Pagina 3 din 145 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1153

Subiect: Muzica pt. nunta in Brasov

Inregistrat
    01.02.2007

Implicit Re: lautari

Da, Iulia ai dreptate...cred ca trebuie sa ne protejam si sa ne valorificam valorile si traditiile culturale. Voi care sunteti plecate din tara cred ca ati avut ocazia sa vedeti cum sunt valorificate si apreciate traditiile altor popoare si cat de mandrii sunt de ele. Noi romanii am adoptat din pacate unele lucruri care nu numai ca nu ne reprezinta dar ne cam fac si de ras....
    Cred ca cine vrea sa-si delecteze oaspetii (mai ales cei din strainatate), cu ceva special, nu poate face o alta alegere mai buna decat sa invite un astfel de ansamblu....
    Va asigur ca face toti banii....

Inregistrat
    13.02.2007

Citat Postat de sultanica Vezi mesajul
    Da, Iulia ai dreptate...cred ca trebuie sa ne protejam si sa ne valorificam valorile si traditiile culturale. Voi care sunteti plecate din tara cred ca ati avut ocazia sa vedeti cum sunt valorificate si apreciate traditiile altor popoare si cat de mandrii sunt de ele. Noi romanii am adoptat din pacate unele lucruri care nu numai ca nu ne reprezinta dar ne cam fac si de ras....
    Cred ca cine vrea sa-si delecteze oaspetii (mai ales cei din strainatate), cu ceva special, nu poate face o alta alegere mai buna decat sa invite un astfel de ansamblu....
    Va asigur ca face toti banii....
    Al meu sot e f incantat de tot ceea ce inseamna traditie. Si mai ales cele ale romaniei. Asa ca eu zic ca alta alegere mai buna nici nu exista.

Si si ptr noi, romanii... nu ne strica ceva traditie. Eu una nu stiu sa dansez sarba si alte cele. Si in brasoveanca ma mai incurc.

Inregistrat
    01.02.2007

Nici eu nu prea stiu sa dansez, dar imi place mult sa-i privesc si sa-i admir pe cei care o fac cu multa pricepere si daruire. Imi place in general tot ce e folclor romanesc .... dar imi cade la suflet mai cu seama ceea ce e ardelenesc....

Citat Postat de iuliat Vezi mesajul
    Si eu tot 2 aveam. Dar am mai cerut unul cu vioara. Sotului ii place f mult genul asta de muzica.
    Asa ca ii fac hatarul: sa stea sa ii scartaie lui la ureche. Eu nici sa nu ii aud...
    De-abia acum am vazut ca te-ai luat de instrumentul meu!! viorita nu scartaie, decat daca e in mainile cui nu trebuie

---------------------------------

LISTA BURTICI SI BEBEI BRASOV:
    http://docs.google.com/Doc?docid=0Aa...enFzYmNz&hl=en
    POZE:
    http://picasaweb.google.com/irinasiclara
    http://picasaweb.google.com/irinuka1980

Inregistrat
    03.10.2006

Implicit Re: Muzica pt. nunta in Brasov

Servus fetelor si eu ma confrunt cu aceasi problema muzica. Mirele vrea lautari, problema e ca nu am reusit inca sa gasim niste lautari care sa stie sa cante bine si care sa aiba si un tarif rezonabil, pana acum am reusit sa dam de unii care cereau cel putin 40 de milioane ceea ce mie sincer mi se pare destul de mult pentr o seara de muzica. Va rog daca ma puteti ajuta cu ceva informatii si nr de telefon astept. Merci mult

Inregistrat
    13.02.2007

Citat Postat de Irina_gruia Vezi mesajul
    De-abia acum am vazut ca te-ai luat de instrumentul meu!! viorita nu scartaie, decat daca e in mainile cui nu trebuie
    Pai nu ma luasem de instrumentul tau.... ci de cum il folosesc cei de la nunti.

Si eu as fi vrut sa fi stiut sa cant la vioara. Dupa parerea mea e cel mai inaltator instrument. Ma topesc cand ascult concertul ptr vioara a lui Tchaicovski.

Eh.... e cam tarziu acum. Asa ca ma multumesc cu mersul la concerte.

Am toata stima ptr cei care traiesc ptr muzica si muzica prin ei. Stiu ce inseamna, asa simt si eu ptr dans.

Inregistrat
    13.02.2007

Citat Postat de dany Vezi mesajul
    Servus fetelor si eu ma confrunt cu aceasi problema muzica. Mirele vrea lautari, problema e ca nu am reusit inca sa gasim niste lautari care sa stie sa cante bine si care sa aiba si un tarif rezonabil, pana acum am reusit sa dam de unii care cereau cel putin 40 de milioane ceea ce mie sincer mi se pare destul de mult pentr o seara de muzica. Va rog daca ma puteti ajuta cu ceva informatii si nr de telefon astept. Merci mult
    40 de milioane? Maica mia. Doamne, dar mult mai este.

Dar... voi o sa aveti doar lautari la nunta? Ca mi se pare un pret mult prea piperat.

Inregistrat
    06.01.2007

Citat Postat de dany Vezi mesajul
    Ai incercat sa vorbesti cu o agentie care organizeaza nunti?
    eu am un nr de tel daca vrei iti dau pe privat sa incerci sa vezi cat iti cer si daca au liber

Pagina 3 din 145 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us