Pagina 3 din 33 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 259

Subiect: Dupa 1 an - formula sau lapte de vaca?

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: Dupa 1 an - formula sau lapte de vaca?

eu sunt pentru lapte de vaca,insaaaaaaaaaa.......

am incercat de 2 ori sa-i dau ...i l-am diluat Briannei jumi-juma,insa tot i-au aparut a 2 a zi bubite.......voi mai incerca peste ceva timp,dar voi fi f atenta....de placut i-a placut>l-a acceptat f bine....

am incercat sa-i dau si de capra diluat.......dar nu a acceptat...nu i-a placut deloc......

concluzie>suntem inca pe lapte praf

Citat Postat de mihaana Vezi mesajul
    Ma bag si eu in discutia voastra, desi inca nu am copil si nici nu stiu foate multe informatii despre alimentatia bebelusului. Dar am terminat o facultate de profil alimentar si mi-am facut lucrarea de licenta la industria laptelui si ceea ce stiu sigur este ca laptele de capra este prea gras pentru un copil de 1 an, sistemul lui digestiv nu poate sa digere complet laptele gras de capra si de aceea este mult mai indicat cel de vaca.
    dar dupa ce varsta putem sa-l dam copiilor?

Inregistrat
    19.12.2006

Andrei are 18 luni shi papa lapte praf , am incercat sa ii dau lapte de vaca shi s'a stricat la burtica , iar referitor la laptele de capra , bunica mea are 2 capre iar eu am fost tentata de multe ori sa il dau pe lapte de capra dar mi'a zis ca este prea gras pentru un bebe i mic shi am ascultat sfatul ei , in schimb ii dau branzica proaspata de capra facuta de bunica mea

Implicit intoleranta la proteina laptelui de vaca

Buna,

Are cineva (sper sa nu) bb cu intoleranta la proteina laptelui de vaca? Ce i-ati dat sa pape dupa 6 luni?

Inregistrat
    28.10.2006

Implicit Re: intoleranta la proteina laptelui de vaca

Citat Postat de ancaandrisan Vezi mesajul
    Buna,

Are cineva (sper sa nu) bb cu intoleranta la proteina laptelui de vaca? Ce i-ati dat sa pape dupa 6 luni?
    Din pacate cred ca avem noi!
    Papam de o sapt doar fructe, supa cu carne si cereale Milupa facute cu lapte cu soia Pregomin! si baiatul meu mancacios e cam nemultumit!
    Pediatra a zis ca dupa 1 an probabil se va rezolva; Nu stiu ce sa cred!
    Razvanel -pisoiul mamii!

Inregistrat
    18.12.2008

Implicit Re: intoleranta la proteina laptelui de vaca

Citat Postat de ancaandrisan Vezi mesajul
    Buna,

Dap, Iulia are intoleranta. Pana aproape de un an a baut lapte praf Pregomin de la Milupa, si nu a avut voie nimic din lapte de vaca, in loc de iaurt la masa de seara manca cereale cu fructe. Acum,de vreo 3 saptamani, am reintrodus laptele de vaca in alimentatie, si nu i-au mai aparut niciun fel de pete si bubite pe corp.
    Ultima editare de elcasto : 03.08.2009 20:36:09

Inregistrat
    20.02.2008

De la nastere a papat lapte praf Nan ha1,am trecut la ha2 si acolo am ramas,are copilul 1 an si doua luni,medicul mi-a spus ca-i merge bine cu lapticul asta ,sa nu il schimbam,pe cutie scrie clar pana la 6 luni...ce sa mai cred...am incercat sa-l dau pe laptic de vaca...2 sapt a fost stricat la stomac,a trebuit sa bea numai laptic praf din soia...si iar am ajuns la lapte praf.....te doare capul!

am ajuns sa scriu si eu aici
    as vrea sa-i dau si altfel de lapte dar nu stiu ce (iinca alaptez); sa ii dau lapte praf?lapte de vaca? sau de capra?
    Eu as incerca lapte de capra dar am cateva retineri. Voi ce lapte ii dati la varsta asta?sau ce i-ati dat?

am gasit un super site cu produse proaspete de capra
    Ultima editare de manusa : 25.08.2009 23:21:19

Pagina 3 din 33 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us