Pagina 192 din 192 PrimulPrimul ... 92142182190191192
Rezultate de la 1.529 la 1.533 din 1533

Subiect: Probleme lunare in ziua nuntii

Inregistrat
    08.06.2013

Implicit Re: Probleme lunare in ziua nuntii

Citat Postat de Codrys Vezi mesajul
    Cred ca domnul de mai sus incerca sa puna accent pe faptul ca in perioada lunara mai putin placuta a femeilor, acestora le ”interzis” sa intre in biserica. Poate gresesc! LA tara se spunea ca exista posibilitatea ca femeia, murdara fiind in acea perioada, va murdari si casa Domnului. Vorbe vechi, de prin povestile bunicilor adunate!
    Astazi intradevar au aparut foarte multe metode astfel incat aceste probleme sa nu mai fie vazute ca ceva rau/murdar....O femeie nu se gandeste vai, iar tampoane!!!o ia ca pe un lucru firesc, ceea ce ne supara pe noi sunt durerile, pentru unele.
    Inca nu mi-am facut calcule pt la anul, dar cand se apropie data, daca vad ca vor coincide, gasesc eu o solutie astfel incat sa o ametesc! Pentru inceput asta cu AC e cea mai ok!
    Sunt de acord in totalitate, dar clar acele conceptii nu mai sunt valabile. In ceea ce priveste AC pt mine nu au fost o optiune intrucat nu am luat niciodata si nu vroiam sa fiu cobai chiar la nunta . Ce este mai amuzant e faptul ca am calculat data nuntii special ca sa evit acea perioada, dar uite ca am racit foarte nasol in anul acela si mi-a decalat CM astfel incat a venit exact cu 2 zile inainte de nunta. Oricum, la emotiile pe care le ai atunci nu mai bagi in seama nici durere nici nimic .

Inregistrat
    06.04.2010

Mi-a facut-o si mie domnul ciclu....mi-a venit cu doua zile inainte de nunta, a fost foarte dragut ca nu a venit chiar in ziua nuntii....ca sa nu-l uit insa a venit apoi in ziua in care a avut sora mea nunta.
    Ultima editare de dgtzel : 23.11.2015 16:31:17

Inregistrat
    03.09.2013

te inteleg perfect

Inregistrat
    01.02.2016

Fetelor, imi pare rau pt cele care ati patit-o chiar in ziua nuntii. Ma gandesc cu groaza ca as putea sa am si eu o asemenea "surpriza". Am o bafta extraordinara din acest punct de vedere de fiecare data cand e vorba de un eveniment important.

Mie trebuia sa-mi vina cu 2 zile inainte de nunta. si il aveam ceas elvetian in perioada aceea. Asa ca timp de 3 luni am luat anticonceptionale recomandate de medic si in loc de 7 zile tineam 4 sau 5 zile... Astfel in 3 luni l-am decalat astfel incat mi-a venit cu o sapt si 2 zile inainte de nunta!

Pagina 192 din 192 PrimulPrimul ... 92142182190191192

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us