Pagina 1 din 21 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 164

Subiect: Accesorii mireasa in Suceava (verighete, bijuterii, diademe, voal etc.)

Question Accesorii mireasa in Suceava (verighete, bijuterii, diademe, voal etc.)

Am inceput sa ma uit la verighete, sa imi formez o idee! Initial imi placuse un model de la Coriolan dar cand l-am probat ma deranaja foarte tare. Momentan m-am orientat catre un alt model tot de al lor!

De unde v-ati luat verighetele? Cat este gramul de aur (daca se calculeaza la gram)?

Cat sunteti dispusi sa dati pe verighete? Sunt mai ieftine in alte tari?

Ati avut probleme cu inelul de logodna? (Prietenei mele dupa 1-2 saptamani i-a sarit o piatra!)

De care firme sa ne ferim?

Inregistrat
    01.09.2007

Implicit Re: Bijuterii pentru nunta (inelul de logodna, verighete, diferite accesorii)

Sa o iau pe rand:
    Mie tot un model de la Coriolan mi-a luat privirea deci l-am comandat.E modelul V408 din colectia Fantezie. Verighetele le-am comandat in Sv la o reprezentanta a Coriolanului si pe atunci(asta se intampla in decembrie-ianuarie) gramul de aur pt verighetele din colectia Fantezie(are preturi diferite per gram datorita manoperei laborioase) era 160Roni.Per total cu tot cu pietre verighetele ne-au ajuns la vremea aceea 5400 Roni(nu retin exact cat era euro atunci). Mie mi-au placut enorm deci in cazul meu nu se punea problema sa caut altceva pt ca nu m-ar fi lasat inima
    Inelul de logodna nu l-am luat eu, insa stiu de la prieteni ca e facut pe comanda in It. si ca pierderea pietrei n-ar fi catusi de putin indicata pe criza asta.Am auzit si eu cazuri in care piatra inelului de logodna cade sau se sparge.in cazul meu nu se pune pb de spart ca-i diamant, iar de cazut slava Domnului n-a cazut desi-l port (inelul) de aproape 3 ani.
    De firmele din Romania nu-ti pot spune mare lucru. Cum am zis mai sus verighetele le am de la Coriolan pt ca modelul lor mi-a placut, nu m-am orientat dupa firma. Personal mai am bijuterii de aur de la Folli Follie si ma declar incantata de calitatea lor; am spre exemplu o bratara pe care n-am dat-o jos de la mana de la admiterea in liceu(sunt vreo 8-9 ani de atunci) si nici nu s-a zgariat excesiv, nici nu si-a schimbat culoarea(aurul),nici nu i-a sarit pietricica atasata, e in perfecta stare. In rest nu ma prea pricep pt ca nu-s mare amatoare de bijuterii de aur

Inregistrat
    20.03.2009

Implicit Re: Bijuterii pentru nunta (inelul de logodna, verighete, diferite accesorii)

Citat Postat de irinaririna Vezi mesajul
    Am inceput sa ma uit la verighete, sa imi formez o idee! Initial imi placuse un model de la Coriolan dar cand l-am probat ma deranaja foarte tare. Momentan m-am orientat catre un alt model tot de al lor!

De unde v-ati luat verighetele? Cat este gramul de aur (daca se calculeaza la gram)?

Cat sunteti dispusi sa dati pe verighete? Sunt mai ieftine in alte tari?

Ati avut probleme cu inelul de logodna? (Prietenei mele dupa 1-2 saptamani i-a sarit o piatra!)

De care firme sa ne ferim?
    buna eu miam luat verighetele de anul trecut de la sabion sunt foarte incantata de ele si gramul este de 69 de lei e cu aur galben si alb,si inelul de logodna nu lam luat eu da sunt mandra de el este din aur alb si cu piatra ,il port de 2 ani si nu sa zgariat nimic ,dar nu stiu sati spun firma findca este din spania,

Any am pus-o si eu pe mama sa cerceteze preturi in Italia (ca acolo munceste) si din primele discutii am tras concluzia ca e mai ieftin acolo! Mama acu vine acasa si imi aduce cataloage (si 1-2 verighete care crede ea ca ar fi pe gustul meu deoarece are o prietena acolo care are bijuterie). Tot din afara intentionez si eu sa le achizitionez.

Emi ajung si in Spania vara aceasta asa ca... poate iti amintesti numele firmei. Oricum am sa vizitez mai multe .
    Ultima editare de irinaririna : 28.04.2009 13:20:22

Inregistrat
    22.07.2008

Zilele acestea am dat comanda de verighete la Coriolan ..vor fi gata pe la mijlocul lunii mai [aprox. 3 sapt va dura]...iar gramul ne-a ajuns 91 ron. La final..ne vor ajunge pana in 2000 ron. Sunt foarte multe modele...pentru toate gusturile..pt toate buzunarele...si ai de unde alege.

Cu inelul de logodna..si eu am patit un mic incident...m-am lovit de ceva si o pietricica de pe un piciorutz care sustine piatra mare a cazut..dar nu a fost nicio problema..iar acum e la fel de dulcic.

Ce bijuterii sau ce accesorii o sa purtati in ziua nuntii, ce v-ati cumparat sau ce vreti sa va cumparati? eu ma gandeam la niste perlute finute la gat si cercei, tot perlute. insa as vrea si o diadema(caci numai o data pot fi printesa). rochita mea e cu corset, deci nu are bretelute deloc. si parul as vrea sa-l fac bucle...oare e prea mult? am observat ca multe mirese nu mai poarta nimic la gat...e un pic ciudat...dar decat sa fii prea incarcata, mai bine asa...voi ce parere aveti??

Inregistrat
    01.09.2007

Citat Postat de lorena_sv Vezi mesajul
    Ce bijuterii sau ce accesorii o sa purtati in ziua nuntii, ce v-ati cumparat sau ce vreti sa va cumparati? eu ma gandeam la niste perlute finute la gat si cercei, tot perlute. insa as vrea si o diadema(caci numai o data pot fi printesa). rochita mea e cu corset, deci nu are bretelute deloc. si parul as vrea sa-l fac bucle...oare e prea mult? am observat ca multe mirese nu mai poarta nimic la gat...e un pic ciudat...dar decat sa fii prea incarcata, mai bine asa...voi ce parere aveti??
    depinde de miresica si de gusturile ei. Eu de ex mi-am dorit o rochita finuta, nu prea incarcata, fara strasuri si swaroavsche, si la fel mi-as dori si accesoriile: finute si discrete.Inca sunt in cautari pt ca mai tot ce gasesc e fie grosolan lucrat fie extrem de tipic pt o mireasa...si eu vreau altceva, nici eu nu cred ca stiu prea bine ceProbabil o sa-mi dau seama cand o sa gasesc ceva care sa mi se potriveasca(sper)

Fetelor v-ati cumparat bijuterii pt rochita de mireasa??Daca da, ce anume si de unde? Ce parere aveti de perlute?

Pagina 1 din 21 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us