare la ce nu vreau sa aud la nunta... pana acum mi-am amintit doar 2 melodii :
    - Esti mireasa vietii mele - asta mi se pare mie personal groaznica si nu vreau sa o aud in ruptul capului
    - Pusca si cureaua lata - sub nici o forma cantata inainte de venirea tortului... mi se pare asa o melodie supraapreciata si ma apuca niste cand vad pe cate unii cuprinsi de "ce barbat eram odata"... desi ei n-au trecut de 30 de ani si inca se comporta ca niste copii de gradinita...

Va rog... mai spuneti daca mai aveti si voi melodii pe care nu vreti sa le auziti la nunta... sa stiu ce sa mai trec pe lista... sa nu uit .
    Esti mireasa vietii mele
    Gasca mea
    Frumoasa mea..
    daca imi mai amintesc mai scriu oricum, mai sunt

Inregistrat
    26.01.2009

Citat Postat de siana Vezi mesajul
    Esti mireasa vietii mele
    Gasca mea
    Frumoasa mea..

Vaaaii.... multumesc...uitasem de Gasca mea si de Frumoasa mea...
    Cred ca pe Marcel Pavel il elimin complet... ca nu-mi place de nici o culoare ce canta.. are voce frumoasa... da' melodiile...
    Thnx.
    Ca romanu' nu-i nici unu'... unde-s multi putea fi unu'...

Citat Postat de siana Vezi mesajul
    Esti mireasa vietii mele
    Gasca mea
    Frumoasa mea..
    Oooooo.. eu i-am facut la DJ-o listaaa... nu mi le mai amintesc acum pe toate (noroc ca prima intalnire cu el am avut-o imediat dupa sezonul de nunti de anul trecut )
    Da sigur era:
    Pusca si cureaua lata
    Aia cu danseaza mireasa pe masa
    Orice melodie care poate fi interpretata ca manea sau care consituie o lalaiala interminabila
    Fara excese se muzica romaneasca "moderna" - gen moga, hi5 si altii
    Orice melodie in care se dezbate prezenta miresei alaturi de nas... prin tufisuri
    You can leave your hat on

Inregistrat
    13.05.2008

Va ajut si eu la lista asta!
    Peste ce s-a spus deja, adaug: Menaito (da, stiu ca e antrenant, dar e atata de rasuflat!), cantecul cu "cine-i nascut in luna X, hai sus, hai sus", Coco Jambo, imnul Steaua (sau oricare alt imn, daca veni vorba), cantecele "populare" cu versuri de gen: "bea nanasu si cu finu" sau "din betiv si din curvar m-am facut om gospodar" (scuzati limbajul, dar chiar a a fost mare hit la o nunta si mi-a ramas in minte ).
    Si cand imi aduc aminte mai adaug!
    Da, aud una tocmai acum: Womanizer, a lui Britney Spears, pur si simplu pentru ca mi se pare aiurea.

Inregistrat
    02.01.2009

super interesant topicul la asta chiar nu ma gandisem si clar am cateva melodii pe care nu le as vrea ...cele mai multe s-au scris mai sus ...oricum , nu vreau melodii din astea disco prea multe ..mai ales "hiturile" de club de acum ...

Inregistrat
    14.09.2008

Eu nu vreau sa aud aia cu danseaza mireasa pe masa...
    Si nici un fel de manele

Inregistrat
    31.03.2007

Eu am cerut dj-ului,cu seriozitate maxima: Sa nu aud manele,cantece de jale, melodii despre parinti(tatal meu este decedat), Dragostea din Tei(am auzit-o la o nunta de cel putin 15 ori ) si au mai fost cateva,pe care nu mi le aduc aminte,dar manele,nu am vrut sub nicio forma
    Believe in yourself... faith, hope, fight and love

Pagina 1 din 49 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us